Życie polskich opiekunek w Niemczech - problemy i doświadczenia

21 maja 2017 21:45 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Amber Gold też ludzie zaufali ...To dlaczego " Ambercare " mają nie zaufać ....niektórzy ?:lol2:

Basiu jesteś szczera do bólu 
21 maja 2017 21:46 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Basiu jesteś szczera do bólu :smiech2:

Jak zloto.
26 czerwca 2017 21:47 / 1 osobie podoba się ten post
Może temat z innej beczki- słyszałyście o serialu opowiadającym losy Polki pracującej w Niemczech jako opiekunka? Nie miałam okazji obejrzeć nawet urywku, a widze, że podobno serial dosc stereotypowo ukazuje nasz naród :) ten serial chyba juz od dawna jest emitowany, dopiero niedawno znalazlam o nim artykul...
26 czerwca 2017 21:55 / 2 osobom podoba się ten post
dann44

Może temat z innej beczki- słyszałyście o serialu opowiadającym losy Polki pracującej w Niemczech jako opiekunka? Nie miałam okazji obejrzeć nawet urywku, a widze, że podobno serial dosc stereotypowo ukazuje nasz naród :) ten serial chyba juz od dawna jest emitowany, dopiero niedawno znalazlam o nim artykul...

Ty piszesz chyba o Magda macht das schon. Serial zabawny i nie pamietam zeby tam co zlego bylo. To przeca komedia  ale kazdy odbiera na swoj sposob.
26 czerwca 2017 23:53 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

Ty piszesz chyba o Magda macht das schon. Serial zabawny i nie pamietam zeby tam co zlego bylo. To przeca komedia :lol3: ale kazdy odbiera na swoj sposob.

Tak Ewcia innego chyba serialu nie bylo .Ja również zadnego stereotypu bym się nie doszukiwala -komedia i pokazala wedlug mnie obrotnośc polek -opiekunek -kłopot? rada! tak to odbierałam
26 czerwca 2017 23:58 / 1 osobie podoba się ten post
moni.r

Tak Ewcia innego chyba serialu nie bylo .Ja również zadnego stereotypu bym się nie doszukiwala -komedia i pokazala wedlug mnie obrotnośc polek -opiekunek -kłopot? rada! tak to odbierałam

Ila sie obsmialam to moje  i masz racje
22 czerwca 2019 16:02 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

http://betreuerin.simplesite.com/?fbclid=IwAR1ba2V4tfQtZ0tU2eawQ7U-CEZtiM-3Fo0axEy1FkHQVRCkITtqt-W2JaM

Już to widziałam. Jak prawda to dramat ! Ale czy prawdziwe?
22 czerwca 2019 16:50 / 1 osobie podoba się ten post
Obiektywnie patrząc to opiekunka w stosunku do policjantów była trochę agresywna.Rozumiem że nerwy ale krzykiem nic się nie załatwi. Dziwne to wszystko.
22 czerwca 2019 19:26 / 3 osobom podoba się ten post
Czytalam na Fb , ktos poprosil TVN o interwencje. Dobrze
23 czerwca 2019 09:36 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Czytalam na Fb , ktos poprosil TVN o interwencje. Dobrze

Szkoda mi bardzo tej pani, ale jeżeli się słabo mówi po niemiecku to przede wszystkim nic się nie mówi, tylko się czeka na tłumacza i mają obowiązek takiego sprowadzić. Tak mówi prawo i to jest warunek do dalszego postępowania w każdej sprawie. A to jak zachowała się firma, gdzie był niemiecki pośrednik, zostawię bez komentarza, tylko skarżyć i żądać odszkodowania za wszystkie straty moralne, naruszenie nietykalności i straty finansowe. Są granice zaniedbań, odpowiedzialności za pracownika, tu zostały przekroczone i to wszystkie możliwe, tak samo Policja nie odpuściła bym, jak byłabym pewna swego.
23 czerwca 2019 10:55 / 3 osobom podoba się ten post
Evvex

Szkoda mi bardzo tej pani, ale jeżeli się słabo mówi po niemiecku to przede wszystkim nic się nie mówi, tylko się czeka na tłumacza i mają obowiązek takiego sprowadzić. Tak mówi prawo i to jest warunek do dalszego postępowania w każdej sprawie. A to jak zachowała się firma, gdzie był niemiecki pośrednik, zostawię bez komentarza, tylko skarżyć i żądać odszkodowania za wszystkie straty moralne, naruszenie nietykalności i straty finansowe. Są granice zaniedbań, odpowiedzialności za pracownika, tu zostały przekroczone i to wszystkie możliwe, tak samo Policja nie odpuściła bym, jak byłabym pewna swego.

Trudno ocenić o co poszło , może o te klucze? Nie wolno nam zabierać kluczy pdp, jak sobie tego nie życzy . Zakupy też po uzgodnieniu, ja też tutaj jem wszystko co najtańsze , wszyscy tak tutaj jadają . Dzieci i mąż pdp szczycą się jak tanio można kupować! Tylko podróże są ważne . Przykre to .
23 czerwca 2019 11:39 / 2 osobom podoba się ten post
Ale żeby się kłócić o jajka za 1,19 a nie z wolnego wybiegu? Czyli BIO.. Kiedyś o tym rozmawialiśmy. Tu jem BIO, bo dziadek takie je, jadłby normalne, najtańsze, też jadłbym. Z reguły rzadko moi pdp jadali BIO, nie mieli albo kasy albo takich preferencji. W kraju jem ze sklepu normalne i nie narzekam. Uważam, że nie powinniśmy wymagać nie wiadomo czego. Najważniejsze, żeby było co jeść
23 czerwca 2019 11:49 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Ale żeby się kłócić o jajka za 1,19 a nie z wolnego wybiegu? Czyli BIO.. Kiedyś o tym rozmawialiśmy. Tu jem BIO, bo dziadek takie je, jadłby normalne, najtańsze, też jadłbym. Z reguły rzadko moi pdp jadali BIO, nie mieli albo kasy albo takich preferencji. W kraju jem ze sklepu normalne i nie narzekam. Uważam, że nie powinniśmy wymagać nie wiadomo czego. Najważniejsze, żeby było co jeść

Zapraszam , kolejny szpinak w tym tygodniu . Taka filozofia życiowa trochę , szkoda pieniędzy na jedzenie , na limuzyny i podróże trzeba gromadzić .
Tam zabrakło komunikacji , problemy z językiem , po co te trzy tygodnie i nagle krach! Szkoda tej pani .
Na interwencję przyjechały dwa zespoły policjantów .Do awanturują ego się kiedyś sąsiada przyjechała psraplivjantow , tutaj czworo. 
Reakcja agencji katastrofalna.
23 czerwca 2019 13:13 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Zapraszam , kolejny szpinak w tym tygodniu . Taka filozofia życiowa trochę , szkoda pieniędzy na jedzenie , na limuzyny i podróże trzeba gromadzić .
Tam zabrakło komunikacji , problemy z językiem , po co te trzy tygodnie i nagle krach! Szkoda tej pani .
Na interwencję przyjechały dwa zespoły policjantów .Do awanturują ego się kiedyś sąsiada przyjechała psraplivjantow , tutaj czworo. 
Reakcja agencji katastrofalna.

Dorotee - ja bym się sprzedała dzisiaj za szpinak , bo byłaby odmiana po 25 dnich jedzenia szparagów :(  w róznych wersjach . Synuś mojej PDP tak nas zaopatruje bo ma szparagową plantację . Dobrze , że dzisiaj koniec sezonu . Ufffffff