Wypieki #2

09 października 2017 19:59 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Tak, ale jak konsumować tatarka bez wysoce kalorycznej bułeczki z masełkiem???

Mniam, mniam, Ty wiesz co dobre...
09 października 2017 20:21 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Tak, ale jak konsumować tatarka bez wysoce kalorycznej bułeczki z masełkiem???

Czepiasz się szczególików 
15 października 2017 21:29 / 1 osobie podoba się ten post
Znalezione obrazy dla zapytania ptyś torty weselne
15 października 2017 21:34 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

Znalezione obrazy dla zapytania ptyś torty weselne

Tort weselny . Efektowny ,ale wszystkie  one smakują podobnie .
15 października 2017 21:38 / 4 osobom podoba się ten post
Coś ty Knorr ostatnio tematy kręcisz wokół żeniaczki . Hajtasz się czy jak . ?
15 października 2017 21:40 / 2 osobom podoba się ten post
Kama84

Coś ty Knorr ostatnio tematy kręcisz wokół żeniaczki . Hajtasz się czy jak . :milosc1: ?

Nie. Wyszukałem ptyś w necie i "wyskoczyły" takie wymyślne torty z piekarni "Ptyś".  
15 października 2017 21:44 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Nie. Wyszukałem ptyś w necie i "wyskoczyły" takie wymyślne torty z piekarni "Ptyś".  

Ufff . 
15 października 2017 22:06 / 1 osobie podoba się ten post
JABŁECZNIK UCIERANY/na dużą blaszkę/
1 margaryna nietopiona
1,5 szkl.cukru
4 całe jaja
3szkl.mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
mleko
wiórki kokosowe,opcjonalnie
1,5kg jabłek,cynamon

Margarynę z cukrem ucierać dodając stopniowo po 1 jajku,potem mąkę,proszek i mleko,tyle żeby ciasto miało konsystencję b.gęstej śmietany.Połowę ciasta na blaszkę wyłozoną papierem do pieczenia.Na to starte na grubych oczkach jabłka wymieszane z cynamonem,na to druga połowę ciasta,na to wiórki kokosowe,niedużo ,ale w miarę równomiernie.Wstawić do nagrzanego piekarnika i pieć ok 1,5 godziny.15 min 180 st potem ok 150 st.W gazówce.W elektrycznym nie piekłam tego ciasta.Po upieczeniu zostawić przy uchylonych drzwiczkach ,żeby odpoczęło i ostygło.Można posypac c .pudrem,albo zrobić białą polewę.Z czekoladową jakoś nie apsuje-próbowałam.Najsmaczniejsze jest jak całkiem ostygnie.Smacznego:)
15 października 2017 22:41
A to znalazłam właśnie w necie-wygląda apetycznie i wykonanie bajecznie proste:)

https://aniagotuje.pl/przepis/sernik-gotowany-budyniowy

20 października 2017 15:36 / 3 osobom podoba się ten post
I znowu ja:)he he he

jABŁKA W CIEŚCIE FRANCUSKIM DLA LENIUCHÓW:)

2 op ciasta francuskiego/moje z Biedry/
ok.1-2 jabłek pokrojonych w kostkę,cynamon,cukier waniliowy albo zwykły albo trzcinowy,białko z jednego jaja.opcjonalnie.

Ciasto podzielić na kwadraty-w zal. od ilości pokrojonych jabłek mniejsze lub większe.Jabłka udusić z cukrem,odparować,dodac cynamon.Nakładać na ciasto,zostawiając suche brzegi,poprzykrywać drugimi kwadratami ciasta,naciąć na srodku nożem dwa paski,posmarować białkiem i do nagrzanego piekarnika /180st./ na 20min.Dzis na deser będą,jak skończę jabłka obierać:)
20 października 2017 16:42 / 5 osobom podoba się ten post
Jutro zamierzam upiec ciasto z powideł śliwkowych,szybko i nawet niezbyt kalorycznie,bo po tym cieście na zatwardzenie nie można narzekać. Przepis:

40 dag mąki
12 dag margaryny/masła
3/4 szkl.cukru
4 łyżki powideł śliwkowych
3 łyżeczko kakao
1 szklanka mleka
1 łyżeczka sody

Margarynę/masło roztopić i ostudzić.Jaja ubić z cukrem,dodać mąkę,kakao,sodę i mleko,a na końcu powidła. Potem dodać margarynę/masło i dokładnie wymieszać. Piec około 1h/180st.C. Na wierzchu można polać czekoladą lub posypać pudrem.
25 października 2017 07:02
Przepis na szarlotkę:
https://www.przepisy.pl/blog/jak-upiec-szarlotke
Kilka razy przetestowane, szarlotka smaczna :)

Ciekawa jestem czy pieczecie szarlotkę z cynamonem czy bez... Dla mnie osobiście cynamon w szarlotce jest totalnie niezbędny. Za to moja mama go nie lubi i piecze zwykle bez niego ( wychodzi wtedy jabłecznik a nie szarlotka ...).
25 października 2017 07:21 / 5 osobom podoba się ten post
tala

Przepis na szarlotkę:
https://www.przepisy.pl/blog/jak-upiec-szarlotke
Kilka razy przetestowane, szarlotka smaczna :)

Ciekawa jestem czy pieczecie szarlotkę z cynamonem czy bez... Dla mnie osobiście cynamon w szarlotce jest totalnie niezbędny. Za to moja mama go nie lubi i piecze zwykle bez niego ( wychodzi wtedy jabłecznik a nie szarlotka ...).

7.02.....tak o świcie już szarlotka,podziwiam:)No,tak dzień wypłaty niedługo:)Rozumiem zaangażowanie:)
25 października 2017 09:12 / 7 osobom podoba się ten post
tala

Przepis na szarlotkę:
https://www.przepisy.pl/blog/jak-upiec-szarlotke
Kilka razy przetestowane, szarlotka smaczna :)

Ciekawa jestem czy pieczecie szarlotkę z cynamonem czy bez... Dla mnie osobiście cynamon w szarlotce jest totalnie niezbędny. Za to moja mama go nie lubi i piecze zwykle bez niego ( wychodzi wtedy jabłecznik a nie szarlotka ...).

Mylisz sie Tala. Nie w cynamonie tkwi roznica. Szarlotke sie piecze na spodzie kruchym lub polkruchym a jablecznik na kazdym innym np. biszkoptowym albo drozdzowym. 
P.s. wczesnie zaczynasz prace ;)
25 października 2017 23:30 / 3 osobom podoba się ten post
Szperałam i znalazłam:)Kakaowy jabłecznik-jutro machnę:)

https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/kakaowy-jablecznik-z-budyniem-1