Wypieki #2

02 grudnia 2016 15:19 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Chcę upiec rogaliki z migdałami z tego przepisu, tylko dodam  żółtko, albo dwa , bo wtedy ciasto jest delikatniejsze i ewentualnie zwiększę ilość mąki
http://www.mniammniam.com/Rogaliki_migdalowe-2150p.html
Przepis wygląda na prosty.

Zrobiłam wg tego przepisu http://www.przyslijprzepis.pl/przepis/kruche-rogaliki-migdalowe,ale dałam podwójną porcję i dodałam migdały w płatkach .Nie dodawaj żółtka ,bo będą zbyt twarde. 
Po wyjęciu z piekarnika trzeba trochę odczekać zanim przelozy się je na talerz bo są tak kruche ,ze rozpadają się podczas przekładania.
Wyszedł mi stosik ,ciekawe czy się oprę ,nie jestem tego pewna
02 grudnia 2016 15:24 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Zrobiłam wg tego przepisu http://www.przyslijprzepis.pl/przepis/kruche-rogaliki-migdalowe,ale dałam podwójną porcję i dodałam migdały w płatkach .Nie dodawaj żółtka ,bo będą zbyt twarde. 
Po wyjęciu z piekarnika trzeba trochę odczekać zanim przelozy się je na talerz bo są tak kruche ,ze rozpadają się podczas przekładania.
Wyszedł mi stosik ,ciekawe czy się oprę ,nie jestem tego pewna :-)

Dziś się nie oparłam pokusie i zjadłam ciacho- faktycznie, że w smaku są jeszcze lepsze. Ponoć w ogóle ciastka powinny odstać.
Zrób fotkę i wstaw, please :)
02 grudnia 2016 15:38 / 2 osobom podoba się ten post
Zdjęcie robiłam w pośpiechu bo zaraz ma być kolega dziadka,a on ma większy apetyt od krokodyla...Tu są dwa rodzaje ciasteczek.
02 grudnia 2016 15:50 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Zdjęcie robiłam w pośpiechu bo zaraz ma być kolega dziadka,a on ma większy apetyt od krokodyla...Tu są dwa rodzaje ciasteczek.

O takie jak na zdjęciu w przepisie. Wyglądają apetycznie :) Nie dawaj wszytkiego koledze dziadka , ja ciastka zapuszkowałam i wysoko w szafce schowałam, bo już byli chętni :)
02 grudnia 2016 16:03 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

O takie jak na zdjęciu w przepisie. Wyglądają apetycznie :) Nie dawaj wszytkiego koledze dziadka , ja ciastka zapuszkowałam i wysoko w szafce schowałam, bo już byli chętni :)

Nieee,wszystkich na pewno nie dam,też schowałam do puszki ,ale długo tam nie poleżą bo idziemy do dziadka brata na obiad w niedzielę i nie wypada z pustymi "ręcami",więc wezmę resztę ze sobą żeby nie kusiło.
03 grudnia 2016 23:54 / 6 osobom podoba się ten post
Lesny mech i " czeskie " tylko z trzech placków. :)
04 grudnia 2016 17:04 / 4 osobom podoba się ten post
Moje dzisiejsze ciasta;)
04 grudnia 2016 20:49 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Moje dzisiejsze ciasta;)

Michasiu, całemu forum ślinka cieknie! 
04 grudnia 2016 20:53 / 1 osobie podoba się ten post
Nugatka

Michasiu, całemu forum ślinka cieknie! :-)

Ok :) przerwa do świąt:) z ciastami. Remont kuchni od jutra
04 grudnia 2016 20:56 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Ok :) przerwa do świąt:) z ciastami. Remont kuchni od jutra:brak wiary:

To na święta dopiero poszalejesz  
04 grudnia 2016 21:29 / 1 osobie podoba się ten post
Nugatka

To na święta dopiero poszalejesz :-) :aniolki:

Tak Orzeszku
04 grudnia 2016 22:01 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Moje dzisiejsze ciasta;)

A kto to wszystko zjada?
Podobają mi się te ciasteczka jak chusteczki składane.
Chyba pół niedzieli przy tym stałaś.?
04 grudnia 2016 22:19 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

A kto to wszystko zjada?
Podobają mi się te ciasteczka jak chusteczki składane.
Chyba pół niedzieli przy tym stałaś.?

Pół niedieli jedliśmy, trochę na wynos i zostało na jutro do kawy.Robiłam trochę dłużej
04 grudnia 2016 22:21 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Pół niedieli jedliśmy, trochę na wynos i zostało na jutro do kawy.Robiłam trochę dłużej:zawstydzony:

Oszczędzaj się. Jeśli kto potrzebuje, niech sobie zrobi. Przecież to praca ponad siły. Ale receptę na te chusteczki" to bym chyba chciał.
Można poprosić?
04 grudnia 2016 22:39 / 4 osobom podoba się ten post
Knorr

Oszczędzaj się. Jeśli kto potrzebuje, niech sobie zrobi. Przecież to praca ponad siły. Ale receptę na te chusteczki" to bym chyba chciał.
Można poprosić?

Proszę bardzo:
ciasto kruche robiłam swoim przepisem czyli:
2.5 szkl. mąki
2 jaja
kostka masła
 cukier waniliowy
1/2 szkl cukru
troche smietany 
1 łyzeczka proszku do pieczenia zagnieśc wszystko , schłodzić i pózniej rozwałkowac , pociąć na duże kwadraty. Wczesniej obrane jabłka /6-7 szt.zalezy od wielkości/ obrać wydrążyc srodki, posypać cynamonem. do środka jabłek włożyc mozna marmoladkę/ 1łyżka, lub rodzynki/ i zrobic saszetki. Piec 45 min. w 170 st. 
 Smacznego:)