Co dzisiaj gotujesz na obiad? 12

17 grudnia 2017 13:09 / 6 osobom podoba się ten post
U mnie obiadokolacja jest jeszcze tajemnicą owiana. Pdp zejdzie do piwnicy i wybierze któryś z woreczków Bofrosta, wtedy się dowiem A ja zrobię sobie ziemniaczki, mizerię i jakiś kotlecik.
17 grudnia 2017 16:05 / 1 osobie podoba się ten post
Daaaarek co gotujesz dziś na obiad?
17 grudnia 2017 16:49 / 6 osobom podoba się ten post
Rolady wołowe po mojemu (czyli tradycyjne-śląskie), kluchy ziemniaczane (z gotowego ciasta), kapusta czerwona z karmelizowanymi jabłkami.
Na deser- pdp polski kisiel z sosem waniliowym, jej córka i ja- mus miętowy z czekoladą.
Campari z sokiem, wzbogacone sektem
17 grudnia 2017 17:32 / 1 osobie podoba się ten post
Marta2

Daaaarek co gotujesz dziś na obiad?

Nie będzie sie chwalił,bo tylko rosół gotował.Czyli tak jak ja.Ale jego na pewno lepszy bo z polskiej kury,o.
17 grudnia 2017 20:06 / 3 osobom podoba się ten post
Marta2

Nie będzie sie chwalił,bo tylko rosół gotował.Czyli tak jak ja.Ale jego na pewno lepszy bo z polskiej kury,o.

Wiesz,że jakCiebie nie ma -to nie chce mi się gotować, ale na Święta mięsa od jutra już będą się marynować
17 grudnia 2017 21:34 / 8 osobom podoba się ten post
Na następne dwa dni zrobiłem sobie pomidorową na skrzydełkach ale taką jak ja lubię,
poł kilo nie bardzo dojrzałych pomidorów pokrojonych na ćwiartki i bardzo ostro zasmażonych na maśle,
tak żeby się nie rozpadły, bo ja w pomidorowej to lubię: "duże kawałki owoców" z pestkami i skórką
a nie jakiś misz-masz - przecier.
18 grudnia 2017 12:12 / 2 osobom podoba się ten post
No tak,jak gotujemy razem to ja dla siebie przecedzam przez sitko a ty jesz to co na sitku zostało,taką pomidorową..
U mnie dziś coś czego Darek by nie zjadł czyli klopsy w koperkowym sosie,kalafior i ziemniaki.
I piwo.
18 grudnia 2017 13:03 / 3 osobom podoba się ten post
Pieczone udko kurczakowe,ziemniaki i surówka/ogórek kiszony,koperek,jabłko,groszek zielony /
18 grudnia 2017 13:54 / 3 osobom podoba się ten post
Jajka w sosie beszamel koperkowy, kartofelki, sok z pomarańczy
18 grudnia 2017 14:05 / 4 osobom podoba się ten post
Zapiekanka makaronowa_ został mi sos bolognski,dokupiłam mozzarellę i ser tarty+ biały ser _coś alla lasagna,była babki psiapsiółka, obiad zapowiadany już od tyg,ale nie pasowały terminy.
18 grudnia 2017 16:05 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa jarzynowa na skrzydelkach
18 grudnia 2017 19:40 / 2 osobom podoba się ten post
Wracając do poprzedniego tematu.
Odebrałem dziś boczek ładny 2kg(zamówiłem sobie taki najgrubszy - w tym roku nie będę robił rolowanego)
i dwa kilo schabu.
Już się marynują w peklosoli. schab naszprycowany.
pojutrze pójdą w olej z przyprawami.
a w sobotę - wielkie pieczenie
18 grudnia 2017 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
Wybaczam biadolenie
18 grudnia 2017 21:25
Marta2

No tak,jak gotujemy razem to ja dla siebie przecedzam przez sitko a ty jesz to co na sitku zostało,taką pomidorową..:-)
U mnie dziś coś czego Darek by nie zjadł czyli klopsy w koperkowym sosie,kalafior i ziemniaki.
I piwo.

Zjadł, jak zjadł -
-ale przystawkę wypił na pewno :)
18 grudnia 2017 21:34 / 2 osobom podoba się ten post
Wiecie co - nie chce już "sprzedawać żarówek"
chciałbym być kucharzem - a nawet szefem kuchni,
tylko do mojej kuchni nie miałby nikt wstępu,
żadna pomoc kuchenna, czy ktoś inny do pomocy,
Marta to już dobrze wie, że jak gotuje -
- to nawet jej niewolno do kuchni wchodzić-
(a jeśli się zdarzy - to kończy się kłótnią, ale wygrana zawsze po mojej stronie)
moja (tzn jej) kuchnia - moje królestwo