Co dzisiaj gotujesz na obiad? 12

12 grudnia 2017 10:53 / 2 osobom podoba się ten post
ja nie przepadam za gotowymi daniami, z resztą moja babcia też nie. Dzisiaj będę gotować polski żurek, już mięsko pyrczy na gazie :)
12 grudnia 2017 10:56 / 4 osobom podoba się ten post
Robie piersi z indyka a z kartofli zagniote kopytka,poleje ciemnym sosem,ogorek pod bok i fertig
12 grudnia 2017 10:59 / 5 osobom podoba się ten post
My polki jesteśmy nauczone stania przy garach,tu tego nie ma,ma być szybko i smacznie, i ja się tego trzymam
12 grudnia 2017 11:00 / 4 osobom podoba się ten post
Kiełbaski z duszoną cebulką, ziemniaki, surowka z czerwonej kapusty na cieplo, apfelmus
12 grudnia 2017 11:02 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie to, co wczoraj.
12 grudnia 2017 11:09 / 2 osobom podoba się ten post
Krysia1960

ja nie przepadam za gotowymi daniami, z resztą moja babcia też nie. Dzisiaj będę gotować polski żurek, już mięsko pyrczy na gazie :)

Też nie przepadam ale jaka oszczędność czasu 
12 grudnia 2017 11:09 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

O to mi wyjaśniłyście dziewczyny Bofrosta. Warzywa sprawdziłam, są smaczne i ładne. Ryby jak ryby, zobaczymy. O innych daniach nic jeszcze nie wiem ale sądzę, że doprawiłyśmy "gdzieś tam" Bofrostowi rogi.

Te dania, o których wspomina Marta (gotowe porcje na tacce) też są dobre.
Sauerbraten z Bofrost- dobra, nie za kwaśna.
Dobre są kotlety schabowe - takie duże, bodajże 3 szt w paczce.
Gotowy Grunkohl (jeśli ktoś lubi).
Kapusta czerwona (porcje w kształcie serc) 
Tak, jak pisałam- jadłam to często kiedyś i mi smakowało. A dla starszych ludzi to wygoda.
 
Catering też przerabiałam. Dobry był, ale nie zawsze punktualnie, a już w okresie świątecznym, gdy mają dużo zamówien, a część pracowników na urlopach, to w ogóle....Wiem, że raz byli o 11, innym razem o 13:30.
A wiadomo, jak starsi ludzie przeżywają czekanie, dreptanie do drzwi.
12 grudnia 2017 11:10 / 4 osobom podoba się ten post
Malina

My polki jesteśmy nauczone stania przy garach,tu tego nie ma,ma być szybko i smacznie,:-) i ja się tego trzymam

Ja tez. Zadnych pracochlonnych i czasochlonnych potraw. W domu zresztą też. Mam sprawdzoną pierogarnie i tam się zaopatruje. Pierogi, uszka, kopytka własnej produkcji jadłam 15 lat temu. Teraz idę na łatwiznę.
12 grudnia 2017 11:13 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Ja tez. Zadnych pracochlonnych i czasochlonnych potraw. W domu zresztą też. Mam sprawdzoną pierogarnie i tam się zaopatruje. Pierogi, uszka, kopytka własnej produkcji jadłam 15 lat temu. Teraz idę na łatwiznę.

Raczej idziesz na lenistwo  ale kto bogatemu zabroni ??
12 grudnia 2017 11:16 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

O to mi wyjaśniłyście dziewczyny Bofrosta. Warzywa sprawdziłam, są smaczne i ładne. Ryby jak ryby, zobaczymy. O innych daniach nic jeszcze nie wiem ale sądzę, że doprawiłyśmy "gdzieś tam" Bofrostowi rogi.

Mojej pdp przyszedł katalog do domu.Dań do wyboru do koloru.Kuchnia włoska,grecka,amerykańska,co chcesz Zamawia,sie przez tel i dowiozą,gratisy są.Desery albo lody.
Naprawdę wygoda dla,starszych ludzi.No,ale tez muszą być w miarę" na chodzie" żeby sobie to podgrzać. Moja śmiga,myślę że nawet normalny obiad byłaby w stanie sobie ugotować,tylko że się jej nie chce.
Śniadania,kolacje będzie musiała sie zmobilizować bo nikt jej nie poda przez te parę dni bez opiekunki.
12 grudnia 2017 11:18 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Ja tez. Zadnych pracochlonnych i czasochlonnych potraw. W domu zresztą też. Mam sprawdzoną pierogarnie i tam się zaopatruje. Pierogi, uszka, kopytka własnej produkcji jadłam 15 lat temu. Teraz idę na łatwiznę.

Dokładnie,znam fajniejsze i przyjemniejsze          metody speędzenia czasu niż lepienie pierogów,daje zarobić ludziom jak mam ochotę zjeść
12 grudnia 2017 11:19 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Raczej idziesz na lenistwo :lol1: ale kto bogatemu zabroni ??

Łatwizna lepiej brzmi......
12 grudnia 2017 11:26 / 1 osobie podoba się ten post
Malina

My polki jesteśmy nauczone stania przy garach,tu tego nie ma,ma być szybko i smacznie,:-) i ja się tego trzymam

Ty mnie tak pisz jak ja zarlok a szzybko i smacznie to mnie zupy wychodza,jeszcze jak dorzuce wegete czy kostke przyprawowa,czy innego knora to smakuje idealnie
12 grudnia 2017 11:26 / 1 osobie podoba się ten post
Wygoda jeszcze lepiej brzmi....
12 grudnia 2017 12:29 / 3 osobom podoba się ten post
EwaR65

Ty mnie tak pisz jak ja zarlok :lol3: a szzybko i smacznie to mnie zupy wychodza,jeszcze jak dorzuce wegete czy kostke przyprawowa,czy innego knora to smakuje idealnie :glodny:

Wreszcie doczekaliśmy sie czasów kiedy kobieta może leżeć i pachnieć,a nie dziecko na jednym ręku a drugą mieszasz bigos chyba to już za nami.Z kostką knora jest wyśmienita