Jak wybrać właściwą agencję zatrudnienia?

09 maja 2012 13:40
No własnie, jest tyle różnych opinii na temat agencji "za i przeciw". Wydaje mi się że należy brać pod uwagę te największe i z kilkuletnim doświadczeniem, o których jest mowa na forum w innym dziale. Gwarantujące legalne zatrudnienie (sprawdzajcie REGON i KRS), skoro te agencje działają juz kilka lat i nikt ich nie zamknął to znaczy że chyba jest z nimi wporządku i oferują dobre warunki. Ja patrzyłam też po stronach internetowych, i wyselekcjonowałam z kilkunastu stron 3 - 4 a potem kontaktowałam się tylko z tymi, aby wybrać ostatecznie konkretną agencje z którą wyjechałam. :)

pozdrowienia
10 maja 2012 12:42
Basiu czy ja wiem ? uważam,że najlepiej jechać na umowę opracę może maszmniej za miesiąc alepóżniej nie szukasz emerytury.agentury dają Ci druk A1?NIE a to ważne bo można mieć kłopoty póżniej w niemczech.jadąc na umowę zlecenie jesteś tak czy siak tam nielegalnie.i to cała filozofia umów z naszymi agenturami.wypychają dziewczyny za śmieszną kasę a sami zgarniają conajmniej 750 euro.masakra.a my tam kawał zdrowia i nerwów tracimy i kawał życia z dala od domu.bo wiemy o tym ,że nikt tam dla przyjemności nie jedzie ale dlatego,że musi....pozdrawiam dziewczyny
10 maja 2012 13:00
Tak,to prawda.Jedziesz,bo musisz tego grosza zarobić.

10 maja 2012 13:01
Czy ktoś zna firmę co zatrudnia opiekunki do Szwajcarii.??

10 maja 2012 15:21
Gosiu pamiętaj, że agencje NIE oferujące druku A1 działają nielegalnie i wysyłają opiekunki tylko z chęci zysku, nie wolno na takie firmy zwracać uwagi. Jeśli takie nadal istnieją to powinny być dawno zamknięte :( Co do etatu to zgadzam się, najlepiej wybierać taką, kt
10 maja 2012 15:24
Co do etatu to zgadzam sie;, najlepiej wybierać; taką;, ktora oferuje umowe o prace. Bądź uwazna!
(przepraszam mam dzis straszne problemy z forum wiadomosci mi sie dodaja podwojnie albo nie pełna treść albo wogole znikają)
Pozdrowienia
10 maja 2012 15:39
Mam jeszcze do was pytanie, co oznacza "firma krzak" ?

Pozdrowionka :)
10 maja 2012 16:27
witaj Basia P. - chyba nas tu podpuszczasz dziewczyno!!!!Masz juz swoje latka i nie słyszałąś nigdy o "firmach-krzakach",nie chce mi sie wierzyc......Ale już wyjaśniam -jest to firma ,która istnieje przez chwilę,najczesciej są to firmy pożyczkowe,ponaciągaja ludzi na kasę i znikają ,agencje pracy też się takie trafiaja -potem w ich siedzibie zero śladu po nich i otwieraja dzialalnoś w innym miejscu,lub pod inna nazwa,znów chwilke funkcjonuja i zeruja na naiwnych - i tak w kółko.Dlaczego akurat określa sięje "krzak" trudno powiedziec ale to okreslenie jest uzywane w calym kraju od dosyc dawna.Mam nadzieje ze zaspokoilam twoja niewiedzę.Pozdrawiam
10 maja 2012 17:17
Basia_P a co to jest sprawdzian?;)
10 maja 2012 17:18
Basia_P wiem bo ktoś mnie dziś uświadomił właśnie....ale cóż kasa kasa kasa
10 maja 2012 18:50
kasia63 dziękuję, nie wiem właśnie, a widze że ten termin się powtarza



gosia35 jaki sprawdzian?



Pozdrowienia
11 maja 2012 09:03
Basia_P ,,krzak,, to raczej termin znany ...teraz może zapomniany lecz kilka lat wstecz dużo się o takich słyszało....
11 maja 2012 22:38
gosia35 said:
Basiu czy ja wiem ? uważam,że najlepiej jechać na umowę opracę może maszmniej za miesiąc alepóżniej nie szukasz emerytury.agentury dają Ci druk A1?NIE a to ważne bo można mieć kłopoty póżniej w niemczech.jadąc na umowę zlecenie jesteś tak czy siak tam nielegalnie.i to cała filozofia umów z naszymi agenturami.wypychają dziewczyny za śmieszną kasę a sami zgarniają conajmniej 750 euro.masakra.a my tam kawał zdrowia i nerwów tracimy i kawał życia z dala od domu.bo wiemy o tym ,że nikt tam dla przyjemności nie jedzie ale dlatego,że musi....pozdrawiam dziewczyny

Z tego, co wiem, przy umowie-zleceniu, jeśli odprowadzane są składki do ZUSu, to normalnie otrzymujesz A1, bez problemu. Nie ma znaczenia, czy to umowa o pracę czy zlecenie. I składki przy zleceniu tak samo doliczają się do emerytury...Tak wyjaśniła mi pani w mojej agencji :)
11 maja 2012 22:43
krysiaz said:
gosia35 said:
Basiu czy ja wiem ? uważam,że najlepiej jechać na umowę opracę może maszmniej za miesiąc alepóżniej nie szukasz emerytury.agentury dają Ci druk A1?NIE a to ważne bo można mieć kłopoty póżniej w niemczech.jadąc na umowę zlecenie jesteś tak czy siak tam nielegalnie.i to cała filozofia umów z naszymi agenturami.wypychają dziewczyny za śmieszną kasę a sami zgarniają conajmniej 750 euro.masakra.a my tam kawał zdrowia i nerwów tracimy i kawał życia z dala od domu.bo wiemy o tym ,że nikt tam dla przyjemności nie jedzie ale dlatego,że musi....pozdrawiam dziewczyny

Z tego, co wiem, przy umowie-zleceniu, jeśli odprowadzane są składki do ZUSu, to normalnie otrzymujesz A1, bez problemu. Nie ma znaczenia, czy to umowa o pracę czy zlecenie. I składki przy zleceniu tak samo doliczają się do emerytury...Tak wyjaśniła mi pani w mojej agencji :)

Na umowe zlecenie jest sie w Niemczech nielegalnie??? Jak to??? Jestem zdziwiona bardzo i cos mi sie wydaje, ze mija sie to troche z prawda. Czy moze mi to ktos wytlumaczyc? Ja mam wlasnie umowe zlecenie (inaczej kontrakt) i nie wydaje mi sie abym byla w Niemczech nielegalnie... Nie bardzo wiem, co miala autorka posta na mysli.
12 maja 2012 09:06 / 1 osobie podoba się ten post
Wydaje mi sie, ze to kolejna podpucha. Na umowie - zleceniu, praca w delegacji jest sie w DE calkowicie legalnie! Funkcjonowanie firm zlecajacych prace sprawdzic mozna w sieci bardzo latwo. jesli firma nie podaje numeru zezwolenia, nie istnieje w KRS - wiadomo, jest to cos, co nalezy omijac szerokim lukiem.
No i oczywiscie - czas pracy liczy sie do emerytury.