Prace dodatkowe pomocy

28 marca 2017 12:08 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Milena,ty się zastanów czy warto tracić zdrowie,możesz spaść z drabiny myjąc okna,możesz sobie zafundować problemy z kręgosłupem,po 2 godzinach będziesz umęczona i obolała...
Chętnych do sprzątania nie brakuje,wystarczy wziąć do reki pierwszą z brzegu gazetę z ogłoszeniami.

Tak na to nie patrze bo bym się bała z domu wyjść :D bardzo dziękuje mam metlik do przemyślenia.
28 marca 2017 12:11 / 1 osobie podoba się ten post
lolowa

do nas przychodzi sprzataczka i bierze 15 € za godzine i 10 € za kazde okno

Musze schodzić na dół, wróce i napisze co zrobię, za każde okno pewnie rodzina się nie zgodzi. Może to pomysł dać wysokie ceny jak sie nie zgodzą to i tak nie strace a mniej sie narobie.
28 marca 2017 12:12 / 7 osobom podoba się ten post
MilenkaK

Musze schodzić na dół, wróce i napisze co zrobię, za każde okno pewnie rodzina się nie zgodzi. Może to pomysł dać wysokie ceny jak sie nie zgodzą to i tak nie strace a mniej sie narobie.

To jest sposób żeby się wymigać,podaj wysokie ceny to odmówią,a jak nie to zarobisz..
28 marca 2017 20:30 / 2 osobom podoba się ten post
MilenkaK

Musze schodzić na dół, wróce i napisze co zrobię, za każde okno pewnie rodzina się nie zgodzi. Może to pomysł dać wysokie ceny jak sie nie zgodzą to i tak nie strace a mniej sie narobie.

Idz se na probe i zobaczysz jak bedzie, zawszee mozesz zrezygnowac bo to przeca nie na umowe tylko do reki i na gebe. Dziennie po te dla przykladu 12 euro pn/pt to masz 120 euro piechoto nie chodzi.
28 marca 2017 20:32 / 5 osobom podoba się ten post
EwaR65

Idz se na probe i zobaczysz jak bedzie, zawszee mozesz zrezygnowac bo to przeca nie na umowe tylko do reki i na gebe. Dziennie po te dla przykladu 12 euro pn/pt to masz 120 euro piechoto nie chodzi.

Ta,wierzysz w cuda,że codziennie jej dadzą zarobić...Będą ją wołać raz albo dwa razy w tygodniu ,żeby przypadkiem za dużo nie wydali...
28 marca 2017 20:37 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Ta,wierzysz w cuda,że codziennie jej dadzą zarobić...Będą ją wołać raz albo dwa razy w tygodniu ,żeby przypadkiem za dużo nie wydali...

Az se przewinelam do poczatku bo tam pisze, ze "co dnia 2h, a racja jak zobacza ile zawola haha to moga stwierdzic, ze nie trza im  codziennie, zobaczymy co napisze jak wroci.
05 kwietnia 2017 12:08 / 9 osobom podoba się ten post
Witam się szybko i zdaje relacje,nie było łatwo okazało się, że sąsiednia rodzina to bardziej po znajomości chce mie do dodatkowych prac. Podałam im cennik tak jak piszecie to pani powiedziała,że pierwsze słyszy takie ceny i spytała mnie ile biorę za opiekę nad dziadkiem! Zrobiłam się czerwona jak burak z nerwówi nic nie odpowiedziałam. Pani ma się zastanowić i podać swoje ceny.
Napisałam
----za okno podwójne 10 euro
----za sprzątanie ogródka 12 euro godzina
----za sadzenie roślinek 10 euro godzina
----sprzątanie koło domu 10 euro godzina
----prasowanie też 10 euro godzina
05 kwietnia 2017 12:26 / 1 osobie podoba się ten post
MilenkaK

Witam się szybko i zdaje relacje,nie było łatwo okazało się, że sąsiednia rodzina to bardziej po znajomości chce mie do dodatkowych prac. Podałam im cennik tak jak piszecie to pani powiedziała,że pierwsze słyszy takie ceny i spytała mnie ile biorę za opiekę nad dziadkiem! Zrobiłam się czerwona jak burak z nerwówi nic nie odpowiedziałam. Pani ma się zastanowić i podać swoje ceny.
Napisałam
----za okno podwójne 10 euro
----za sprzątanie ogródka 12 euro godzina
----za sadzenie roślinek 10 euro godzina
----sprzątanie koło domu 10 euro godzina
----prasowanie też 10 euro godzina

Nigdy nie miałam dodatkowych zajęć.
Ale...
Ogrodnik, który przychodzi do odrodu Pdp od 20 lat - inkasuje dokładnie połowę tego, co zaproponowałaś.
Życzę powodzenia. Naprawdę. Obyś ugrała swoje.
05 kwietnia 2017 13:11 / 2 osobom podoba się ten post
MilenkaK

Witam się szybko i zdaje relacje,nie było łatwo okazało się, że sąsiednia rodzina to bardziej po znajomości chce mie do dodatkowych prac. Podałam im cennik tak jak piszecie to pani powiedziała,że pierwsze słyszy takie ceny i spytała mnie ile biorę za opiekę nad dziadkiem! Zrobiłam się czerwona jak burak z nerwówi nic nie odpowiedziałam. Pani ma się zastanowić i podać swoje ceny.
Napisałam
----za okno podwójne 10 euro
----za sprzątanie ogródka 12 euro godzina
----za sadzenie roślinek 10 euro godzina
----sprzątanie koło domu 10 euro godzina
----prasowanie też 10 euro godzina

Ile Ty bierzesz za opiekę nad dziadkiem to nie pani sprawa,jak taka ciekawska to niech spyta dziadka albo rodzinę.I bdb,że ceny podałaś.Frau sobie pewno myslała,że jej Polka za friko hektary i obrobi i wypucuje:):):):)
Jak poda swoje ceny,o ile poda  to mimo wszystko odmówiłabym.Pewność ,że ci zapłąci jest cos tak czuję zerowa:(
Za prasowanie kiedyś znajoma brała zdaje mi się 1 euro jedena rzecz.Ale dawno.
05 kwietnia 2017 13:18 / 5 osobom podoba się ten post
Benita

Nigdy nie miałam dodatkowych zajęć.
Ale...
Ogrodnik, który przychodzi do odrodu Pdp od 20 lat - inkasuje dokładnie połowę tego, co zaproponowałaś.
Życzę powodzenia. Naprawdę. Obyś ugrała swoje.

Benitka,zaprzyjaźniony ogrodnik robi to bardziej po starej znajomości i z grzeczności niż dla zarobku:)Dobre ceny Milenka podała:)Już po reakcji tej Frau to widac ,że "chitra",no i chciała "po znajomości".A "po znajomości" to wiesz,maminej przyjaciółce okna można myć a nie jakiejś obcej babcie-jaka to Milenki koleżanka?:) 
05 kwietnia 2017 13:43 / 5 osobom podoba się ten post
Benita

Nigdy nie miałam dodatkowych zajęć.
Ale...
Ogrodnik, który przychodzi do odrodu Pdp od 20 lat - inkasuje dokładnie połowę tego, co zaproponowałaś.
Życzę powodzenia. Naprawdę. Obyś ugrała swoje.

Jeszcze się nie spotkalam z niższymi cenami , czy to za ogrod czy sprzatanie, ostatnio pani sprzatająca za 3h dostawała 50 euro, w ogrodzie było 15 euro, oczywiście to szara strefa chyba, dziewczyna  ,która przychodzi dotrzymać towarzystwa mojej dawnej pdp dostaje 12 euro brutto, bo to na rachunek. 
05 kwietnia 2017 13:51 / 6 osobom podoba się ten post
Za opiekę nad dziiadkiem trzeba było podać stawkę taka jak płaci rodziną czyli 2500 euro i nie jest istotne ich my dostajemy. Niemcom wydaje się że jesteśmy tani a tak naprawdę nie wszystkich na to stać. Koleżanki mojej pdp mówią że to drogo jest. Stawki podalac spoko.
05 kwietnia 2017 15:03 / 6 osobom podoba się ten post
MilenkaK

Witam się szybko i zdaje relacje,nie było łatwo okazało się, że sąsiednia rodzina to bardziej po znajomości chce mie do dodatkowych prac. Podałam im cennik tak jak piszecie to pani powiedziała,że pierwsze słyszy takie ceny i spytała mnie ile biorę za opiekę nad dziadkiem! Zrobiłam się czerwona jak burak z nerwówi nic nie odpowiedziałam. Pani ma się zastanowić i podać swoje ceny.
Napisałam
----za okno podwójne 10 euro
----za sprzątanie ogródka 12 euro godzina
----za sadzenie roślinek 10 euro godzina
----sprzątanie koło domu 10 euro godzina
----prasowanie też 10 euro godzina

Wcale nie podałaś wygórowanych cen,oni chcieli wyczajnie cię wykorzystać. Myśleli,że przyjdzie Polka i za 20 € obleci w 2 godziny dom i ogródek. Podałaś bardzo dobre ceny.
05 kwietnia 2017 15:43 / 3 osobom podoba się ten post
My już z dziadkiem po obiadku więc korzystając z chwili wytchnienia piszę dalej. Okazało się,że rodzina w zamian za siedzenie z dziadkiem podczas mojej pracy dla niej chce właśnie te stawki niższe bo oni też czas na dziadka wtedy poświęcają. Jestem w kropce,czekam na ich decyzje w sprawie cen, nie obniże ich a najwyżej nie przyjmę tej pracy,zadługo im zajmuje to zastanawianie się.
05 kwietnia 2017 15:48 / 4 osobom podoba się ten post
MilenkaK

My już z dziadkiem po obiadku więc korzystając z chwili wytchnienia piszę dalej. Okazało się,że rodzina w zamian za siedzenie z dziadkiem podczas mojej pracy dla niej chce właśnie te stawki niższe bo oni też czas na dziadka wtedy poświęcają. Jestem w kropce,czekam na ich decyzje w sprawie cen, nie obniże ich a najwyżej nie przyjmę tej pracy,zadługo im zajmuje to zastanawianie się.

To znaczy , że co ...że w czasie należnej Ci się pauzy będziesz " obrabiała " zagrodę sąsiadki - ona Ci zapłaci a oni sobie potrącą ? Coś ciężko kapująca jestem .