Sanatorium na emeryturze i nie tylko - co, jak i gdzie

14 lutego 2017 21:26 / 8 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Kochanieńka...jak Cię widzę...to zawsze mam jakieś ...omamy przyjemne... :-)

Chyba się ze szczęścia popłaczę
14 lutego 2017 21:27 / 1 osobie podoba się ten post
ewal8

Chyba się ze szczęścia popłaczę :placze:

To będzie dwoje...Nas... 
14 lutego 2017 21:35 / 4 osobom podoba się ten post
opiekun.5

To będzie dwoje...Nas... :-)

Ty to możesz mieć ewentualnie nass....
14 lutego 2017 21:36 / 1 osobie podoba się ten post
ewal8

Ty to możesz mieć ewentualnie nass.... :lol2:

Ty też możesz mieć...zas...
14 lutego 2017 23:48 / 4 osobom podoba się ten post
ewal8

Dodzik, ze tak zapytam - ten wniosek to może być od zwyklego lekarza rodzinnego czy musi być od specjalisty?

Ewuś, sorry ze dopiero teraz, ale byłam ...w kinie Bridget Jones 3 , oczywiscie serdecznie polecam.
Wniosek wypisuje lekarz rodzinny, ale najpierw musi wypisać skierowanie na morfologie i takie tam inne, EKG, RTG klatki piersiowej.
Z wynikami badan udajesz się ponownie do lekarza rodzinnego i wówczas wypisuje Ci skierowanie do sanatorium. W mojej przychodni jest tak, że oddaje się to pielęgniarce-sekretarce, ona to przetwarza na komputerze i albo wysyła sama , albo oddaje Tobie i Ty musisz do NFZ zawieźć. Po 2 tygodniach dostajesz pismo z NFZ z informacją, że zostałaś zakwalifikowana do leczenia sanatoryjnego i numer kolejkowy. CZekasz sobie grzecznie od 1,5 roku do 2 i wówczas dostajesz przydział , gdzie i kiedy
04 października 2017 08:38 / 7 osobom podoba się ten post
Witam Wszystkich z domku. Ogarniam powoli sprawy i dom. Mam pytanie. Chciałabym skrócic sanatorium o kilka dni i czytam ze nie mozna bo trzeba podac konkretny powód -udokumentowany a jk nie to 10 krotna zapłata za kazdy dzien.może coś wiecie ?Przełozyc chciaałaam ten wyjazd to pani  z NFZ powiedziała ze za pózno /14. 10/ tak mi nie pasuje ten termin bo wchodzi wszystkich świetych i krótko w domu.
04 października 2017 11:38 / 4 osobom podoba się ten post
michasia

Witam Wszystkich z domku. Ogarniam powoli sprawy i dom. Mam pytanie. Chciałabym skrócic sanatorium o kilka dni i czytam ze nie mozna bo trzeba podac konkretny powód -udokumentowany a jk nie to 10 krotna zapłata za kazdy dzien.może coś wiecie ?Przełozyc chciaałaam ten wyjazd to pani  z NFZ powiedziała ze za pózno /14. 10/ tak mi nie pasuje ten termin bo wchodzi wszystkich świetych i krótko w domu.

Michasia wiem ,że tylko losowe przypadki mogą wpłynąć na skrócenie pobytu( śmierć najbliższej osoby,lub ciężki ,udokumentowany pobyt w szpitalu .Poza tym nie da rady.Płać i płacz.Chyba ,że ktoś ma inne informacje.To wiem z marca tego roku.
04 października 2017 11:43 / 5 osobom podoba się ten post
michasia

Witam Wszystkich z domku. Ogarniam powoli sprawy i dom. Mam pytanie. Chciałabym skrócic sanatorium o kilka dni i czytam ze nie mozna bo trzeba podac konkretny powód -udokumentowany a jk nie to 10 krotna zapłata za kazdy dzien.może coś wiecie ?Przełozyc chciaałaam ten wyjazd to pani  z NFZ powiedziała ze za pózno /14. 10/ tak mi nie pasuje ten termin bo wchodzi wszystkich świetych i krótko w domu.

Na moją wiedzę "temat" nie do pokonania. Rezygnacja całkowita, lub dopłata za skrócenie turnusu. Wyjątki takie jak napisała Tereska. Przerabiałam to w kwietniu b.r.
 
04 października 2017 18:33 / 5 osobom podoba się ten post
margaritka59

Na moją wiedzę "temat" nie do pokonania. Rezygnacja całkowita, lub dopłata za skrócenie turnusu. Wyjątki takie jak napisała Tereska. Przerabiałam to w kwietniu b.r.
 

Dzięki Kobietki.teraz mam dylemat, do jutra z tym się przespię- jechac albo zrezygnowac?
04 października 2017 18:46 / 6 osobom podoba się ten post
michasia

Dzięki Kobietki.teraz mam dylemat, do jutra z tym się przespię- jechac albo zrezygnowac?

Jechać!!!
Zostawić różne sprawy dla innych i w końcu pomyśleć o sobie i swoim zdrowiu.
04 października 2017 20:18 / 7 osobom podoba się ten post
michasia

Dzięki Kobietki.teraz mam dylemat, do jutra z tym się przespię- jechac albo zrezygnowac?

Michasia.Jedż do sanatorium .Tyle czekałaś.Zrób to dla siebie.Nie poświęcaj się ciągle dla rodziny.Czy oni by to samo dla ciebie zrobili.?Zdrowie musi być ,a jak jest zdrowie to reszta też będzie.
04 października 2017 20:24 / 6 osobom podoba się ten post
Michasia-Terenia ma rację!Zrób wreszcie coś WYŁĄCZNIE dla siebie,bez wiecznego oglądania się na innych.Groby możesz odwiedzić przed lub po 1.11.Świat się nie zawali jak Cię tego dnia na cmentarzach nie będzie.Nie rezygnuj z sanatorium,jedź,wypoczywaj i baw się dobrze:)
04 października 2017 22:10 / 6 osobom podoba się ten post
kasia63

Michasia-Terenia ma rację!Zrób wreszcie coś WYŁĄCZNIE dla siebie,bez wiecznego oglądania się na innych.Groby możesz odwiedzić przed lub po 1.11.Świat się nie zawali jak Cię tego dnia na cmentarzach nie będzie.Nie rezygnuj z sanatorium,jedź,wypoczywaj i baw się dobrze:)

Już podjęłam i to dzięki Wam  jadęcórka tez mi dała popalić że ciagle mam dylematy.
04 października 2017 22:11 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Już podjęłam i to dzięki Wam  jadę:aniolki::aniolki::aniolki::aniolki:córka tez mi dała popalić że ciagle mam dylematy.

Nio!Bo już pasek zaczęłam z portek wyciągać!Czekamy na sprawozdanie z udanej kuracji:) 
04 października 2017 22:12 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Jechać!!!
Zostawić różne sprawy dla innych i w końcu pomyśleć o sobie i swoim zdrowiu.