Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #7

18 lutego 2016 13:43 / 1 osobie podoba się ten post
Kruszynka64

A jak robisz te krokieciki ?

Kruszynko ,napisałam- gotowe- z mrozonki-w piekarniku albo na patelni jak frytki.Fast-fooda też babcie czasem mogą zjeść,haha.
18 lutego 2016 13:45 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zrobiłam zupę kartoflankę ( Benitka dziękuję za przepis- bo go wykorzystałam i zupka wyszła prima!), ryż, piersi z kurczaka pokrojone w paseczki w sosie curry- śmietanowym , sałata lodowa:)
18 lutego 2016 13:46 / 2 osobom podoba się ten post
Placki ziemniaczane z musem jablkowym
18 lutego 2016 13:47 / 1 osobie podoba się ten post
Kruszynka64

No i zrobiłam ten Fenchel zapiekany w sosie beszamelowym,chyba Damie smakował-sądząc po naczyniu.Ja mam tylko wiatry:-)Rzeczywiście-dużo roboty,a szału do jedzenia nie ma,ale..o gustach nie dyskutuje się.Schudnąć to schudnę :gotowanie:

No powiem Ci Kruszynko że chętnie bym spróbowała, wygląda bardzo apetycznie:)
18 lutego 2016 13:52
Marta

Jeśli się komuś znudził dżemik na śniadanie to proponuje lemon curd- znacie to, robicie?

Jakie szczescie, ze juz od dluzszego czasu, w miejscach, gdzie jestem, nie jada sie dzemu. Chyba musialabym prz3stac jadac sniadania, nie znosze dzemu, zreszta moj organizm go nie toleruje. A to podane przez ciebie cudo moze byc godne zainteresowania. Wyprobuje na pewno
18 lutego 2016 13:55
Marta

To nie taki szybki Barbaro:-)
Szybki to był u mnie: podsmażyłam na oleju mieszankę warzywną i zalałam jajkami rozmąconymi z mlekiem ,plus sól i pieprz.Patelnię przykryłam aby i od góry się ścięło.
Do tego ziemniaki z majerankiem,sałata lodowa
Obiad w 15 min a jaki dobry:-)

Wierz mi Marta całość mi zajęła raptem pół h. Też robię taki obiadek jak Ty,tylko najpierw obsmazam plastry ziemniaków, dodaje warzywa i zalewam  jajkiem.Masz rację b.dobry.
18 lutego 2016 14:10 / 2 osobom podoba się ten post
Ja zrobiłam; kartofle, jajko sadzone [ na patelnie dałam trochę masełka, wbiłam jajko, dodałam dwie łyżeczki wody.
i przykryłam pokrywką. Jajka wyszły delikatne niespieczone, do tego sałata lodowa, oraz budyn dla ''Księżniczki''
A teraz mam wolne, i pije sobie kawę,,,,
18 lutego 2016 14:16 / 2 osobom podoba się ten post
Daria01

Niech to - dzień eksperymentów. Też to spróbuję zrobić, jak znajdę przepis w sieci.

Sauer Bohne możesz kupić gotowe w Edece. Ja musiałam zrobic sama. Bo wnuczka nie wiedziała oco chodzi babuni a ja pierwszy raz słyszałam o czyms takim. A w Edece młoda sprzedawczyni tez nie wiedziała co to jest. Paranoja. Wczoraj przyszła" nażeczona "  synusia i wytłumaczyła mi jak to dokładnie się nazywa bo babunia cały czas żle to nazywała. 
A smakuje nawet nieżle jak dla mnie a le ja nie jestem wybredna.
18 lutego 2016 15:35
lonia61

Sauer Bohne możesz kupić gotowe w Edece. Ja musiałam zrobic sama. Bo wnuczka nie wiedziała oco chodzi babuni a ja pierwszy raz słyszałam o czyms takim. A w Edece młoda sprzedawczyni tez nie wiedziała co to jest. Paranoja. Wczoraj przyszła" nażeczona "  synusia i wytłumaczyła mi jak to dokładnie się nazywa bo babunia cały czas żle to nazywała. 
A smakuje nawet nieżle jak dla mnie a le ja nie jestem wybredna.

Oswieccie mnie, prosze, co to sauer Bohne? Jak to sie je, bo ja taka troche niekumata
18 lutego 2016 15:39 / 4 osobom podoba się ten post
Tylko się nie śmiejcie
Przed chwilą zrobiłam mus czekoladowy z przepisu Benity,
rozpuściłam czekoladę, wlałam do ubitej śmietany, ale powstały grudki,czekolada była zimna, więc miksowałam i miksowałam,,, w konsekwencji zrobiło się masło !
Ja nie mam ręki do deserów. O. Matko,,,,,,,,,,,,
18 lutego 2016 15:41 / 1 osobie podoba się ten post
marinea

Jakie szczescie, ze juz od dluzszego czasu, w miejscach, gdzie jestem, nie jada sie dzemu. Chyba musialabym prz3stac jadac sniadania, nie znosze dzemu, zreszta moj organizm go nie toleruje. A to podane przez ciebie cudo moze byc godne zainteresowania. Wyprobuje na pewno

Na pewno zdrowszy i smaczniejszy od dżemu .Lemon curd można też kupić gotowy w słoiku - bywa w Rewę na przykład a w Pl w " Piotrze i Pawle".Ale - jest drogi( zupełnie nie wiem dlaczego,widzicie przecież że składniki są proste i tanie) po drugie ma inny smak niż ten przez siebie zrobiony.Zdecydowanie wole sama zrobić.I ciekawostka,jest też Orange curd.Próbowałam zrobić z sokiem pomarańczowym ale nie smakował mi.Zbyt mdły.
18 lutego 2016 15:43 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Tylko się nie śmiejcie :lol2:
Przed chwilą zrobiłam mus czekoladowy z przepisu Benity,
rozpuściłam czekoladę, wlałam do ubitej śmietany, ale powstały grudki,czekolada była zimna, więc miksowałam i miksowałam,,, w konsekwencji zrobiło się masło !:palka:
Ja nie mam ręki do deserów. O. Matko,,,,,,,,,,,,

,,,, zapomniałam dopisac, że Moja Podopieczna stwierdziła, że bardzo smaczny deser
18 lutego 2016 15:45 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Tylko się nie śmiejcie :lol2:
Przed chwilą zrobiłam mus czekoladowy z przepisu Benity,
rozpuściłam czekoladę, wlałam do ubitej śmietany, ale powstały grudki,czekolada była zimna, więc miksowałam i miksowałam,,, w konsekwencji zrobiło się masło !:palka:
Ja nie mam ręki do deserów. O. Matko,,,,,,,,,,,,

Super! W ten sposob zrobilas maslo czekoladowe
18 lutego 2016 15:51 / 2 osobom podoba się ten post
marinea

Super! W ten sposob zrobilas maslo czekoladowe:gotowanie:

,,,,ha, haa przepis powyżej
18 lutego 2016 16:16 / 1 osobie podoba się ten post
marinea

Placki ziemniaczane z musem jablkowym

Placki ziemniaczane z musem jabłkowym .....Magda !!!! przypinaj się do mojego posta .....