Komornik a praca

27 listopada 2017 11:31 / 1 osobie podoba się ten post
scarlet

Legalnie...ja tak wyszłam na prostą...poszukałam agencję, gdzie diety były ok. 20 euro na dzień./tego komornik  nie nie może ruszyć, agencje nawet tego nie wykazywała w dochodach, polska wyplaty szła z firmy na konto komornika, dieta była przelewana na konto małżonka /w razie jakby komornik konto moje
zajął/ ,diety i wynagrodzenie polskie stanoiwiły fifty/fifty ok 50 %..np. 2600 pln szło do komornika, 2700 pln zostawało na życiue..raz dwa uporaiśmy się z zadłużeniem..ale musze przyznać, siedziałam wtedy po pół roku w DE aby sprawę skończyć..warto było...jestem czysta..]
 

Dokładnie. Mój znajomy miał podobną sytuację. Pracował za granicą w firmie spedycyjnej.
08 grudnia 2017 12:27 / 2 osobom podoba się ten post
Borowka

Dokładnie. Mój znajomy miał podobną sytuację. Pracował za granicą w firmie spedycyjnej.

niestety wiele kobiet zamiast takiego rozwiązania wybiera pracę na czarno.. a potem nie ma emerytury
31 stycznia 2018 15:06 / 2 osobom podoba się ten post
Mój znajomy nabrał pożyczek - chwilówek do kwoty 150 000 zł (z odsetkami) Nie był w stanie tego spłacać ale ciągle dobierał. Na jego szczęście dogadał się z prawniczką i udało mu się ogłosić upadłość. Teraz jego wypłatę przejął syndyk i on rozdziela bankom. Po jakimś czasie długi mu mają anulować. Jednak myślę ,że to nic go nie nauczy .... ten typ tak ma
31 stycznia 2018 15:23 / 8 osobom podoba się ten post
krysia57

Mój znajomy nabrał pożyczek - chwilówek do kwoty 150 000 zł (z odsetkami) Nie był w stanie tego spłacać ale ciągle dobierał. Na jego szczęście dogadał się z prawniczką i udało mu się ogłosić upadłość. Teraz jego wypłatę przejął syndyk i on rozdziela bankom. Po jakimś czasie długi mu mają anulować. Jednak myślę ,że to nic go nie nauczy .... ten typ tak ma

Mogłabyś podać namiary na tego Twojego znajomego ? ...Będziemy wiedzieć za kogo się nie brać ...
31 stycznia 2018 20:26 / 4 osobom podoba się ten post
krysia57

Mój znajomy nabrał pożyczek - chwilówek do kwoty 150 000 zł (z odsetkami) Nie był w stanie tego spłacać ale ciągle dobierał. Na jego szczęście dogadał się z prawniczką i udało mu się ogłosić upadłość. Teraz jego wypłatę przejął syndyk i on rozdziela bankom. Po jakimś czasie długi mu mają anulować. Jednak myślę ,że to nic go nie nauczy .... ten typ tak ma

Pierwsze słyszę żeby bank komuś jakiś dług anulował. Dług przechodzi na dzieci lub współmałżonka.
31 stycznia 2018 22:00 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Pierwsze słyszę żeby bank komuś jakiś dług anulował. Dług przechodzi na dzieci lub współmałżonka.

01 lutego 2018 08:53 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Pierwsze słyszę żeby bank komuś jakiś dług anulował. Dług przechodzi na dzieci lub współmałżonka.

na wnuki też ...Znam temat bo ex tesciowa zmarła z długami 
01 lutego 2018 11:56 / 3 osobom podoba się ten post
cien

na wnuki też ...Znam temat bo ex tesciowa zmarła z długami 

Dlatego, w ciągu 6 m-cy należy notarialnie lub sądownie zrzec się spadku.
01 lutego 2018 12:33 / 2 osobom podoba się ten post
Ola55

Dlatego, w ciągu 6 m-cy należy notarialnie lub sądownie zrzec się spadku.

I zrobić to także w imieniu małoletnich dzieci, ew.wnuków
01 lutego 2018 13:29
Ola55

Dlatego, w ciągu 6 m-cy należy notarialnie lub sądownie zrzec się spadku.

można pózniej ,tylko należy złożyć oświadczenie że nie wiedzielismy o śmierci danej osoby i muśi być to wiarygodne 
22 marca 2018 13:12 / 2 osobom podoba się ten post
Dokładnie, taką kwestię należy szybko załatwić z prawnikiem, ponieważ w innym przypadku dług może przejść na nasze dzieci, wnuki. Również byłam w podobnej sytuacji, dlatego wyjechałam za granicę - teraz już jest w porządku, spłaciłam długi. Ale pamiętam ten strach, gdy komornik wszedł mi na konto... Mimo wszystko poszukaj pracy legalnej.
28 marca 2018 17:10
scarlet

Legalnie...ja tak wyszłam na prostą...poszukałam agencję, gdzie diety były ok. 20 euro na dzień./tego komornik  nie nie może ruszyć, agencje nawet tego nie wykazywała w dochodach, polska wyplaty szła z firmy na konto komornika, dieta była przelewana na konto małżonka /w razie jakby komornik konto moje
zajął/ ,diety i wynagrodzenie polskie stanoiwiły fifty/fifty ok 50 %..np. 2600 pln szło do komornika, 2700 pln zostawało na życiue..raz dwa uporaiśmy się z zadłużeniem..ale musze przyznać, siedziałam wtedy po pół roku w DE aby sprawę skończyć..warto było...jestem czysta..]
 

Trzeba przyznac ze Polak potrafi zakombinowac. Mi tez jedna firma tak doradziła no i problem zazegnany.
28 marca 2018 17:10
scarlet

Legalnie...ja tak wyszłam na prostą...poszukałam agencję, gdzie diety były ok. 20 euro na dzień./tego komornik  nie nie może ruszyć, agencje nawet tego nie wykazywała w dochodach, polska wyplaty szła z firmy na konto komornika, dieta była przelewana na konto małżonka /w razie jakby komornik konto moje
zajął/ ,diety i wynagrodzenie polskie stanoiwiły fifty/fifty ok 50 %..np. 2600 pln szło do komornika, 2700 pln zostawało na życiue..raz dwa uporaiśmy się z zadłużeniem..ale musze przyznać, siedziałam wtedy po pół roku w DE aby sprawę skończyć..warto było...jestem czysta..]
 

Trzeba przyznac ze Polak potrafi zakombinowac. Mi tez jedna firma tak doradziła no i problem zazegnany.
28 marca 2018 18:55
Tez mam taki problem z komornikiem i nie wiem co robic jakiej agencji szukać
28 marca 2018 21:07
Marhall

Tez mam taki problem z komornikiem i nie wiem co robic jakiej agencji szukać

Tez miałam problem z komornikiem. generalnie poszedł na ugode, ponieważ wypacałmi 50% moich zarobków z umowy zlecenia. niestety nie chciał pójść na ugode i nie udostępnił mi kosztów podróży. W poprzedniej firmie - napewno znacie- była tzw umowa netto i na ręke. i dostawało się te na rękę, czyli po odjeciu kosztów podrozy. no jak komornik wsiadl na wynagrodzenie, to niestety musieli przelewac netto, a ta różnice sama musiałam zapłaci do firmy.... Paranoja. Za miesiac pracy zarobiłam np. 5000 zł netto, komornik przelał mi 2500, koszty podróży 800-1000 zł, czyli na czysto za prace 30 dni za granice 1500-1700 zł. I dlatego znalazłam inna firmę i jestem zadowolona z warunków.