Kurs niemieckiego w Niemczech i kurs Pflegehelfer

02 listopada 2016 19:16 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

No właśnie, tak samo o tym pomyslałam. Może lepiej zacząć od intensywnego kursu językowego w Polsce, a przynajmniej od konwersacji.

Uczę się słówek bo gramatykę znam. Ciężko znaleźć w Polsce intensywne kursy bo są organizowane tylko latem. Wolałbym kurs w Niemczech bo oprócz tego że masz 5 godzin dziennie niemieckiego to jeszcze po kursie tez jestes zmuszona rozmawiac w tym języku. 
02 listopada 2016 19:19 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Kolega najpierw zrobi kurs w Pl, a potem kurs zawodowy w De. Tak to zrozumiałam :).

Kurs językowy też w DE chciałem z robić 4 miesięczny pięć godzin dziennie niemieckiego, może przesadzam ale jakoś lubię mieć wszystko poukładane 
02 listopada 2016 19:29 / 3 osobom podoba się ten post
theido

Uczę się słówek bo gramatykę znam. Ciężko znaleźć w Polsce intensywne kursy bo są organizowane tylko latem. Wolałbym kurs w Niemczech bo oprócz tego że masz 5 godzin dziennie niemieckiego to jeszcze po kursie tez jestes zmuszona rozmawiac w tym języku. 

Nigdy nie słyszałam o intesywnych kursach językowych latem, bo wszystkie szkoły językowe sa wtedy zamknięte przecież. No chyba, że masz na mysli obozy językowe zagraniczne, ale to sa raczej dla młodziezy przecież. A może lekcje prywatne i konwersacje właśnie? Do mojej zmienniczki , germanistki, przychodzi kobieta, która tak jak Ty uczyła się kiedyś niemieckiego i teraz tylko sobie przypomina , sprawdza co umie i ewentualnie szlifuje, ucząc się przy okazji czegoś nowego. Jedno Ci powiem, blokada językowa to nie taka łatwa sprawa do ogarnięcia. Trzeba sobie to w głowie bardziej poukładać niż rozwijać znajomość języka obcego, chociaż to też.
02 listopada 2016 20:05 / 2 osobom podoba się ten post
theido

Uczę się słówek bo gramatykę znam. Ciężko znaleźć w Polsce intensywne kursy bo są organizowane tylko latem. Wolałbym kurs w Niemczech bo oprócz tego że masz 5 godzin dziennie niemieckiego to jeszcze po kursie tez jestes zmuszona rozmawiac w tym języku. 

Jak chcesz, to mogę polecić Ci kurs na którym byłam przed pierwszym wyjazdem do Niemiec. Nie jestem pewna, ale w zimę też chyba organizują.
Języka uczyłam się w szkole, ale po tylu latach bez kontaktu praktycznie żadnego, dużo zapomniałam. Ten kurs bardzo mi pomógł.
Mam w profilu adres. Napisz, to wyślę link, bo tu nie wiem czy mogę... 
02 listopada 2016 20:11 / 7 osobom podoba się ten post
Ellax2

Jak chcesz, to mogę polecić Ci kurs na którym byłam przed pierwszym wyjazdem do Niemiec. Nie jestem pewna, ale w zimę też chyba organizują.
Języka uczyłam się w szkole, ale po tylu latach bez kontaktu praktycznie żadnego, dużo zapomniałam. Ten kurs bardzo mi pomógł.
Mam w profilu adres. Napisz, to wyślę link, bo tu nie wiem czy mogę... 

Eluś , coś mi się widzi , że to odwrotnie może być .....kolega wyśle linka Tobie 
02 listopada 2016 20:15 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Eluś , coś mi się widzi , że to odwrotnie może być .....kolega wyśle linka Tobie :lol3:

Linka do kursu, do szkoły w Berlinie i pewnie do firmy, która po tym wszystkim utrudzonego kandydata na opiekuna zatrudni  ;).
02 listopada 2016 20:24 / 4 osobom podoba się ten post
Pytał o kursy w Polsce. Tam organizują na różnych poziomach. Co szkodzi zapytać? To go do niczego nie zobowiąże. Ale nie namawiam już. Nie moje małpy, nie mój cyrk.
13 listopada 2016 13:25 / 1 osobie podoba się ten post
W Niemczech można zrobic roczne Ausbildung na Pflegehelfer.Normalnie ono kosztuje,ale w wiekszosci przypadków Arbeitsagentur pokrywa koszty.