Pochwalijki 5

01 lutego 2022 19:04
Babcia "zegarek z telefonu" kupiła mu na komunię ?
:ico11:
 
https://twitter.com/Antysyst/status/1488475779759550470?s=20&t=94kpMaMqYzIrlEgYihETGw
01 lutego 2022 20:09 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Babcia "zegarek z telefonu" kupiła mu na komunię ?
:ico11:
 
https://twitter.com/Antysyst/status/1488475779759550470?s=20&t=94kpMaMqYzIrlEgYihETGw

No i pan psychiatra (?) wypuścił nieuka w świat...
02 lutego 2022 07:21 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

No i pan psychiatra (?) wypuścił nieuka w świat...

Wróżę mu swietlana przyszłość.Bedzie siał budyń...??
07 lutego 2022 18:08 / 7 osobom podoba się ten post
Nie no musze, bo inaczej sie udusze. Seniorka przemowila na osmy dzien I powiedziala po raz pierwszy mi po imieniu 
07 lutego 2022 20:45 / 5 osobom podoba się ten post
Maluda

Nie no musze, bo inaczej sie udusze. Seniorka przemowila na osmy dzien I powiedziala po raz pierwszy mi po imieniu :oklaski:

?. Jeszcze trochę i znacznie zdrobnieniem Twojego imienia do Ciebie się zwracać ?
07 lutego 2022 22:13 / 5 osobom podoba się ten post
Maluda

Nie no musze, bo inaczej sie udusze. Seniorka przemowila na osmy dzien I powiedziala po raz pierwszy mi po imieniu :oklaski:

Jest co świętować 
11 lutego 2022 16:26 / 5 osobom podoba się ten post
Pochwalę się swoim zadowoleniem po wizycie u Frauenarzta . Wszystko w normie a nawet wzorcowo biorąc pod uwagę mój młody wiek 
Muszę też pochwalić samego Arzta. 
Nie byłam prywatnie tylko w gabinecie w ramach NFZ. Od dwóch lat, od kiedy gabinet mam na sąsiedniej klatce schodowej w moim bloku, jestem pacjentką pana doktora. Dobrą pacjentką ?bo chodzę dwa razy w roku-raz badanie profilaktyczne, drugi raz po odbiór wyniku cytologi.
Podobnie jak poprzednio czułam się jakbym była na wizycie prywatnej. Choć pacjentek dużo (przeważnie młode ciężarne),lekarz się nie śpieszy, dokładnie o wszystko wypytuje, badanie, USG dla Frauen a teraz jeszcze USG piersi, bo mają nowy sprzęt!
Mammografię, ze względu na mój młodociany wiek mam za darmo, ale za USG piersi już płaciłam 200zl(w ubiegłym roku). Można na fundusz? Można, tylko nie wszędzie lekarzom chce się  podchodzić do pacjentek tak, jak "mojemu". Nic tylko chwalić. 
Na koniec Pan doktor trochę mnie zmartwił, bo zapytał czy kiedykolwiek miałam robioną kolonoskopię. No nie miałam, bo pisałam już kiedyś o tym, że się boję. No to mi wyjaśnił, dlaczego jest to takie ważne, a po 50-tym roku życia to nawet KONIECZNE,nawet jak nic nie dokucza. Bo jakby coś, to wszystkiemu można zaradzić. Wytłumaczył mi też cierpliwie, dlaczego lepiej bez znieczulenia, tylko miejscowe, żelowe, wiecie w jakim miejscu. Jest się w pełni świadomym tego co się dzieje i można  zgłaszać osobie wykonującej, że boli albo coś. 
Kurcze, chyba się zapiszę na tę kolonoskopię, chociaż boję się nadal i to chyba jeszcze bardziej 
Tina obiecała w ubiegłym  roku że pójdzie i powie co i jak. Narazie na obiecankach się skończyło, pewnie też się boi 
11 lutego 2022 16:45 / 5 osobom podoba się ten post
Kolonoskopia ??? małe piwo przed śniadaniemZrobiłam profilaktycznie  na  NFZ.Moj mąż  zachorował na nowotwora jelita grubego.To badanie  bardzo pomogło w leczeniu. To cichy zabójca....kolonoskopia go  wykryła.Udało się Mi zrobiono z znieczuleniem, obudziłam się  po wszystkim.Wynik od ręki. Teraz  popędzę  starszego syna, bo zbliża się do czterdziestki  a  może  to genetyczne......Także  tak, robimy wszyscy kolonoskopie.
11 lutego 2022 16:56 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie nie ma genetycznych zagrożeń tego typu, a zrobić badanie profilaktyczne moge i w CH. Do Frauenarzta też tu chodziłam, byłam zadowolona ? Tu jest jednak inaczej niż w Polsce. Mężczyźni od 50 wzwyż mają opłacane takie badanie przez kasę chorych, kobiety od 55. Tyle że tu już jest cały pakiecik . Jeśli ktoś chce znieczulenie czy gooopiego Jasia to nie musi za to ekstra płacić. U dentysty maja gaz rozweselający jak kto chce. Ja nie korzystałam ?
11 lutego 2022 17:01 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Kolonoskopia ??? małe piwo przed śniadaniem:smiech3:Zrobiłam profilaktycznie  na  NFZ.Moj mąż  zachorował na nowotwora jelita grubego.To badanie  bardzo pomogło w leczeniu. To cichy zabójca....kolonoskopia go  wykryła.Udało się :-)Mi zrobiono z znieczuleniem, obudziłam się  po wszystkim.Wynik od ręki. Teraz  popędzę  starszego syna, bo zbliża się do czterdziestki  a  może  to genetyczne......Także  tak, robimy wszyscy kolonoskopie.:super:

Twardzielka jestes? Ja niekoniecznie. Mam świadomość konieczności badań profilaktycznych i tego nie przegapiam, ale jakoś tak bez entuzjazmu. Tabletki jakieś jak już naprawdę muszę. Cale szczęście do tej pory cieszę się dobrym zdrowiem. Nawet coś przeciwbólowego zdarza mi się wziąć raz na pół roku. Dzieciaki i męża też gonię i pilnuje terminów?
11 lutego 2022 17:06 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

U mnie nie ma genetycznych zagrożeń tego typu, a zrobić badanie profilaktyczne moge i w CH. Do Frauenarzta też tu chodziłam, byłam zadowolona ? Tu jest jednak inaczej niż w Polsce. Mężczyźni od 50 wzwyż mają opłacane takie badanie przez kasę chorych, kobiety od 55. Tyle że tu już jest cały pakiecik . Jeśli ktoś chce znieczulenie czy gooopiego Jasia to nie musi za to ekstra płacić. U dentysty maja gaz rozweselający jak kto chce. Ja nie korzystałam ?

Moja teściowa  ma polipowość..nie wycięty/podczas badania kolonoskopia./ zmienia  się  w nowotwor, ok.10 lat ....a żadnych  objawów. Ol.kończę ten temat, bo jeszcze  lekarzem zostanę 
 
11 lutego 2022 17:08 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Twardzielka jestes? Ja niekoniecznie. Mam świadomość konieczności badań profilaktycznych i tego nie przegapiam, ale jakoś tak bez entuzjazmu. Tabletki jakieś jak już naprawdę muszę. Cale szczęście do tej pory cieszę się dobrym zdrowiem. Nawet coś przeciwbólowego zdarza mi się wziąć raz na pół roku. Dzieciaki i męża też gonię i pilnuje terminów?

Przeżyłam trochę...dlatego  zrobilam  to badanie 
11 lutego 2022 17:09 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Moja teściowa  ma polipowość..nie wycięty/podczas badania kolonoskopia./ zmienia  się  w nowotwor, ok.10 lat ....a żadnych  objawów. Ol.kończę ten temat, bo jeszcze  lekarzem zostanę :-)
 

Dobrze że o tym piszesz, to nie są żarty, a takie badanie moze ocalić zycie
11 lutego 2022 17:10 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dobrze że o tym piszesz, to nie są żarty, a takie badanie moze ocalić zycie

Tak  było u nas....
11 lutego 2022 17:12 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Przeżyłam trochę...dlatego  zrobilam  to badanie :-)

To jesteś podwójna twardzielka. Ja to cinizna, dobrze że się chociaz nie mam lęku przed zastrzykami. Mój starszy syn kiedyś mdlał ma widok igły ?