Na wyjeździe 39

28 września 2017 18:19
pulpecja86

Ja nie wiem czy to tylko moja pdp uwaza ze mam 10 par rak i moge w jednym momencie 30 rzeczy robic?! No poprostu dzisiaj chyba mnie cos strzeli

Jest chora? Mój ojciec bywa niecierpliwy.
28 września 2017 18:56
Darko

Jest chora? Mój ojciec bywa niecierpliwy.

Tak , parkinson, cukrzyca
28 września 2017 18:59
pulpecja86

Tak , parkinson, cukrzyca

Wczoraj czytałem o Parkinsonie. Ciężki podopieczny :[
28 września 2017 21:18 / 3 osobom podoba się ten post
Mam prośbę do Administracji. 
Macie Państwo jakieś starsze tematy, takie które możnaby jako zabytkowe poczytać??
Bo te z 2013 wydają się zbyt świeże jednak. 
28 września 2017 21:20 / 1 osobie podoba się ten post
Darko

Wczoraj czytałem o Parkinsonie. Ciężki podopieczny :[

Pracowałem rok cały u chorej pani na Parkinsona. Spoko Pani, pomimo zaawansowania choroby. 
28 września 2017 21:23
Knorr

Pracowałem rok cały u chorej pani na Parkinsona. Spoko Pani, pomimo zaawansowania choroby. 

Z mięśniami coraz gorzej. Nie ma na to lekarstwa :[
28 września 2017 21:24 / 1 osobie podoba się ten post
pulpecja86

Ja nie wiem czy to tylko moja pdp uwaza ze mam 10 par rak i moge w jednym momencie 30 rzeczy robic?! No poprostu dzisiaj chyba mnie cos strzeli

Pokaż pani, że masz tylko dwie. I dopowiedz, że koniem nie jesteś tylko dlatego, że ze z Polski pochodzisz. 
I że masz takie same prawa jak tubylcy. 
Wyraźnie, wolno i patrząc prosto w oczy. 
Po czym rób swoje.
28 września 2017 21:27 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Pokaż pani, że masz tylko dwie. I dopowiedz, że koniem nie jesteś tylko dlatego, że ze z Polski pochodzisz. 
I że masz takie same prawa jak tubylcy. 
Wyraźnie, wolno i patrząc prosto w oczy. 
Po czym rób swoje.

Wiem, że to aluzja, gagatku 
28 września 2017 21:27 / 1 osobie podoba się ten post
Darko

Z mięśniami coraz gorzej. Nie ma na to lekarstwa :[

To prawda, nie ma. Ale dobry opiekun może bardzo dużo pomóc, by spowolnić postępowanie choroby. 
Motywować chorego do działania, zarówno pod względem fizycznym jak i  umysłowym. Odpowiednia dieta przy tym także nie jest bez znaczenia.
28 września 2017 21:29 / 1 osobie podoba się ten post
Uważaj na imigrantów.
28 września 2017 21:32
tyciek

Podciągaj na podkładzie - dobrze gdybyś miała ceratowy - dobrze się ślizga po prześcieradle , jak jesteś "na chodzie" w pobliżu pdp. to kładź ją na boki ( przy odleżynach - wskazane co 2 godziny , ale różnie to bywa ) przy myciu nie wycieraj - osuszaj przez przykładanie miękkiego , chłonnego ręcznika ( stare  koszulki bawełniane są super jako myjki i ręczniki ) , nawet chwilę możesz potrzymać w rozpiętej pieluszce - powietrze osusza odleżyny . Dieta wysokobiałkowa , lekkostrawna . Nowe zaczerwienienia na ciele leciutko masuj ... jak ma odleżyny tylko na tyłku zrób na noc wałki  : jeden pod plecy , drugi pod nogi , pieluchę zapnij tylko na te dolne plastry. 

Możesz wyjasnić to"pieluchę zapnij tylko na te dolne plastry"??
Chodzi o dostęp powietrza???
A jak ma pieluchomajtki?
28 września 2017 21:33 / 1 osobie podoba się ten post
Darko

Jest chora? Mój ojciec bywa niecierpliwy.

Do neurologa z nim pójdź.
28 września 2017 21:37 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Możesz wyjasnić to"pieluchę zapnij tylko na te dolne plastry"??
Chodzi o dostęp powietrza???
A jak ma pieluchomajtki?

Tak , chodzi o dostęp powietrza , czasem nie zapinałam na noc w ogóle , układałam pdp ( całkowicie nieruchomą ! paraliż ) na wałkach (plecy w ok. lędźwiowej, uda ) i tak spała , nigdy nic nie wyciekło z pieluchy. Pieluchomajtki to raczej u chodzących ... u nich ryzyko odleżyn zdecydowanie mniejsze ....
28 września 2017 21:38 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Do neurologa z nim pójdź.

Będziemy próbować.
30 września 2017 18:59 / 3 osobom podoba się ten post
Gazetki reklamowe przejrzane , juz wiem co kupie w przyszlym tygodniu , Lenor rzucili w promocji w Lidlu ))), oraz w Aldim wypatrzylam torbe na kolkach 100l.Przyda sie mi , bede miec w zapasie , jak jeszcze cos nakupuje, a to nieuniknione u mnie ))))