Na wyjeździe 39

12 października 2017 13:39 / 1 osobie podoba się ten post
Darczyńcy nie muszą się z tym obnosić . Kto chce to pomoże , innych się nie zmusza .To zwykły ludzki odruch , ja pomagam anonimowo .
12 października 2017 13:47 / 3 osobom podoba się ten post
Obnosisz się. Tu napisałaś.
12 października 2017 13:51 / 2 osobom podoba się ten post
Marta2

Oczywiscie,nie przeczę,niemniej u nas są to raczej " zrywy" z okazji świąt lub jakiejs klęski żywiołowej lub też jesli zostanie to nagłosnione w mediach,akcje typu ojciec został sam z piątką dzieci.
Tu taką działalnością zajmują sie głownie renciści ,starsze panie,i robią to systematycznie dzień w dzień.Zakładają sklepy tylko i wyłacznie w tym celu aby dochód przeznaczać na potrzebujących.W Polsce raczej sie tego nie spotyka,albo bardzo rzadko.U nas,takie panie raczej chodzą do kościoła i sie modlą godzinami.Pożytku z tego żadnego nie ma.

Co do koncówki Twojej wypowiedzi , zgadzam się w całej rozciągłości. Jeśli chodzi zas o jej początek, to nie zgadzam się absolutnie. Są fundacje rózne, gdzie mozna wpłacać pieniądze na konkretną potrzebującą osobę i konkretny cel. Ludzie w Polsce wpłacają, pomagają, robią paczki dla potrzebujących, oddają 1% podatku. Bardzo dużo młodzieży w Polsce działa przy akcjach charytatywnych itd... Sama takich ludzi znam, bo i sama pomagam. Natomiast starsze panie, oprócz chodzenia do koscioła i modlenia się godzinami, pomagają ojcu Tadeuszowi z Torunia. No, ale to taka specyfika naszego katolickiego społeczeństwa.
Ja do koscioła nie chodzę i na tacę nie daje. Za kolęde nie płacę, bo kolędy nie przyjmuję, ze swięconką nie chodzę, więc też za to nie płacę, a w zamian daję biednym i potrzebującym, ktorym sie dokładnie przyglądam. Nie brakuje wszak leni i cwaniaków, którzy nauczyli się dobrze żyć na koszt filantropów.
12 października 2017 14:03 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

W Polsce akcje charytatywne, to nie jest rzadkość. Jest ich mnóstwo przez cały rok. Podobnie jak nie brakuje bezinteresownych ludzi, ktorzy się w nie włączają. Jeśli ktoś o nich nie wie, to znaczy że plecie androny, albo nigdy nie brał w nich udziału, bo nie znajduje przyjemnosci w bezinteresownej pomocy potrzebującym.

Dokladnie. Akcji takich jest pelno. Nawet nie trzeba z domu wychodzic,wystarczy wlaczyc internet. Od pomocy ludziom po zwierzeta, czy studnie w Sudanie. Na portalach internetowych ludzie sprzedaja niepotrzebne rzeczy i zyski przeznaczaja na rozne cele charytatywne. (np. spektakularna WOSP).

Co do ludzi dajacych na tace szerokopojeta to ich sprawa. To tez jest charytatywnosc. Dla mnie to glupie ale nie mnie oceniac na co kto wlasne pieniadze przeznacza. Jesli czerpie z tego radosc i uwaza,ze czyni dobro? Ok. Kazdy ma prawo do wlasnych przekonan.

12 października 2017 14:08 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Dokladnie. Akcji takich jest pelno. Nawet nie trzeba z domu wychodzic,wystarczy wlaczyc internet. Od pomocy ludziom po zwierzeta, czy studnie w Sudanie. Na portalach internetowych ludzie sprzedaja niepotrzebne rzeczy i zyski przeznaczaja na rozne cele charytatywne. (np. spektakularna WOSP).

Co do ludzi dajacych na tace szerokopojeta to ich sprawa. To tez jest charytatywnosc. Dla mnie to glupie ale nie mnie oceniac na co kto wlasne pieniadze przeznacza. Jesli czerpie z tego radosc i uwaza,ze czyni dobro? Ok. Kazdy ma prawo do wlasnych przekonan.


Tym bardziej, że z mojej kieszeni nie bierze. 
Brawo, brawo, brawo za wypowiedź, która bardzo mi się podoba.
12 października 2017 14:14 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

:oklaski::oklaski1:
Tym bardziej, że z mojej kieszeni nie bierze. 
Brawo, brawo, brawo za wypowiedź, która bardzo mi się podoba.

Ajc! Dziekuje za uznanie. Az Cie ucaluje dzisiaj
12 października 2017 15:52 / 8 osobom podoba się ten post
Słuchajcie, jak już wcześniej niektórzy z Was przeczytali, wróciłam po roku w to samo miejsce.

Stan Pdp, moim zdaniem, bez zmian, oprócz grzybków w pachwinach, ale to wg lekarza. Po mojemu są to odparzenia i tak też te zmiany traktuję i idzie ku lepszemu.
No ale jakież zdziwienie mnie ogarnęło. W całym domu poprane firany i pomyte okna nawet w od lat nieużywanych pomieszczeniach, tony szkliwa w kredensikach w salonie pomyte i wiele innych tego typu rzeczy, a Pdp własnie z odparzeniami i... Fakt, duzo tu czasu wolnego, bo towarzystwa Babci dotrzymuje pan Mąż, ale ja sobie wolę poleżeć na ten przykład, jak teraz, a jak mnie najdzie ochota na prace dodatkowe, to szczerze powiem, że zmienię wtedy panu Mężowi pościel, bo jakoś przez rok nikt na to nie wpadł, że może lepiej byłoby to zrobić niż rzeczy, które tutaj akurat mają znaczenie drugo- lub nawet trzeciorzędne i tak naprawdę Podopiecznych to ni grzeje ni ziębi.

Tak tylko to piszę by uświadomić tym opiekunkom, co to nie są na forumowym kamieniu wychowane, żeby nie wyszukiwać i nie robić niestworzonych rzeczy, jak te zwykłe przyziemne i oczywiste są do zrobienia i aż się o to proszą. A jak się nudzicie, to zróbcie sobie maskę z błota i zalegnijcie na kanapie. Ja leżę bez maski, bom taka gładka, że nie jest mi ona potrzebna.


12 października 2017 16:11 / 4 osobom podoba się ten post
Cóż....na tym wyjeździe jest ch...pip pip pip...o, zajrzałam tu, na forum, sądząc - jakże naiwnie !- że znajdę tu ukojenie i krótki "odsapek", ale chyba pomyliłam fora...
12 października 2017 16:54 / 7 osobom podoba się ten post
Kobietka

Cóż....na tym wyjeździe jest ch...pip pip pip...o, zajrzałam tu, na forum, sądząc - jakże naiwnie !- że znajdę tu ukojenie i krótki "odsapek", ale chyba pomyliłam fora...

Pisz smialo , jesli to dotyczy opieki((, bo juz ja o Pawelku nie bede pisac , bo to prywata , kudre nawet jak bede chciala narzekac na niego , to tez nie bo to nie pudelek, a pisac o biegunce pdp , czy zatwardzenu , to mnie sie nie chce(((
12 października 2017 16:58 / 8 osobom podoba się ten post
magdzie

Pisz smialo , jesli to dotyczy opieki((, bo juz ja o Pawelku nie bede pisac , bo to prywata , kudre nawet jak bede chciala narzekac na niego , to tez nie bo to nie pudelek, a pisac o biegunce pdp , czy zatwardzenu , to mnie sie nie chce(((

Pawelek uczula, Mleczko powoduje biegunke. Jak tu ich nie wspominac, skoro w naszej pracy wszechobecne.
12 października 2017 17:15 / 6 osobom podoba się ten post
magdzie

Pisz smialo , jesli to dotyczy opieki((, bo juz ja o Pawelku nie bede pisac , bo to prywata , kudre nawet jak bede chciala narzekac na niego , to tez nie bo to nie pudelek, a pisac o biegunce pdp , czy zatwardzenu , to mnie sie nie chce(((

Musiałabym bloga zacząć pisać ale nie chce mi się. Biegunki tu nikt nie ma, zatwardzenia też nie....to może napiszę o tym, że....lubię Pawełka ! Nawet mój ulubiony pan doktor to Paweł No nie poradzisz...
12 października 2017 17:32 / 12 osobom podoba się ten post
No widzisz, Hawana, o tym nie pomyślałam. Ja tam wolę myć dupy od szkła, a jaka byłam szczęsliwa, jak to kilkanaście lat temu odkryłam. Nie dość, że zadowolona jestem, to i jeszcze kasa leci niezła.
12 października 2017 19:54 / 6 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Ajc! Dziekuje za uznanie. Az Cie ucaluje dzisiaj :milosc1:

Myszko Fioletowa, bo tak jak i Ty, zaglądam wyłącznie do własnej kieszeni.

Każdy ze swoją kasą niech robi, co uważa. Nie moja kasa, nie moja sprawa i nie mój interes.
Wydajesz na cygarety??? Twój Geld. Wydajesz na wycieczki? Twój Geld. Dajesz na zwierzęta?? Twój Geld.
Dajesz księdzu??? Twój Geld. 
Nic mi do tego. Chyba, że kto zrzucis z samolotu. Wtedy to bedzie także i mój Geld. )))
12 października 2017 20:25 / 5 osobom podoba się ten post
Knorr

Myszko Fioletowa, bo tak jak i Ty, zaglądam wyłącznie do własnej kieszeni.

Każdy ze swoją kasą niech robi, co uważa. Nie moja kasa, nie moja sprawa i nie mój interes.
Wydajesz na cygarety??? Twój Geld. Wydajesz na wycieczki? Twój Geld. Dajesz na zwierzęta?? Twój Geld.
Dajesz księdzu??? Twój Geld. 
Nic mi do tego. Chyba, że kto zrzucis z samolotu. Wtedy to bedzie także i mój Geld. :-))))

Taaaa... Pod warunkiem, że zdążysz złapać w locie lub pozbierać nie będąc stratowanym.
12 października 2017 20:34 / 3 osobom podoba się ten post
Binor

Taaaa... Pod warunkiem, że zdążysz złapać w locie lub pozbierać nie będąc stratowanym:-).

On je w powietrzu zbierze jak Ikar...