Jak minął dzień 2

07 maja 2018 08:24 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

No własnie od dwóch dni już mnie tam nie ma :-(

Oooooo , a mnie trzy dni nie było na forum . Przegapiłam. Powodzenia i spokoju w pracy . Pozdrów Alpy .
07 maja 2018 09:09 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

No w niedzielę , Ela.p:-) ja wczoraj czyściłam srebra kuchenne, sztuk trzy:-)

Moja koleżanka była z babcią na urodzinach, dlatego nie mogłyśmy się spotkać.
Postanowiłam z nudów, że wyczyszczę sztućce.
Dziadzio pije mocną herbatę, pijemy też parzoną kawę, sztućce szybko robią się ciemne.
07 maja 2018 09:20 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Moja koleżanka była z babcią na urodzinach, dlatego nie mogłyśmy się spotkać.
Postanowiłam z nudów, że wyczyszczę sztućce. :-)
Dziadzio pije mocną herbatę, pijemy też parzoną kawę, sztućce szybko robią się ciemne.

07 maja 2018 09:51 / 3 osobom podoba się ten post
ela.p

Moja koleżanka była z babcią na urodzinach, dlatego nie mogłyśmy się spotkać.
Postanowiłam z nudów, że wyczyszczę sztućce. :-)
Dziadzio pije mocną herbatę, pijemy też parzoną kawę, sztućce szybko robią się ciemne.

O ho, ho - na srebrze i srebrem jadacie ?   .
07 maja 2018 10:47 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Oooooo , a mnie trzy dni nie było na forum . Przegapiłam. Powodzenia i spokoju w pracy . Pozdrów Alpy .

Pozdrowione!
07 maja 2018 10:53
dorotee

Dzięki, trochę za dużo emocji:-) Tatort z Kolonii to gwarancja dobrego kryminału .nie wiem jak to się dzieje, ale tutejsze kryminały są dobre, w przeciwieństwie do innych romansideł, tych nie da się oglądać ,w większości.

Racja, Tatort jest niezły. 
Ja lubię dobry thriler czy film akcji. Mogę oglądać nawet późnym wieczorem i śpię w nocy jak aniołek 
 
07 maja 2018 11:15 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

O ho, ho - na srebrze i srebrem jadacie ?  :-):-) .

Srebro, nie srebro-blaszany kubek to blaszany. Kawę, czy herbatę tylko z porcelany piję  najlepiej nie mojej-poniemieckiej 
09 maja 2018 09:17 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

O ho, ho - na srebrze i srebrem jadacie ?  :-):-) .

Srebrem jemy. Mam dla dziadzia zadanie, które wykonujemy co kilka dni.Musi liczyć łyżki, widelce, noże i łyżeczki.
U niego z głową wszystko dobrze, ale trzeba go angażować. Dzisiaj idziemy do sklepu po truskawki.
Będę piekła zwykłe ciasto z truskawkami.
09 maja 2018 09:22
ela.p

Srebrem jemy. :-) Mam dla dziadzia zadanie, które wykonujemy co kilka dni.Musi liczyć łyżki, widelce, noże i łyżeczki.
U niego z głową wszystko dobrze, ale trzeba go angażować. Dzisiaj idziemy do sklepu po truskawki.
Będę piekła zwykłe ciasto z truskawkami.

Napisz przepis na ciasto z truskawkami 
09 maja 2018 09:26 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Napisz przepis na ciasto z truskawkami :-)

Przepis mam przygotowany bo rano szukałam w internecie. Dodatkowo posypię truskawki cukrem.
Ciasto z kruszonką https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-z-truskawkami-i-kruszonka
 
21 maja 2018 20:26
Ostatnie 2 dni były rozlazłe. Wszystko przez pogodę w kratkę. Dzisiaj grałam z dziadziem w domino, oglądaliśmy telewizję. Naszykowałam rzeczy na jutro bo rano jedziemy do lekarza. Kolejna rutynowa kontrola, później zakupy, obiad i odpoczynek. 
21 maja 2018 21:05 / 3 osobom podoba się ten post
A u nas historyczna chwila nastąpiła- Malina dała się namówić na spacer! I jutro też planuje- oczywiście jak pogoda będzie odpowiednia. Mojej zmienniczce przez prawie trzy miesiące chyba dwa razy się udała ta sztuka.
A ja potem połaziłam po drogach i dróżkach i stwierdzam, że zmienniczka miała rację- jak się pilnuje w miarę kierunku i nie schodzi na drugą stronę górek, to zawsze schodzi się do miasteczka i od razu w oczy się rzuca mój ulubiony widok- wieże kościoła, który jest moim punktem orientacyjnym. I tak sobie myślę, że niejedna Polka może tak chodzić, i jak zobaczę kogoś, kogo o wspólny język będę podejrzewać, to będę udawała, że przez telefon rozmawiam na temat- "na pewno jakieś Polki tu są!", i może któraś się odezwie?
21 maja 2018 21:19
Werska

A u nas historyczna chwila nastąpiła- Malina dała się namówić na spacer! I jutro też planuje- oczywiście jak pogoda będzie odpowiednia. Mojej zmienniczce przez prawie trzy miesiące chyba dwa razy się udała ta sztuka.
A ja potem połaziłam po drogach i dróżkach i stwierdzam, że zmienniczka miała rację- jak się pilnuje w miarę kierunku i nie schodzi na drugą stronę górek, to zawsze schodzi się do miasteczka i od razu w oczy się rzuca mój ulubiony widok- wieże kościoła, który jest moim punktem orientacyjnym. I tak sobie myślę, że niejedna Polka może tak chodzić, i jak zobaczę kogoś, kogo o wspólny język będę podejrzewać, to będę udawała, że przez telefon rozmawiam na temat- "na pewno jakieś Polki tu są!", i może któraś się odezwie?

A w jakich rejonach te gorki?
21 maja 2018 21:37 / 1 osobie podoba się ten post
Dni szybko mijają, kwiaty rozkwitają, rosną szalenie winogrona i trawa rośnie jak szalona. Więc w ogrodzie wre praca a w łóżku robota, czasem to świątek-piątek a czasem sobota.
22 maja 2018 10:35
Agnesssa

A w jakich rejonach te gorki?

Jura Szwabska. Waldstetten leży z brzegu tego pasma, otoczone kilkoma górkami. Piękne miejsce, nie za wysoko to wszystkie ścieżki- to mi się podoba. Trochę trzeba się wspiąć, ale nie za dużo. W sam raz na poobiednie przechadzki. Jeżdżą tu też rowerami, ale rzadko. Nie wyobrażam siebie na rowerze tutaj. Jedynie do miejscowości parę kilometrów stąd, zwłaszcza tam, gdzie byłam- Schwabich Gmund (większe miasto z piękną starówką). Tam można jechać, jest bardziej płasko.