Wypieki #2

10 marca 2018 09:45 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Sracza minie,najważniejsze że w gardle nie stanie bo nie ość i nie kość:-)

Michasiu wywołuję cię....podziel się proszę sposobem na dobrą polewę czekoladową do sernika np.
10 marca 2018 10:23 / 2 osobom podoba się ten post
A ja poproszę o przepis na ciasto które można robić w małej prostokątnej takie podłużnej foremce.Bo tylko to mam,tortownicy niet.
10 marca 2018 10:45 / 4 osobom podoba się ten post
scarlet

Michasiu wywołuję cię....podziel się proszę sposobem na dobrą polewę czekoladową do sernika np.:gotowanie:

Proszę:)
Ja często uzywam tej polewy jest błyszczaca i nie kruszy się
125gr masła lub margaryny
1/2 szkl. cukru pudru
3 łyzki kakao
1 łyzka zelatyny
3 łyzki wrzatku
masło cukier oraz kakao rozpuszczam w rondlu i dodaję żelatynę rozpuszczoną we wrzatku
 
 
2
125GR. MASŁA
3-4 łyzki kakao
3/4 łyzki mleka
3/4 łyzki wody
wszystko raze w rondelku rozpuscic
   Z czekolady
200grm czekolady /rozpuszczamy w kapieli
50 gr masła
50 gr smietany
wszystko razem mieszamy
    3 cytrynowa 
Tą polewę bardzo lubię jest kwaskowata i daje na sernik
30 gr. masła
sok z jednej cytryny
3/4 szkl. cukru pudru
masło rozpuszczam i dodaje sok i puder
10 marca 2018 10:46
A ja? Michasiu poproszę o przepis na podłużną foremkę
Ona sie chyba nadaje na keks.Może ktoś zna przepis dobry niezawodny i łatwy
10 marca 2018 10:54 / 3 osobom podoba się ten post
Marta2

A ja poproszę o przepis na ciasto które można robić w małej prostokątnej takie podłużnej foremce.Bo tylko to mam,tortownicy niet.

BABKA CYTRYNOWA Z OLEJEM
3/4 szkl. oleju
-250 gr. maki
- 240 gr.cukru
-2 cytryny ze skórka
60 gr. ziemniaczanej maki 4 jaja 1 łyzeczka proszku
cukier jaja ubijam, wsypuje mąkę i proszek do pieczenia, sok z cytryny i olej
do wysmarowanej keksówki wstawiam na 180 st, 50 minut/nagrzany piekarnik.po upieczeniu zostawiam 10 minut w piekarniku
bardzo łatwa, posypuje cukrem pudrem lub robie polewę z soku cytryny i cukru pudru -Smacznego
10 marca 2018 10:54 / 6 osobom podoba się ten post
Marta2

:modlitwa:A ja? Michasiu poproszę o przepis na podłużną foremkę
Ona sie chyba nadaje na keks.Może ktoś zna przepis dobry niezawodny i łatwy

Tak, ja.
Bierzemy kawałek ocynkowanej blachy, wyginamy w kształcie prostokąta, tu i tam zaginamy brzegi. Gotowe.
Nadaje się na keks. 
10 marca 2018 11:30 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

BABKA CYTRYNOWA Z OLEJEM
3/4 szkl. oleju
-250 gr. maki
- 240 gr.cukru
-2 cytryny ze skórka
60 gr. ziemniaczanej maki 4 jaja 1 łyzeczka proszku
cukier jaja ubijam, wsypuje mąkę i proszek do pieczenia, sok z cytryny i olej
do wysmarowanej keksówki wstawiam na 180 st, 50 minut/nagrzany piekarnik.po upieczeniu zostawiam 10 minut w piekarniku
bardzo łatwa, posypuje cukrem pudrem lub robie polewę z soku cytryny i cukru pudru -Smacznego

Dziękuję Michasiu.
A Ellax2 uprasza się coby sobie jaj nie robiła z moich skrótów myślowych no.
10 marca 2018 11:58 / 6 osobom podoba się ten post
Marta2

Dziękuję Michasiu.
A Ellax2 uprasza się coby sobie jaj nie robiła z moich skrótów myślowych no.

Nie robię sobie jaj tylko foremki ciastne. Jaja robimy następująco: bierzemy kurę, kogut się słabiej nada, wyciskamy od głowy w kierunku przeciwnym, usłyszymy plum, ale trzymamy nisko, żeby nie grzmotło o glebę, i powinno się udać. 
Inny sposób to zakupujemy w sklepie, ale to już nie będzie rękodzieło. 
11 marca 2018 10:55 / 6 osobom podoba się ten post
Achtung! Achtung! Popełniam własnie sernik odwrócony Michasi. Pikanterii dodaje fakt, iż beztalenciem jestem kompletnym, jesli chodzi o wypieki.
Na samym początku popełniłam falstar , albowiem wrzuciłam do miski jajka cukier i masło w całosci, ktore nie dało się utrzeć jak Michasia przykazała. Z powodu braku kakao/byłam pewna ze w domu jest, ale nie ma/dodałam płatki czekoladoweMieszałam i mieszałam i tak srednio się to wymieszało, mimo iż używałam 2 rodzajów mieszadeł. Z masą twarogową poszło mi lepiej jesli chodzi o mieszanie. Aktualnie produkt spoczywa w piekarniku , ale w sumie nie wiem co wyjdzie z tego. Nie wiem również czy podany czas i temperatura pieczenia to z luftem obiegowym, czy bez lufta. Oczekuję na finał z niecierpliwością. Macie zagwarantowane, że udokumentuję i pokażę w wątku tym.

Michasiu, z luftem czy bez lufta?
Walory smakowe tez opiszę, pod warunkiem ze jakieś będą 
11 marca 2018 11:02 / 1 osobie podoba się ten post
....z ostatniej chwili........rośnie kiepsko i nie przenika na spód
11 marca 2018 11:14 / 1 osobie podoba się ten post
...sernik rośnie, ale nie przenika ......
11 marca 2018 11:15 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

....z ostatniej chwili........rośnie kiepsko i nie przenika na spód :-)

Ja rozumiem radosną twórczość,kreatywność itd.,ale chyba jednak zbyt mocno zmodyfikowałaś przepis.
Jeśli o Michasię chodzi to jest moim guru wypiekowym i w ogóle kulinarnym,i nie odważyłabym się w jej przepisach nic zmieniać
11 marca 2018 11:17 / 2 osobom podoba się ten post
Marta2

Ja rozumiem radosną twórczość,kreatywność itd.,ale chyba jednak zbyt mocno zmodyfikowałaś przepis.
Jeśli o Michasię chodzi to jest moim guru wypiekowym i w ogóle kulinarnym,i nie odważyłabym się w jej przepisach nic zmieniać

Michasia jest moim guru też, ale co miałam zrobić, jak kakao w domu znalazłam sprzed ćwierćwiecza? Fakt, że nie przenika nie powinien wpłynąć jakby na walory smakowe, o ile jakieś będą. Przecież mówiłam, że beztalencie jestem, prawda?
 
11 marca 2018 11:17 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

...sernik rośnie, ale nie przenika :-)......

Taka temperatura pieczenia ,jak podała Michasia,to bez luftu... ewentualnie ciasto będzie do luftu.
11 marca 2018 11:18 / 4 osobom podoba się ten post
Ja wczoraj piekarnik wypróbowałam i takie coś popełniłam: