W domu 9

22 kwietnia 2018 14:59 / 4 osobom podoba się ten post
krymas148

Tina, a możesz coś więcej napisać o tej organizacji? 

No, chiba tak 
Działamy głównie przez pomoc i edukację osobom w trudnej sytuacji życiowej. Organizujemy spotkania, prelekcje, warsztaty, szkolenia, imprezy, festyny. Dochód z tych ostatnich zawsze jest z góry przeznaczony na określony cel. 
Dużą rolę w tym odgrywa integracja lokalnej społeczności. Pomagamy też docelowo najbardziej dotknietym niedostatkiem rodzinom, poprzez robienie paczek. Taka pomoc trafia bezpośrednio do potrzebujących.
Nasza  strona internetowa jest aktualnie w budowie. Jak administracja zezwoli, to wkleję linka jak już będzie gotowa.


Oczywiście, można. O.

22 kwietnia 2018 17:17 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

No, chiba tak :-)
Działamy głównie przez pomoc i edukację osobom w trudnej sytuacji życiowej. Organizujemy spotkania, prelekcje, warsztaty, szkolenia, imprezy, festyny. Dochód z tych ostatnich zawsze jest z góry przeznaczony na określony cel. 
Dużą rolę w tym odgrywa integracja lokalnej społeczności. Pomagamy też docelowo najbardziej dotknietym niedostatkiem rodzinom, poprzez robienie paczek. Taka pomoc trafia bezpośrednio do potrzebujących.
Nasza  strona internetowa jest aktualnie w budowie. Jak administracja zezwoli, to wkleję linka jak już będzie gotowa.


Oczywiście, można. O.

Tina, świetnie, że działacie. Ty działasz. Wklej link strony lub mi przeslij, jak strona będzie gotowa. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam:)
22 kwietnia 2018 18:23 / 4 osobom podoba się ten post
Już zapuszczam korzenie . Zaczynam wychodzić "do ludzi " , bo nacieszyłam sie domem . Jutro lecę  zapisać sobie terminy wycieczek . Wiem już, że w maju wyjazd do Pragi na trzy dni i potem do Wiednia . 12 maja jedziemy do N. Soli oglądać ogrody, moze jakieś sadzonki kupię . Pogoda przepiekna, na jutro prognozują  opady deszczu  a to mnie cieszy bardzo . Myśle jednak coraz częściej o wyjeździe do pracy, jak do tej pory gonię te myśli z głowy . Zajęcie mam jak dotychczas konkretne z małymi przerywnikami .
22 kwietnia 2018 20:18 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Kiedyś na forum pisałam, że należę do organizacji non-profit założonej przez młodego człowieka, który obecnie jest jej prezesem. Prawie nikt nie wierzył, że przetrwamy, rozwiniemy się, ale jednak...Dzięki temu młodemu upartemu człowiekowi ,regularnej pracy i mimo rzucanych kłód pod nogi zrobiliśmy już wiele- ku radości dzieciaków i dorastającej młodzieży.:serce:

To jest fundacja? 
22 kwietnia 2018 20:28 / 2 osobom podoba się ten post
ela.p

To jest fundacja? 

Nie całkiem, nie tylko tym się zajmujemy. Rodzajów fundacji jest kilka, a jedną z reguł stowarzyszenia non-profit jest to, że nie możemy prowadzić działalności gospodarczej.Będzie na stronie internetowej zamieszczony statut.
22 kwietnia 2018 20:29 / 1 osobie podoba się ten post
krymas148

Tina, świetnie, że działacie. Ty działasz. Wklej link strony lub mi przeslij, jak strona będzie gotowa. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam:)

Przecież mogę link na Twoim blogu zamieścić. O właśnie.
22 kwietnia 2018 20:47 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie całkiem, nie tylko tym się zajmujemy. Rodzajów fundacji jest kilka, a jedną z reguł stowarzyszenia non-profit jest to, że nie możemy prowadzić działalności gospodarczej.Będzie na stronie internetowej zamieszczony statut.

Pytałam bo fundacje mają numer konta i można pomagać. Bardzo potrzebna jest wasza inicjatywa. 
22 kwietnia 2018 20:56 / 3 osobom podoba się ten post
ela.p

Pytałam bo fundacje mają numer konta i można pomagać. Bardzo potrzebna jest wasza inicjatywa. :przytula:

Jak już napisałam-działamy lokalnie. Organizowaniem funduszy, sponsorów zajmuje się nasz prezes. Rozliczamy się bardzo skrupulatnie i musimy udokumentować na co każdy grosz został przeznaczony. Wg statutu takich organizacji, nikt z nas pracujących tam , nie może na tym zarabiać.
Nie wiem jak działają inne fundacje zbierające fundusze w sposób jaki wymieniłaś, ale to nie jest takie proste.Wszystko jest obwarowane przepisami.
23 kwietnia 2018 09:00 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Już zapuszczam korzenie . Zaczynam wychodzić "do ludzi " , bo nacieszyłam sie domem . Jutro lecę :upup: zapisać sobie terminy wycieczek . Wiem już, że w maju wyjazd do Pragi na trzy dni i potem do Wiednia . 12 maja jedziemy do N. Soli oglądać ogrody:kwiatek dla ciebie1::kwiatek dla ciebie2:, moze jakieś sadzonki kupię . Pogoda przepiekna, na jutro prognozują  opady deszczu  a to mnie cieszy bardzo . Myśle jednak coraz częściej o wyjeździe do pracy, jak do tej pory gonię te myśli z głowy . Zajęcie mam jak dotychczas konkretne z małymi przerywnikami .

W moich planie (dzisiaj się na te plan natknęłam) jest ponowne zwiedzanie Wiednia. Zazdroszczę :). Miłego pobytu.:) 
23 kwietnia 2018 09:05 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Przecież mogę link na Twoim blogu zamieścić. O właśnie.

Tina, oczywiście, że możesz. Możesz też napisać kilka słów o sobie, działalności stowarzyszenia i Twojej działalności. Czekamy więc na stronę i skontaktuj się ze mną.:)
23 kwietnia 2018 09:08 / 3 osobom podoba się ten post
krymas148

W moich planie (dzisiaj się na te plan natknęłam) jest ponowne zwiedzanie Wiednia. Zazdroszczę :). Miłego pobytu.:) 

To fakt. Pracowałam w Wiedniu jako opiekunka . A tak w ogóle to Austra dla mnie jest cudem nawet wymysliłam sobie takie powiedzenie " Pan Bóg najpierw stworzył Austrię, a potem juz nie miał pomyslów " . 
23 kwietnia 2018 09:15 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

To fakt. Pracowałam w Wiedniu jako opiekunka . A tak w ogóle to Austra dla mnie jest cudem :-) nawet wymysliłam sobie takie powiedzenie " Pan Bóg najpierw stworzył Austrię, a potem juz nie miał pomyslów " . 

Tak sobie też myślałam, że jak już mój syn się usamodzielni, to też może chciałabym popracować w Austrii i Szwajcarii. Dlaczego by właściwie nie? Boże, ile ja mam jeszcze planów i książek do przeczytania. Życia mi nie starczy :). Powiedzenie fajne.:)
23 kwietnia 2018 09:22 / 2 osobom podoba się ten post
krymas148

Tak sobie też myślałam, że jak już mój syn się usamodzielni, to też może chciałabym popracować w Austrii i Szwajcarii. Dlaczego by właściwie nie? Boże, ile ja mam jeszcze planów i książek do przeczytania. Życia mi nie starczy :). Powiedzenie fajne.:)

Zawsze szukałam kasy . Pieniądze były potrzebne, własnie dzieki nim dzieci się usamodzielniły . Teraz ja mam pomoc od nich . Sporo zwiedziłam dzieki mojej pracy opiekuńczej i nie były to tylko te miejsca, w których pracowałam . Miałam szczęście . Zycia zawsze za mało ............... bo przecież ciągle cos przed nami .
23 kwietnia 2018 09:29 / 2 osobom podoba się ten post
krymas148

Tak sobie też myślałam, że jak już mój syn się usamodzielni, to też może chciałabym popracować w Austrii i Szwajcarii. Dlaczego by właściwie nie? Boże, ile ja mam jeszcze planów i książek do przeczytania. Życia mi nie starczy :). Powiedzenie fajne.:)

Tam , gdzie kończą się Niemcy zaczyna się Austria i Szwajcaria. To tylko kawałek dalej :)
23 kwietnia 2018 09:33 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

To fakt. Pracowałam w Wiedniu jako opiekunka . A tak w ogóle to Austra dla mnie jest cudem :-) nawet wymysliłam sobie takie powiedzenie " Pan Bóg najpierw stworzył Austrię, a potem juz nie miał pomyslów " . 

W Austrii nie byłam, ale jadąc w 2014 roku pierwszy raz do Szwajcarii widziałam po drodze Alpy Austriackie. Piękne, choć Szwajcarskie też niczego sobie  Latam samolotami do Zurychu i kiedy samolot podchodzi do lądowania to czasem można zobaczyć szczyty gór ponad chmurami. To te pasmo górskie koło jeziora Zurychskiego. Poszukam foty. Udało mi się co nieco "zdjąć".