Wypieki #2

09 marca 2018 21:04 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Bo taki powinnień być- całkowicie odwrócony.Ser wylewam na wierz i w pieczeniu odwraca się na dół/ znalazłam w swoim archiwum:)

Michasia,jakby ci się jeszcze kiedyś jakieś ciasto nie udało,to ja chętnie zjem,naprawdę
09 marca 2018 21:05 / 4 osobom podoba się ten post
michasia

Bo taki powinnień być- całkowicie odwrócony.Ser wylewam na wierz i w pieczeniu odwraca się na dół/ znalazłam w swoim archiwum:)

Jesu, a jaka cekladowa róża. 
Dziękuję. Dobranoc. Mam dość ((
09 marca 2018 21:09 / 3 osobom podoba się ten post
Marta2

Michasia,jakby ci się jeszcze kiedyś jakieś ciasto nie udało,to ja chętnie zjem,naprawdę:-)

Wpadniesz na Mazury to upiekę specjalnie z zakalcem:)Mam takiego kuzyna typowego warszawiaka/ co to kurę dostał ze wsi wykąpał bo mu smierdziała/który kiedys zjadł całe ciasto zakalcowate /było do wyrzucenia/ i z żalem do zony ze mu takich smacznych nie piecze.
09 marca 2018 21:16 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Wpadniesz na Mazury to upiekę specjalnie z zakalcem:)Mam takiego kuzyna typowego warszawiaka/ co to kurę dostał ze wsi wykąpał bo mu smierdziała/który kiedys zjadł całe ciasto zakalcowate /było do wyrzucenia/ i z żalem do zony ze mu takich smacznych nie piecze.

Kury nigdy nie kąpałam jeszcze, ale uwielbiam zakalec.
Michasia, zapodaj przepis na to serowe coś. Nawet, jeśli z mlekiem w składzie.
09 marca 2018 21:18 / 2 osobom podoba się ten post
Jak na Mazurach jesteśmy to jachtem pływamy i wygłodzeni tacy że pożeramy wszystko,zakalca nawet nie zauważymy
09 marca 2018 21:20 / 6 osobom podoba się ten post
Cholera jasna!Dosyć tego wypiekania!!Nudzi się w pracy?!Wiosna idzie-ogrody PDP czekają na przekopanie,strychy,garaże i piwnice na uporządkowanie-do prawdziwej pracy się weźcie, a nie będą porządnych ludzi szczuły swoimi ciastami!!!!Wrrrrr
09 marca 2018 21:23 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Cholera jasna!Dosyć tego wypiekania!!Nudzi się w pracy?!Wiosna idzie-ogrody PDP czekają na przekopanie,strychy,garaże i piwnice na uporządkowanie-do prawdziwej pracy się weźcie, a nie będą porządnych ludzi szczuły swoimi ciastami!!!!Wrrrrr

Tak jest! Pogoń to towarzystwo! Niech poczytają wywiad z I. O. i biorą przykład. Ciasta by tylko żarły.
09 marca 2018 21:31 / 5 osobom podoba się ten post
Ellax2

Tak jest! Pogoń to towarzystwo! Niech poczytają wywiad z I. O. i biorą przykład. Ciasta by tylko żarły. :strzela z bicza:

Noooo!!!Napasą się ,a potem co druga qźwa dietki sretki,posty cudaki i jęczy jaka głodna....Do roboty leniwe dziewuchy,ja wam dam ciasta!!!Poza tym nadmiar cukru i tłuszczu powoduje cukrzycę i sklerozę oraz miażdżycę!!!!Chcecie zaszkodzić swoim PDP????Co za nieodpowiedzialne piekunki...Czekajcie,niech no tylko się Idealia dowie......
09 marca 2018 21:34 / 4 osobom podoba się ten post
Ellax2

Kury nigdy nie kąpałam jeszcze, ale uwielbiam zakalec.
Michasia, zapodaj przepis na to serowe coś. :modlitwa: Nawet, jeśli z mlekiem w składzie. :lol2:

Ella2 jak wiadomo twaróg jest z mleka ale po obróbce to mnie szkodliwy:) więc napiszę tylko zeby Ci nie zaszkodził
Warstwa ciemna:
- 3 całe jajka
- 150gr. cukru
- 150 gr, margaryny
- 150 gr. mąki
- 2 łyzki kakao
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- cały cukier waniliowy
jajka, cukier, margaryne ubijamy, dodajemy suche składniki i wylewamy na blachę/wysmarowana tłuszczem i buła tartą lub na papier.
MASA TWAROGOWA
500grm twarogu /quark/
-150 grm.cukru
- 3 jaja całe
-1 budyń
- sok z 1 cytryny
jaja z cukrem ubijamy dodajemy twaróg,budyń i sok.
Maseę twarogową wylewamy na ciene ciasto, wstawiamy do nagrzanego piekarnika 180 st na 50-60min - smacznego:)   
Masa twarogowa po 15 minutach powoli schodzi na dół a kakaowa na góre/ a jakze obserwuję.                     
09 marca 2018 21:38 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Cholera jasna!Dosyć tego wypiekania!!Nudzi się w pracy?!Wiosna idzie-ogrody PDP czekają na przekopanie,strychy,garaże i piwnice na uporządkowanie-do prawdziwej pracy się weźcie, a nie będą porządnych ludzi szczuły swoimi ciastami!!!!Wrrrrr

Ja to tak pod synusia kawaler- jestem za stara, ale kto wie przez żołądek do serca.Ogródek ma spory do zoorania widac po nosie
09 marca 2018 21:41 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Cholera jasna!Dosyć tego wypiekania!!Nudzi się w pracy?!Wiosna idzie-ogrody PDP czekają na przekopanie,strychy,garaże i piwnice na uporządkowanie-do prawdziwej pracy się weźcie, a nie będą porządnych ludzi szczuły swoimi ciastami!!!!Wrrrrr

To po świętach,teraz wielkanocne porządki,no wiesz mycie okien,upinanie firan ,takie tam dupenszwance.
09 marca 2018 21:45 / 6 osobom podoba się ten post
Alaska

To po świętach,teraz wielkanocne porządki,no wiesz mycie okien,upinanie firan ,takie tam dupenszwance.:-)

No własnie Moja PDP dziś pożądała dużego zająca wielkanocnego ze słomy. Oznajmiła, że po środzie popielcowej, to juz trzeba ustroić dom na wielkanoc. Padłam po prostu  i spacyfikowałam pożądanie, ale po niedzieli jej tego zająca ustawie. Niech ma
09 marca 2018 21:46 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Ella2 jak wiadomo twaróg jest z mleka ale po obróbce to mnie szkodliwy:) więc napiszę tylko zeby Ci nie zaszkodził
Warstwa ciemna:
- 3 całe jajka
- 150gr. cukru
- 150 gr, margaryny
- 150 gr. mąki
- 2 łyzki kakao
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- cały cukier waniliowy
jajka, cukier, margaryne ubijamy, dodajemy suche składniki i wylewamy na blachę/wysmarowana tłuszczem i buła tartą lub na papier.
MASA TWAROGOWA
500grm twarogu /quark/
-150 grm.cukru
- 3 jaja całe
-1 budyń
- sok z 1 cytryny
jaja z cukrem ubijamy dodajemy twaróg,budyń i sok.
Maseę twarogową wylewamy na ciene ciasto, wstawiamy do nagrzanego piekarnika 180 st na 50-60min - smacznego:)   
Masa twarogowa po 15 minutach powoli schodzi na dół a kakaowa na góre/ a jakze obserwuję.                     

Dziękuje Ci bardzo, Michasia.
Nie zaszkodzi, najwyżej odchoruje. Będę jeść, chocbym miała flaki wyrzygac.
09 marca 2018 21:51 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Ja to tak pod synusia :lubie_gotowac:kawaler- jestem za stara, ale kto wie przez żołądek do serca.Ogródek ma spory do zoorania widac po nosie:dobranoc1:

Dzięki za przepis ,miałam poprosić ,ale Dubeltowa mnie uprzedziła .
09 marca 2018 21:56 / 2 osobom podoba się ten post
Ellax2

Dziękuje Ci bardzo, Michasia. :przytula:
Nie zaszkodzi, najwyżej odchoruje. Będę jeść, chocbym miała flaki wyrzygac.

Sracza minie,najważniejsze że w gardle nie stanie bo nie ość i nie kość