W domu 9

25 kwietnia 2018 13:05 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Może są nie na czasie. Współczesny Niemiec je kuskus, bulgur i falafele :-)

Chodzi mi o sałatkę  Wiem co jedzą Nimcy,  najczęściej kartoflankę z zasmażką  i budyń na deser 
25 kwietnia 2018 15:06 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Chodzi mi o sałatkę :matrix: Wiem co jedzą Nimcy,  najczęściej kartoflankę z zasmażką :gotuje: i budyń na deser :je babeczke:

Wiem ,wiem. Mnie to ta Angela po prostu nie podchodzi 
25 kwietnia 2018 16:10 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Typowo polski bigos, galareta z mięsem, jajkiem i warzywami. Polska wędlina na chleb z pomidorem i cebulą.

Dodałabym smalczyk, ogóra i wódeczkę :) Tatara ewentualnie. Niech znają polskie jadło od najlepszej strony. Tatar może niekoniecznie typowo rodzimy, ale w klimat się wpasowuje raczej.
25 kwietnia 2018 17:49
terenia99

Dodałabym smalczyk, ogóra i wódeczkę :) Tatara ewentualnie. Niech znają polskie jadło od najlepszej strony. Tatar może niekoniecznie typowo rodzimy, ale w klimat się wpasowuje raczej.

Nie przepadam za tatarem, ale polskie ogórki kiszone są bardzo dobre. Robię w domu samodzielnie.
25 kwietnia 2018 18:11 / 1 osobie podoba się ten post
terenia99

Dodałabym smalczyk, ogóra i wódeczkę :) Tatara ewentualnie. Niech znają polskie jadło od najlepszej strony. Tatar może niekoniecznie typowo rodzimy, ale w klimat się wpasowuje raczej.

Wódeczki nie piją, ale winko to i owszem. Jeden gość to zwariowany zjadacz makaronu . Mam już pomysł co zrobię . 
25 kwietnia 2018 18:33 / 2 osobom podoba się ten post
Strajkują opiekunki osob niepełnosprawnych . Okupują sejm. Może  sie przyłączymy ?
25 kwietnia 2018 18:36 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Strajkują opiekunki osob niepełnosprawnych . Okupują sejm. Może  sie przyłączymy ?

Pomyślały.Już zaczynają długi weekend.
25 kwietnia 2018 18:38 / 2 osobom podoba się ten post
ela.p

Nie przepadam za tatarem, ale polskie ogórki kiszone są bardzo dobre. Robię w domu samodzielnie.

Niemcom nasze ogórki kiszone nie smakują . Oni też robią  ogórki solone, ale zakwaszają octem. Mnie nie smakowały . Chociaż je jadłam, bo co ? innego wyjścia nie miałam . Może są jakieś wyjątki, ja sie z takimi miłosnikami nie spotkałam .
25 kwietnia 2018 18:41 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Pomyślały.Już zaczynają długi weekend.

Pan Prezydent jednak pochylił się na tym problemem . Chwała mu za to. Zeby jeszcze kot łapki zatarł
25 kwietnia 2018 20:57
Mleczko

Niemcom nasze ogórki kiszone nie smakują . Oni też robią  ogórki solone, ale zakwaszają octem. Mnie nie smakowały . Chociaż je jadłam, bo co ? innego wyjścia nie miałam . Może są jakieś wyjątki, ja sie z takimi miłosnikami nie spotkałam .

Dziadzio lubi tłusto, jemu obojętny ocet ale wiem, że Niemcy lubują się w occie.
26 kwietnia 2018 16:17
Mleczko

Strajkują opiekunki osob niepełnosprawnych . Okupują sejm. Może  sie przyłączymy ?

To co, zbiórka w Warszawie? :)) Ja na wolnym, mogę jechać!
26 kwietnia 2018 16:24
Mleczko

Niemcom nasze ogórki kiszone nie smakują . Oni też robią  ogórki solone, ale zakwaszają octem. Mnie nie smakowały . Chociaż je jadłam, bo co ? innego wyjścia nie miałam . Może są jakieś wyjątki, ja sie z takimi miłosnikami nie spotkałam .

To, że mają słaby gust to wiadomo :) Albo bądźmy duplomatami: gust mają po prostu INNY ;)) Ale moje Niemce lubiły ogóry kiszone, jak kiedyś poczęstowałam.
26 kwietnia 2018 16:42 / 4 osobom podoba się ten post
terenia99

To, że mają słaby gust to wiadomo :) Albo bądźmy duplomatami: gust mają po prostu INNY ;)) Ale moje Niemce lubiły ogóry kiszone, jak kiedyś poczęstowałam.

Moje Niemce nie lubiły ogórków kiszonych- mało tego, twierdzili, że takie ogórki są popsute. 
Ale zupę ogórkową z takich własnie wg. ich mniemiania popsutych ogórków zjedli ze smakiem i zdziwieniem, bo ze świeżych- tak jak oni gotują-im nie smakowała.
Ja całe szczęście nie mam ogórkowego dylematu na weekend-inny też już prawie rozwiązany. I to za sprawą pięknie ilustrowanej książki kucharskiej z przepisami wegetariańskimi, którą mnie obdarowali moje ostatnie Niemce :)
Przepisy swietnie skomponowane, urozmaicone i można je z powodzeniem z daniami mięsnymi połączyć. Ten projekt :) będzie realizowany jako menu na urodzinowym przyjęciu dla starszego syna. 
Pozostaje zrobić zakupy na które pojedziemy razem z menem, choć niespecjalnie za tym przepadam, ale jest sporo do kupienia. Samego też z listą nie wyślę, bo wtedy będę musiała jechać raz jeszcze :).
26 kwietnia 2018 19:00 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Moje Niemce nie lubiły ogórków kiszonych- mało tego, twierdzili, że takie ogórki są popsute. 
Ale zupę ogórkową z takich własnie wg. ich mniemiania popsutych ogórków zjedli ze smakiem i zdziwieniem, bo ze świeżych- tak jak oni gotują-im nie smakowała.
Ja całe szczęście nie mam ogórkowego dylematu na weekend-inny też już prawie rozwiązany. I to za sprawą pięknie ilustrowanej książki kucharskiej z przepisami wegetariańskimi, którą mnie obdarowali moje ostatnie Niemce :)
Przepisy swietnie skomponowane, urozmaicone i można je z powodzeniem z daniami mięsnymi połączyć. Ten projekt :) będzie realizowany jako menu na urodzinowym przyjęciu dla starszego syna. 
Pozostaje zrobić zakupy na które pojedziemy razem z menem, choć niespecjalnie za tym przepadam, ale jest sporo do kupienia. Samego też z listą nie wyślę, bo wtedy będę musiała jechać raz jeszcze :).

Na duże zakupy w Polsce muszę , zawsze muszę jechać , małżonek nie przepada , torby nosi .)
26 kwietnia 2018 19:08 / 6 osobom podoba się ten post
Kilka zdjęć widokowych z urlopu , Szklarska Poręba . Serdecznie polecam na urlop ,         przepiękny klimat , czułam się bliżej nieba . Pogodę mieliśmy wymarzoną , dosłownie .