Nieocenione Opiekunki

06 kwietnia 2018 12:04 / 3 osobom podoba się ten post
krymas148

Fajny sposób :). Czasowniki nieregularne sprawiają nam uczącym się trudności. A do tego te które łączą się z "sein" i z "haben". Ja je "wykułam" i używam w zdaniach. A może macie inny sposób? 

U mnie na blogu są lekcje z czasownikami nieregularnymi. Co lekcja 5 słówek i jak je używać w czasie przeszłym po kilka przykładów do każdego słówka. Zapraszam. www.kasiaperla.blogspot.com trochę nieładnie tak pod czyimś postem o blogu swój reklamować, ale akurat taki temat
06 kwietnia 2018 15:51 / 2 osobom podoba się ten post
gruba

U mnie na blogu są lekcje z czasownikami nieregularnymi. Co lekcja 5 słówek i jak je używać w czasie przeszłym po kilka przykładów do każdego słówka. Zapraszam. www.kasiaperla.blogspot.com trochę nieładnie tak pod czyimś postem o blogu swój reklamować, ale akurat taki temat

To twój blog? Właśnie zaczynam czytać.
06 kwietnia 2018 16:28 / 2 osobom podoba się ten post
alesia

To twój blog? Właśnie zaczynam czytać. :hihihi:

Mój kochana, mój ci on
07 kwietnia 2018 19:19 / 1 osobie podoba się ten post
Mariakwiecien

Smutny wpis, czy to jest na faktach? :-(

Tak, właśnie tak Mario. Tak to nieraz jest. 
07 kwietnia 2018 19:27 / 1 osobie podoba się ten post
alesia

Ja polecam zeszyt z kolorowymi zakładkami, i dzielenie słownictwa na bloki tematyczne. Ćwiczę zdania z czasownikami, i układam je na przykładach z pracy. NP. mam blok tematyczny związanych z gotowaniem, i tam zdania z czasownikami, i słówkami z pomieszczenia kuchennego. Ale nie uczę się regularnie. :smiech3: :strach na wroble: Muszę mieć ochotę do nauki. :strach na wroble:

Alesia, ja robię podobnie. Mam mały segregator z zakładkami opisanymi tematycznie. Do segregatora do poszczególnych tematów np. gotowanie dokładam strony z nowym słownictwem, zdaniami, cytatami itp. Jak chcę powtórzyć słownictwo lub je sobie przypomnieć wypinam zapisaną kartkę z tego segregatora, wkładam do torby, kurtki i powtarzam, czytam, jeżeli mam chwilkę :) U mnie z ochotą do nauki też jest różnie. Przygotowuję wpis, jak sobie z tą ochotą lub bardziej jej brakiem radzę :). Dziękuję za komentarz. :)
07 kwietnia 2018 19:32 / 1 osobie podoba się ten post
Babeczka

Moja nauczycielka mawiała , że jest różnica pomiędzy nieporządkiem a bałaganem .:-))

Babeczko, świetny cytat z demotywatora :). A rzeczywiście ta różnica jest? Zastanówmy się :) :) Pozdrawiam wiosennie. Cieplej jest. :)
07 kwietnia 2018 19:58 / 2 osobom podoba się ten post
krymas148

Babeczko, świetny cytat z demotywatora :). A rzeczywiście ta różnica jest? Zastanówmy się :) :) Pozdrawiam wiosennie. Cieplej jest. :)

Bałagan jest twój, wiesz gdzie co jest. Jak jest nieporządek to się gubisz. Tak bym to widziała.
07 kwietnia 2018 20:18 / 1 osobie podoba się ten post

Tylko geniusz potrafi pracować w bałaganie, porządek jest dla (usunięte)! Wolne za A. E.

08 kwietnia 2018 22:21 / 1 osobie podoba się ten post
gruba

Mój kochana, mój ci on

Musisz sie chwalic bo piszesz o waznych tematach. Wczoraj czytalam ten temat o obowiazkach opiekunki,czlowiek zapomina o tym co wazne,wsio jest na gebe a pozniej jak sie co stanie to nie wiadomo jak rodzina reaguje. Moja mnie zna ale tyz nie mam pewnosci co moze im odpalic. Dobrze,ze sa osoby co pisza blogi,dziekuje
08 kwietnia 2018 22:25 / 1 osobie podoba się ten post
krymas148

Wampirek energetyczny czy zagubiona dziewczyna ... i o świętach słów kilka. Więcej na blogu http://nieocenioneopiekunki.com/

Spokojnych Świąt Wielkanocnych!

Krymas pozdrawiam,juz dawno mnie tu nie bylo ale obiecuje czytac,nie bylam w robocie to i nie mialam tego na glowie. Tyz sie ciesze,ze piszesz. Twoje wpisy sa inne od tego drugiego bloga,mnie sie wydaje,ze sa takie inne bo ty mozesz miec inny charakter i patrzysz na inne rzeczy,odczucia,emocje to tyz wazne. Pisz kobito to ludzie czytaja,moze nie komentuja ale czytaja i pewnie duzo sie utozsamia. Ja sie utozsamiam z niektorymi wpisami. Tylko nie daj sie tam wykorzystywac,odpoczywaj bos ty emocjonalna kobita jest,musisz miec dystans
09 kwietnia 2018 13:33 / 2 osobom podoba się ten post
krymas148

Babeczko, świetny cytat z demotywatora :). A rzeczywiście ta różnica jest? Zastanówmy się :) :) Pozdrawiam wiosennie. Cieplej jest. :)

Jej zdaniem nieporządek jest w brudnym , nieposprzątanym domu . Pajęczyny , kurz , brudne naczynia .. W posprzątanym , zamieszkałym domu jest bałagan . Apaszka przewieszona na kanapie , otwarta książka , pilot na podnóżku , naczynie z zupą na kuchence ..)
09 kwietnia 2018 20:16 / 1 osobie podoba się ten post
Babeczka

Jej zdaniem nieporządek jest w brudnym , nieposprzątanym domu . Pajęczyny , kurz , brudne naczynia .. W posprzątanym , zamieszkałym domu jest bałagan . Apaszka przewieszona na kanapie , otwarta książka , pilot na podnóżku , naczynie z zupą na kuchence ..:-))

A ja myślałam że jest odwrotnie: bałagan jest wtedy, gdy ogólnie jest brudno wszędzie, a nieporządek, gdy apaszka ...itd. :) 
09 kwietnia 2018 20:29 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

Krymas pozdrawiam,juz dawno mnie tu nie bylo ale obiecuje czytac,nie bylam w robocie to i nie mialam tego na glowie. Tyz sie ciesze,ze piszesz. Twoje wpisy sa inne od tego drugiego bloga,mnie sie wydaje,ze sa takie inne bo ty mozesz miec inny charakter i patrzysz na inne rzeczy,odczucia,emocje to tyz wazne. Pisz kobito to ludzie czytaja,moze nie komentuja ale czytaja i pewnie duzo sie utozsamia. Ja sie utozsamiam z niektorymi wpisami. Tylko nie daj sie tam wykorzystywac,odpoczywaj bos ty emocjonalna kobita jest,musisz miec dystans :buziaki:

Ewa, ależ mnie przejrzałaś. Dzięki za miłe, budujące słowa. Czytają, czytają. Układam sobie tak pracę, bym dobrze się w niej czuła. Ważni są dla mnie ludzie. Lubię w ogóle rozmawiać z ludźmi, ze starszymi również. Lubię poznawać ich przeszłość  Ważne są dla mnie emocje, zwłaszcza te dobre i na nich się skupiam. U mnie to działa. Lubię to, co robię. :) 
09 kwietnia 2018 20:32
Werska

Bałagan jest twój, wiesz gdzie co jest. Jak jest nieporządek to się gubisz. Tak bym to widziała.

Werska, ciekawa interpretacja. Podoba mi się :)
10 kwietnia 2018 15:30 / 1 osobie podoba się ten post
krymas148

Alesia, ja robię podobnie. Mam mały segregator z zakładkami opisanymi tematycznie. Do segregatora do poszczególnych tematów np. gotowanie dokładam strony z nowym słownictwem, zdaniami, cytatami itp. Jak chcę powtórzyć słownictwo lub je sobie przypomnieć wypinam zapisaną kartkę z tego segregatora, wkładam do torby, kurtki i powtarzam, czytam, jeżeli mam chwilkę :) U mnie z ochotą do nauki też jest różnie. Przygotowuję wpis, jak sobie z tą ochotą lub bardziej jej brakiem radzę :). Dziękuję za komentarz. :)

O tym nie pomyślałam, dobry pomysł. Wykorzystam do nauki angielskiego.