Wypieki #2

22 grudnia 2016 20:12 / 1 osobie podoba się ten post
ewa14

Michasiu szukam usilnie przepisu na Twój sernik i nijak znaleźć nie mogę .
Napisz go proszę jeszcze raz:aniolki:

Sorki Ewuni dopiero weszłam na forum ale Elfinka go wyciągneła , a ja swój z piekarnika przed chwila. :)
22 grudnia 2016 20:46 / 2 osobom podoba się ten post
Czy ter te wszystkie serniki są takie wysokie i ,,puszyste''? ja pamiętam,że serniki kiedyś były takie zbite jakby twardsze i niezbyt wysokie, szukam takiego przepisu i coś tam próbuję robić,żeby taki wyszedł ,ale nie udaje się, może to chodzi o ser z wiaderka, bo kiedyś ser to się mieliło.
22 grudnia 2016 21:37 / 4 osobom podoba się ten post
Kama84

Czy ter te wszystkie serniki są takie wysokie i ,,puszyste''? ja pamiętam,że serniki kiedyś były takie zbite jakby twardsze i niezbyt wysokie, szukam takiego przepisu i coś tam próbuję robić,żeby taki wyszedł ,ale nie udaje się, może to chodzi o ser z wiaderka, bo kiedyś ser to się mieliło.

Jeżeli chcesz twardy sernik to krócej ubijaj i zaraz po upieczeniu wyciagnij to Ci siądzie i będzie niski:)
23 grudnia 2016 08:32 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum2

To jest chyba ten słynny przepis na sernik Michasi.

Effinko dziękuję z całego serducha
23 grudnia 2016 08:34 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Sorki Ewuni dopiero weszłam na forum ale Elfinka go wyciągneła , a ja swój z piekarnika przed chwila. :)

Michasiu, Tobie też dziękuję za ten przepis.
Piekłam ten sernik w DE, jest po prostu pyyyyyyyyyszny


O matko, Michasiu a ile tego cukru??????????
23 grudnia 2016 17:40 / 2 osobom podoba się ten post
Właśnie Barbara skończyła piec Michasiowy sernik i lepiej by było dla nas wszystkich jakby go wzięła na klucz zamknęła bo tak pachnie,tak pachnie.................Ach,idę zajarać ,może mi niecne myśli miną:):):)
23 grudnia 2016 17:46 / 1 osobie podoba się ten post
Kama84

Czy ter te wszystkie serniki są takie wysokie i ,,puszyste''? ja pamiętam,że serniki kiedyś były takie zbite jakby twardsze i niezbyt wysokie, szukam takiego przepisu i coś tam próbuję robić,żeby taki wyszedł ,ale nie udaje się, może to chodzi o ser z wiaderka, bo kiedyś ser to się mieliło.

Chyba nie chodzi o ser, chociaż tak naprawdę dokładnie nie wiem . U mnie z tymi sernikami jest róznie, zwłaszcza jak na szybko robię, ale co roku, na Wigilię własnie piekę sernik wiedenski  wg starej receptury. Jest obłędnie pyszny, puszysty i delikatny, ale potrzeba 12 scie jajków :)
20 stycznia 2017 11:37 / 5 osobom podoba się ten post
A ja wczoraj wieczorem popełniłam roladę jabłkową Ivanilki. Najszybsze ciasto swiata. 
20 stycznia 2017 16:17
Barbara48

A ja wczoraj wieczorem popełniłam roladę jabłkową Ivanilki. Najszybsze ciasto swiata. 

proszę o zamieszczanie do zdjęć przepisów, przydatnych dla "nowych" .Gdzie mam znaleść przepis,no gdzie? 
20 stycznia 2017 19:29 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

A ja wczoraj wieczorem popełniłam roladę jabłkową Ivanilki. Najszybsze ciasto swiata. 

Rolada jabłkowa

5 jaj
5 łyżek cukru
5 łyżek mąki pszennej
Na czubku łyżeczki proszku do pieczenia

5 jabłek obrać ,zetrzeć na tarce jarzynowej.
Ułożyć na papierze do pieczenia na kwadratowej blaszce z piekarnika.
Ja posypałam obficie cynamonem i odrobiną cukru wanilinowego.

Białka ubić na sztywną pianę, dodawać po łyżce cukru, potem żółtka, na końcu mąkę z proszkiem do pieczenia.
Wylać ciasto na starte jabłka.
Piekarnik wcześniej nagrzać do +/- 180'C. Piec około 15 min.

Po upieczeniu ciasto odwrócić na pergamin albo ściereczkę i gorące zwinąć w roladę.
Zostawić do wystygnięcia.
Smacznego:)
22 stycznia 2017 15:55 / 11 osobom podoba się ten post
Popełniłam dziś tort schwardzwaldzki dla mojego pdp. Jutro kończy 84 lata.

22 stycznia 2017 15:59 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Popełniłam dziś tort schwardzwaldzki dla mojego pdp. Jutro kończy 84 lata.

Przepiękny !!!
Masz talent !
22 stycznia 2017 16:23 / 1 osobie podoba się ten post
Marnujesz się Ivanilka:)Piękny tort:)
22 stycznia 2017 17:01
Barbara48

Rolada jabłkowa

5 jaj
5 łyżek cukru
5 łyżek mąki pszennej
Na czubku łyżeczki proszku do pieczenia

5 jabłek obrać ,zetrzeć na tarce jarzynowej.
Ułożyć na papierze do pieczenia na kwadratowej blaszce z piekarnika.
Ja posypałam obficie cynamonem i odrobiną cukru wanilinowego.

Białka ubić na sztywną pianę, dodawać po łyżce cukru, potem żółtka, na końcu mąkę z proszkiem do pieczenia.
Wylać ciasto na starte jabłka.
Piekarnik wcześniej nagrzać do +/- 180'C. Piec około 15 min.

Po upieczeniu ciasto odwrócić na pergamin albo ściereczkę i gorące zwinąć w roladę.
Zostawić do wystygnięcia.
Smacznego:)

08 lutego 2017 18:38 / 5 osobom podoba się ten post
Placek drożdzowy:
przepis na 1 blaszkę / ja podwoiłam/
- 400 gram mąki
- 2 żółtka plus 1 całe jajo
- 1 szkl. mleka
- 100 gr masła
- 30dkg drozdzy
- 70 gr. cukru
Mąkie przesiac do miski dodać ubite jaja z cukrem, rozpuszczone masło,/ drozdze rozpuszczone w 1/2 szkl. mleka z 1 łyżką cukru i  1 łyzką maki/ wlac do ciasta. Ciasto dobrze wyrobic odstawic na 30 min. niech urosnie, pózniej na blaszki/ ja wykładam papierem i piec 40 min w 180 st.
kruszonka:
- 60 gr. masła
- 100gr. mąki
- 60 gr. cukru
zagnieśc i rozkruszyc na placki posmarowane białkiem:)