Które agencje maja krótkie zlecenia?

20 lutego 2017 16:49 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

Też to mam.

Zakaz konkurencji dotyczy y po zakonczeniu umowy nie podejmowac pracy u tej rodziny tak wyjasnila mi to jakas firma.;-)
20 lutego 2017 17:25 / 2 osobom podoba się ten post
serce78

Zakaz konkurencji dotyczy y po zakonczeniu umowy nie podejmowac pracy u tej rodziny tak wyjasnila mi to jakas firma.;-)

...i  w czasie trwania umowy, nie współpracować z innymi firmami opiekuńczymi. 
20 lutego 2017 17:38
doda1961

A to jakaś ciekawostka jest. Ja mam druk A1 wydany na rok i musiałam tam wpisać adres PDP, podobnie jak ubiegając się o ten druk musiałam dołączyć umowę z PDP. ( pracuję na polskiej DG i bez posrednictwa firmy) Pracując przez firmę na początku mojej kariery opiekunki, równiez miałam wpisany adres PDP,  a A1 i EKUZ miałam na rok. Po 2 miesiącach zmieniłam PDP i tamte dokumenty zostały anulowane, a ja dostałam nowe A1 i z adresem aktualnej PDP i EKUZ. Bellano, czy mając polską DG  nie musiałaś podawać adresu zlecenia i nie musiałaś dołączyć zawartej umowy? Wystąpiłas w ogole o druk A1, bo mam wrażenie ze chyba nie.

Poza tym ,że nie musiałam dołączyć umowy/to mnie zdziwiło/  z PDP wszystko tak samo na dz.gosp.miałam jak Ty,z tym,że  ja zostawiłam pełnomocnitwo kancelarii swojej i oni to za mnie pozałatwiali-A1 I EKUZ na rok.Adres PDP musiał być wpisany do wniosku o A1.Inaczej niż Andrea ,,ale to pewno dlatego ,że i kancelarię podatkową i ZUS na miejscu mam.
20 lutego 2017 17:38
Bellanna

Nie jest to takie proste. Otóż największym problemem dla firm jest karta ubezpieczenia zdrowotnego. Bez niej nie wyślą do pracy, chyba że firma będzie ryzykowała. Mam zlecenie i koleżankę, która pracuje w innej firmie. Nie lubię i już nie daje rady siedzieć w pracy dłużej niż 6 tygodni. Firma kręci nosem na zorganizowanie zmiany na 2 tygodnie / przede wszystkim koszta podróży/, no to znalazłam sobie kogoś, kto chętnie w przerwach zastąpiłby mnie , ale jak się okazuje, dziewczyna z innej firmy nie może być przez moją zatrudniona, bo karta EKUAZ jest przypisana do firmy, w której jest zatrudniona i moja firma nie może jej wysłać.

Ale karta EKUZ jest tylko na czas wyjazdu, więc jeżeli Twoja koleżanka z innej firmy mogłaby Cię zastąpić, to znaczy, że nie jest wtedy w Niemczech, czyli że nie jest na nią na ten czas wystawiona karta EKUZ, czyli że Twoja firma może się o nią ubiegać dla koleżanki. 
20 lutego 2017 17:44
kasia63

Poza tym ,że nie musiałam dołączyć umowy/to mnie zdziwiło/  z PDP wszystko tak samo na dz.gosp.miałam jak Ty,z tym,że  ja zostawiłam pełnomocnitwo kancelarii swojej i oni to za mnie pozałatwiali-A1 I EKUZ na rok.Adres PDP musiał być wpisany do wniosku o A1.Inaczej niż Andrea ,,ale to pewno dlatego ,że i kancelarię podatkową i ZUS na miejscu mam.

Karta EKUz jest przyznawana na konkretny adres i chyba na takie krótkie 2 tygodniowe wyjazdy nie wystawiają?
20 lutego 2017 17:45 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Poza tym ,że nie musiałam dołączyć umowy/to mnie zdziwiło/  z PDP wszystko tak samo na dz.gosp.miałam jak Ty,z tym,że  ja zostawiłam pełnomocnitwo kancelarii swojej i oni to za mnie pozałatwiali-A1 I EKUZ na rok.Adres PDP musiał być wpisany do wniosku o A1.Inaczej niż Andrea ,,ale to pewno dlatego ,że i kancelarię podatkową i ZUS na miejscu mam.

Karta EKUz jest przyznawana na konkretny adres i chyba na takie krótkie 2 tygodniowe wyjazdy nie wystawiają?
20 lutego 2017 17:47 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Karta EKUz jest przyznawana na konkretny adres i chyba na takie krótkie 2 tygodniowe wyjazdy nie wystawiają?

Jeśli te dwa tygodnie są uzgodnione na 3 tygodnie lub miesiąc wcześniej, to wystawią
20 lutego 2017 17:52
kasia63

Poza tym ,że nie musiałam dołączyć umowy/to mnie zdziwiło/  z PDP wszystko tak samo na dz.gosp.miałam jak Ty,z tym,że  ja zostawiłam pełnomocnitwo kancelarii swojej i oni to za mnie pozałatwiali-A1 I EKUZ na rok.Adres PDP musiał być wpisany do wniosku o A1.Inaczej niż Andrea ,,ale to pewno dlatego ,że i kancelarię podatkową i ZUS na miejscu mam.

Karta EKUz jest przyznawana na konkretny adres i chyba na takie krótkie 2 tygodniowe wyjazdy nie wystawiają?
20 lutego 2017 17:56 / 1 osobie podoba się ten post
Nugatka

Jeśli te dwa tygodnie są uzgodnione na 3 tygodnie lub miesiąc wcześniej, to wystawią

Zaciął się serwer i aż czkawką sie odbiło 
Piszę co wygooglowałam:

"Osoba,która jest delegowana przez  pracodawcę 
do innego państwa członkowskiego UE/EFTA do wykonywania pracy w imieniu  pracodawcy 
nadal podlega ustawodawstwu pierwszego państwa członkowskiego, pod warunkiem, że przewidywany czas takiej pracy 
nie przekracza 24 miesięcy i że osoba ta nie jest wysłana, aby zastąpić inną osobę".

Więc jest wyjaśnienie, ze osoba która jedzie zastąpić nie może otrzymać pracowniczego EKUZ.
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/faq/praca-w-panstwach-czlonkowskich-ue-efta#t107n323
20 lutego 2017 18:02 / 6 osobom podoba się ten post
kasia63

Poza tym ,że nie musiałam dołączyć umowy/to mnie zdziwiło/  z PDP wszystko tak samo na dz.gosp.miałam jak Ty,z tym,że  ja zostawiłam pełnomocnitwo kancelarii swojej i oni to za mnie pozałatwiali-A1 I EKUZ na rok.Adres PDP musiał być wpisany do wniosku o A1.Inaczej niż Andrea ,,ale to pewno dlatego ,że i kancelarię podatkową i ZUS na miejscu mam.

Właśnie, cyt:,,Adres PDP musiał być wpisany do wniosku o A1"  i taki adres widnieje na druku A1, ktory ze sobą musimy mieć. Wklejałam zresztą link , gdzie można sobie poczytać, co musi być wpisane w poszczególne rubryki.
Nie będę się więcej wypowiadała na ten temat, bo potem jestem posądzana o złośliwość i takie tam inne , ani na żaden inny związany z zatrudnieniem przez firmę czy własną DG. Na Gewerbie się nie znam, to nawet nie próbuję Nie czuję powołania do mądrowania się, wbrew temu co stanowią przepisy.
Ja mam zawsze umowę, rachunki z Polski i od 5 lat nie mam zadnego problemu z uzyskaniem drukuA1 i EKUZ. Myślę, że każda z zainteresowanych osób czytać umie, do oddziału ZUS drogę zna i po polsku mówi. Tak więc, jak konieczność zajdzie, to najlepiej udać się do własciwego urzędu i tam zasięgnąć informacji.
20 lutego 2017 20:10
Soft care 24potrzeboje opini dzieki
20 lutego 2017 20:28 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Ale karta EKUZ jest tylko na czas wyjazdu, więc jeżeli Twoja koleżanka z innej firmy mogłaby Cię zastąpić, to znaczy, że nie jest wtedy w Niemczech, czyli że nie jest na nią na ten czas wystawiona karta EKUZ, czyli że Twoja firma może się o nią ubiegać dla koleżanki. 

Oczywiście, tylko moja firma jest za leniwa, żeby sie tym zająć. dajesz im gotowe rozwiązanie i jeszcze fochy stroją. Nie chce mi się z nimi gadać, bo nie ma z kim. 
21 lutego 2017 09:42
Bellanna

Nie jest to takie proste. Otóż największym problemem dla firm jest karta ubezpieczenia zdrowotnego. Bez niej nie wyślą do pracy, chyba że firma będzie ryzykowała. Mam zlecenie i koleżankę, która pracuje w innej firmie. Nie lubię i już nie daje rady siedzieć w pracy dłużej niż 6 tygodni. Firma kręci nosem na zorganizowanie zmiany na 2 tygodnie / przede wszystkim koszta podróży/, no to znalazłam sobie kogoś, kto chętnie w przerwach zastąpiłby mnie , ale jak się okazuje, dziewczyna z innej firmy nie może być przez moją zatrudniona, bo karta EKUAZ jest przypisana do firmy, w której jest zatrudniona i moja firma nie może jej wysłać.

Ja uslyszalam w mojej firmie,ze trudno jest znalezc krotki wyjazd,
I ze  po zleceniu musze miec 1 miesiac przerwy...

Tak wiec nie moge na nich liczyc.
Rozpacz!
21 lutego 2017 10:22 / 7 osobom podoba się ten post
koralia

Ja uslyszalam w mojej firmie,ze trudno jest znalezc krotki wyjazd,
I ze  po zleceniu musze miec 1 miesiac przerwy...

Tak wiec nie moge na nich liczyc.
Rozpacz!

Nieprawda.Krótkie zlecenia ma każda agencja,trzeba tylko pytać,nawet dziś na forum takie widnieje:)I pierwsze słyszę o jakimś obowiązkowym miesiącu przerwy.Przecież mamy tu opieknki co jeżdżą raz za razem z przerwą tydzień ,2,3...Twoja agencj coś ściemnia.To ty decydujesz ile chcesz w domu siedzieć ,agencja twoim czasem nie ma prawa dysponować.Weź zmień.
21 lutego 2017 11:45 / 4 osobom podoba się ten post
Im dluzej siedze i czekam ,tym  wiecej mysle

Dobrze ze Was ,,mam,,

Dziekuje!!!!