Co dzisiaj gotujesz na obiad? 12

17 lutego 2018 13:48 / 3 osobom podoba się ten post
Filet z kurczaka w paprykowo-śmietankowym sosie, ryż basmati i zielona gotowana fasolka oraz reszta brukselki z masłem. Piwo dla pdp. Sosu zrobiłam tyle,że moja pdp 3 x nakładała sobie dokładkę :D, lubię oglądać ten widok :D .
17 lutego 2018 13:59 / 1 osobie podoba się ten post
Gulasz , kartofelki w kostkę , brokuł. Ale nie jestem zadowolona bo mięso było dosc twarde./chciałam przedobrzyć i zamarynowalam je wczesniej /. Albo za krótko duszone, nie podlałam też winem . Nie wiem , ale nie mam smykałki do gulaszu i sosów. Muszę poczytać.
17 lutego 2018 14:11 / 2 osobom podoba się ten post
Kama84

Gulasz , kartofelki w kostkę , brokuł. Ale nie jestem zadowolona bo mięso było dosc twarde./chciałam przedobrzyć i zamarynowalam je wczesniej /. Albo za krótko duszone, nie podlałam też winem . Nie wiem , ale nie mam smykałki do gulaszu i sosów. Muszę poczytać. :gotowanie:

Z jakiego mięsa ten gulasz robiłaś, to ci zaraz podpowiem co zrobić,aby było miękkie?
17 lutego 2018 14:27 / 1 osobie podoba się ten post
ania37

Z jakiego mięsa ten gulasz robiłaś, to ci zaraz podpowiem co zrobić,aby było miękkie?

Wlasnie nie pamietam , Rindfleisch chyba. Albo wieprzowe. Średnio czerwone było .   Teraz to juz jest za późno 
17 lutego 2018 14:38 / 4 osobom podoba się ten post
Kama84

Wlasnie nie pamietam , Rindfleisch chyba. Albo wieprzowe. Średnio czerwone było . :bezradny:  Teraz to juz jest za późno :strach na wroble:

Gulasz ogólnie trzeba długo gotować,ja robię w szybkowarze a jak go nie mam, to po południu zaczynam 1-część roboty i dobrą godz. purka lub więcej do 90min. a potem wyłączam,zostawiam na tym palniku do następnego dnia i po śniadaniu pyrka następne 60min lub więcej, najlepiej cały proces gotowania podzielić na równe połowy...Mój gulasz nie jest twardy,mięso się rozchodzi jak wbiję widelec,ale to zależy w dużym stopniu od jakości mięsa wołowego.
17 lutego 2018 14:56 / 8 osobom podoba się ten post
Kama84

Gulasz , kartofelki w kostkę , brokuł. Ale nie jestem zadowolona bo mięso było dosc twarde./chciałam przedobrzyć i zamarynowalam je wczesniej /. Albo za krótko duszone, nie podlałam też winem . Nie wiem , ale nie mam smykałki do gulaszu i sosów. Muszę poczytać. :gotowanie:

Kama ja miesa na gulasz czy rolady wołowe nigdy nie solę na początku. Daję wszystkie przyprawy i duszę około 1 h.
Potem sól według uznania i jeszcze około 30-40 min. 
Zawsze mięsko jest mięciutkie. 
17 lutego 2018 15:20 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Kama ja miesa na gulasz czy rolady wołowe nigdy nie solę na początku. Daję wszystkie przyprawy i duszę około 1 h.
Potem sól według uznania i jeszcze około 30-40 min. 
Zawsze mięsko jest mięciutkie. 

Wiem Basia, ja też solę dopiero pod koniec . Widocznie gotowałam za krótko bo niewiele ponad godz. A tak jak pisze Ania , ze nawet i na dwie raty mozna dusić mięso. Albo wlasnie szybkowar . Też gdzies czytalam , zeby winem podlewać , wtedy nabiera kruchości. Pośpieszyłam sie tym razem , ale wezmę je posiekam na mniejsze kawałki , to nie bedzie takiego efektu twardych klocków.   
17 lutego 2018 15:23 / 5 osobom podoba się ten post
Kama84

Wiem Basia, ja też solę dopiero pod koniec . Widocznie gotowałam za krótko bo niewiele ponad godz. A tak jak pisze Ania , ze nawet i na dwie raty mozna dusić mięso. Albo wlasnie szybkowar . Też gdzies czytalam , zeby winem podlewać , wtedy nabiera kruchości. Pośpieszyłam sie tym razem , ale wezmę je posiekam na mniejsze kawałki , to nie bedzie takiego efektu twardych klocków.   :zly komputer:

Nie krój, tylko podduś jeszcze z godzinę i będzie ok.
17 lutego 2018 15:27 / 5 osobom podoba się ten post
Kama84

Wiem Basia, ja też solę dopiero pod koniec . Widocznie gotowałam za krótko bo niewiele ponad godz. A tak jak pisze Ania , ze nawet i na dwie raty mozna dusić mięso. Albo wlasnie szybkowar . Też gdzies czytalam , zeby winem podlewać , wtedy nabiera kruchości. Pośpieszyłam sie tym razem , ale wezmę je posiekam na mniejsze kawałki , to nie bedzie takiego efektu twardych klocków.   :zly komputer:

Ten gulasz masz na jutro? 
To jeszcze podduś go na wolnym ogniu. 
 
17 lutego 2018 15:30 / 5 osobom podoba się ten post
Wołowine rzadko robię ,ale jak już to nigdy nie dodaję przypraw zanim mięso nie jest miękkie.Nawet jak gotuję w rosole,Wszystkie przyprawy na końcu,jak już mięso da sie bez godzinnego żucia zjeść:)Rolady też bez przypraw ,jedynie musztarda posmarowane do zawinięcia.
17 lutego 2018 15:39 / 5 osobom podoba się ten post
Ja podsmażam cebule,wrzucam kawąłki mięsa dusze  az złapie koloru podlewam wodą, listek, ziele i dusze na wolnym ogniu.pod koniec solę pieprze i papryki do smaku.tu sobie chwala. w domu robie z warzywami z pieczarkami.Ile kucharek tyle przepsow ale każda racje swoją :)bo ona jest jak d... jak to powiedział Piłsudzki -bez obrazy
17 lutego 2018 15:46 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Wołowine rzadko robię ,ale jak już to nigdy nie dodaję przypraw zanim mięso nie jest miękkie.Nawet jak gotuję w rosole,Wszystkie przyprawy na końcu,jak już mięso da sie bez godzinnego żucia zjeść:)Rolady też bez przypraw ,jedynie musztarda posmarowane do zawinięcia.

No wlasnie i te przyprawy mogły mieć wpływ. Dusić już za długo nie moge bo mięso jest w dosc gęstym sosie z mąką. Jeszcze się przypali. A mowilam synowi, ze rindfleisch to nie bardzo. Ogolnie dzieki za rady wszystkim .   Na przyszłość będę wiedzieć.  :)
17 lutego 2018 15:50 / 4 osobom podoba się ten post
A ja zapodałam polskie pierogi z mięsem zakupione w Lidlu - pychotka, mam w zapasie paczkę ruskich ale to z szamamy w przyszłym tygodniu. Jak miło że troszkę Polski na tym wygnaniu.
17 lutego 2018 15:56 / 3 osobom podoba się ten post
A u mnie dziś biednie.
jajko sadzone i frytki.
Marta była zawiedziona,ale nie miałem czasu po pracy
17 lutego 2018 16:24 / 3 osobom podoba się ten post
Kama84

No wlasnie i te przyprawy mogły mieć wpływ. Dusić już za długo nie moge bo mięso jest w dosc gęstym sosie z mąką. Jeszcze się przypali. A mowilam synowi, ze rindfleisch to nie bardzo. Ogolnie dzieki za rady wszystkim .  :super1: Na przyszłość będę wiedzieć.  :)

Jeśli przyprawy zawierały sól, mogło tak być. 
Znam jeszcze jeden sposób ale nie wiem czy by się Tobie chciało bawić. 
Wyjmij mieso na sito, opłucz pod bieżącą wodą,przełoż na patelnie i duś do miękości w małej ilości wody.