Prace dodatkowe pomocy

28 marca 2017 10:11 / 1 osobie podoba się ten post
Witam się ponownie i proszę o poradę bo mam kolejny problem. Obok dziadzia mieszka rodzina,która poprosiła mnie o dodatkową pracę dla nich. Umycie okien i pomoc w ogrodzie, sadzenie kwiatków,plewienie, sprzątanie igieł pod drzewkami. Ile mam wziąć za godzinę takich prac i za mycie okien? Nigdy wcześniej nie pracowałam dodatkowo.
28 marca 2017 10:20 / 5 osobom podoba się ten post
MilenkaK

Witam się ponownie i proszę o poradę bo mam kolejny problem. Obok dziadzia mieszka rodzina,która poprosiła mnie o dodatkową pracę dla nich. Umycie okien i pomoc w ogrodzie, sadzenie kwiatków,plewienie, sprzątanie igieł pod drzewkami. Ile mam wziąć za godzinę takich prac i za mycie okien? Nigdy wcześniej nie pracowałam dodatkowo.

Powiem Ci tak.Po pierwsze to kiedy masz zamiar to robic?Na swojej przerwie?Rodzina dziadzia może wówczas uznać ,że przy dziadziu masz tak mało pracy ,że skoro na przerwie sobie dorabiasz tzn,że wcale nie jesteś zmęczona i żadna przerwa Ci nie powinna przysługiwać.Sąsiedzi cwaniaki chca Twoimi rękami syf zimowy chyba sobie odgruzować.Tyle prac do zrobienia przygotowali .....Dobrze się zastanów,żeby potem nie było,że sama na siebie bicz ukręciłaś.Raz jedyny miałąm pucki proponowane,też u sąsiadów i podziękowałam grzecznie.Co innego ,jakby to było dalej od domu i nikt by o tym nie wiedział.Ale tak....Od braku paru dodatkowych euro nie zbiedniejesz.Zresztą zawołaj wysoką kwotę-dziewczyny Ci poradza ile ,bo ja nie mam pojęcia jakie teraz ceny za pucki są i zobaczysz czy się zgodza czy nie. 
28 marca 2017 10:20 / 4 osobom podoba się ten post
Sprzątaczaka mojego podopiecznego dostaje 35 euro za 3 godziny sprzątania
28 marca 2017 10:29 / 1 osobie podoba się ten post
Myślałam,że 6euro za godzinę. Dziadzio sam przyszedl z sasiadką i ona będzie gościć dziadzia co dnia 2h w tym czasie ja mam te okna doprowadzić a później ogórdek. Będe zmęczona to prawda chyba to przemyśle. To piszecie, że mniej jak 10euro nie brać?
28 marca 2017 10:31 / 6 osobom podoba się ten post
MilenkaK

Witam się ponownie i proszę o poradę bo mam kolejny problem. Obok dziadzia mieszka rodzina,która poprosiła mnie o dodatkową pracę dla nich. Umycie okien i pomoc w ogrodzie, sadzenie kwiatków,plewienie, sprzątanie igieł pod drzewkami. Ile mam wziąć za godzinę takich prac i za mycie okien? Nigdy wcześniej nie pracowałam dodatkowo.

Na poprzedniej szteli pani do sprzątania brała 15 € za godzinę,za okna dodatkowe pieniądze,ale myła tylko szyby,za futryny brała dodatkowo pieniądze. Prace ogrodowe pewnie też są jakoś wyceniane,w zależności od tego co się robi.Inaczej kosztuje koszenie trawy,a inaczej plewienie czy sadzenie kwiatów. 
Podaj różne kwoty,za sprzątanie inaczej,za mycie okien dodatkowo doliczaj itd..
28 marca 2017 10:36 / 2 osobom podoba się ten post
Za koszenie 4 lata temu 30 euro brał ogrodnik,średniej wielkości trawnik.
28 marca 2017 10:37 / 6 osobom podoba się ten post
No pewnie, ja bym tego nie robiła za mniej. To ciężka praca, ponadwyrężasz się a potem na leczenie Ci nie starczy. Nie ma co robić z siebie białego murzyna. Jak niemców nie stać to niech sami okna myją
28 marca 2017 10:42 / 6 osobom podoba się ten post
Milena,ty się zastanów czy warto tracić zdrowie,możesz spaść z drabiny myjąc okna,możesz sobie zafundować problemy z kręgosłupem,po 2 godzinach będziesz umęczona i obolała...
Chętnych do sprzątania nie brakuje,wystarczy wziąć do reki pierwszą z brzegu gazetę z ogłoszeniami.
28 marca 2017 10:57 / 6 osobom podoba się ten post
Podstawowa stawka za sprzątanie to 12 12,5 Euro na godzine, prace ogrodowe tyle samo. Za 6 euro to tylko niszczysz rynek. 
28 marca 2017 11:00 / 5 osobom podoba się ten post
Na mojej jednej szteli w tym czasie jak miałam pauze przychodzila na 2 godz Turka i brala po 15 € za godz i nic nie robiła tylko siedziała jako dama do towarzystwa. Myślę ,że 15€ za mycie okien spokojnie możesz wołac
28 marca 2017 11:11 / 7 osobom podoba się ten post
doda

Na mojej jednej szteli w tym czasie jak miałam pauze przychodzila na 2 godz Turka i brala po 15 € za godz i nic nie robiła tylko siedziała jako dama do towarzystwa. Myślę ,że 15€ za mycie okien spokojnie możesz wołac

Na mojej poprzedniej szteli przychodzila Polka ,brala 6euro ale jedynym zajęciem bylo oglądanie tv i to nie z pdp bo ta siedziała w innym pokoju.
A co do dodatkowej pracy to sama musisz wiedzieć chcesz dorobić czy lepiej nie zaczynać .Co zarobisz to twoje ,a jak nie masz dużo zajęć na szteli to czemu nie?
28 marca 2017 11:15 / 8 osobom podoba się ten post
Raz mi się trafiło dorabianie.
Drobne prace domowe- odkurzanie i mycie podłóg, starcie kurzu z mebli. Żadnych okien, żadnych piwnic.
Miałam za to 12,50€ na godzinę.
Koleżanka kosiła u pdp ogródek, jakieś 5x10m. Miała za to 20€.
28 marca 2017 11:34 / 4 osobom podoba się ten post
MilenkaK

Witam się ponownie i proszę o poradę bo mam kolejny problem. Obok dziadzia mieszka rodzina,która poprosiła mnie o dodatkową pracę dla nich. Umycie okien i pomoc w ogrodzie, sadzenie kwiatków,plewienie, sprzątanie igieł pod drzewkami. Ile mam wziąć za godzinę takich prac i za mycie okien? Nigdy wcześniej nie pracowałam dodatkowo.

W ostatnim tygodniu też dostałam podobną  propozycję: 4 godz. co tydzień, sprzątanie. U mnie to nie wchodzi w rachubę, bo musiałabym z jęzorem na brodzie jechać w czasie swojej pauzy . Pauzę też wolę wykorzystać w weekend, na relaks.W tym temacie, to też podtrzymuję stanowisko Kasi63. Jednorazowym zastrzykim gotówki można więcej sobie zaszkodzić niż pomóc i jeszcze ta ich mentalność- mam swoje zdanie na ten temat, poparte doświadczeniem, niestety. Miejscówkę przekazałam koleżance, która tym się trudni. U nas stawki 10-15 e/godz. lub zadaniowe. To tylko moje zdanie z mojego podwórka, ale ważne jest wyczucie sytuacji i nie neguję całkowicie dorobienia sobie
28 marca 2017 11:55 / 1 osobie podoba się ten post
To przemyśle jeszcze bo jednak przy dziadziu trzeba sie nalatac góra dół, mam pokój na górze ale przerwy takie sobie ciągle coś. Dziękuje koleżankom za rady nie patrzyłam na to z tej strony, że póxniej będę wykończona chodzić. Co dnia 2h intensywne chyba odpuszcze.
28 marca 2017 11:56 / 4 osobom podoba się ten post
do nas przychodzi sprzataczka i bierze 15 € za godzine i 10 € za kazde okno