Ciasteczka adwentowe i na inne okazje

11 listopada 2017 20:37 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ja moge zjeść zamiast Ciebie, ale jak hcesz to dodaj makó :-)

'Kce i dodam makó , mak mj smakóje
11 listopada 2017 20:38 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Bardzo jestem  wdzięczna za Waszą pisownię , dzięki której mogłam przeczytać /zrozumieć to co napisał mój 8 letni wnuczek , który ostatnio interesuje się historią .....: " Hitler wymordował prawie wszystkich rzyduw " ....Gdyby nie Wy ...ciężko by mi było zrozumieć co autor miał na myśli .

Fszyscy wiedzom, co Hitler miau na myśli- Barbaro...
11 listopada 2017 20:46 / 3 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

'Kce i dodam makó , mak mj smakóje :-)

Morzna dodać tesz puatkuf ofsianych,ale ożehy jednak najleprze. Sróp tak : najec się tyh ciastek z ożehami,a potem weś szypko antychistamine, powinnas pszerzyć...
11 listopada 2017 20:47 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Normalnie, ilość składników zależy od wielkości blachy. Zwykła kruszonka z cukrem , ale nie pudrem, dodajesz do kruszonki zmielone migdały i to wszystko. To rozgrzanego piekarnika wstawiasz do 200 st , żeby kruszonka się upiekła , nie rozlazła. Nie właczaj termoobiegu.Do jabłek daj cukier, cynamon jak lubisz i trochę masła. Najpierw na wysmarowaną i wysypaną bułką tartą blache wykładasz jabłka ,czy inne owoce, na to kruszonke, której ma być dużo i pieczesz, aż się upiecze :) Po upieczeniu posypujesz cukrem pudrem, siadasz przed blachą no i ten :)

No teraz to na bank zrobię,ale musze wyjść najpierw z ciastek
11 listopada 2017 20:52 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Morzna dodać tesz puatkuf ofsianych,ale ożehy jednak najleprze. Sróp tak : najec się tyh ciastek z ożehami,a potem weś szypko antychistamine, powinnas pszerzyć...:-)

O Borze, rzeby tylko mocno nie spóhua...
11 listopada 2017 20:54 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

O Borze, rzeby tylko mocno nie spóhua...

Albo nie zadrapaua,na dwujnasup morze jom zuapać. Dobże ,rze teras som leki na to...morzna jeść i siem nie pszejmować.
11 listopada 2017 21:24 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Morzna dodać tesz puatkuf ofsianych,ale ożehy jednak najleprze. Sróp tak : najec się tyh ciastek z ożehami,a potem weś szypko antychistamine, powinnas pszerzyć...:-)

''Tak srobie, dzienkóje sa dobre rady '
12 listopada 2017 11:56 / 2 osobom podoba się ten post
Andrew

W zasadzie to już mamy jedną uczestniczkę, choć niezbyt tego świadomą. To oczywiście nasza miła Dodzia. Kto jeszcze pochwali się wypiekami ?

Własnie się uświadomiłam, ale rezygnuję z ewentualnej nagrody głownej. Nagrody pocieszenia też pozostawiam dla innych i idę dalej piec ciasteczka.
Jeszcze co najmniej 3 sorty czekają na realizację, nie wspomnę o tym, że to wszystko trzeba wielokrotnie powtórzyć. Tutaj jest kilkoro zjadaczy ciasteczek adwentowych i to w ilosciach hurtowych. Wynoszą całymi pudłami.
12 listopada 2017 12:19
opiekun.5

Ok.Proszę bardzo wypieki w De.

Mężczyzna z takimi zdolnościami? Moja Miśka by nosiła mnie na rękach. Winszuję wam smacznych ciasteczek, ślinka cieknie!
12 listopada 2017 12:21 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Zrobiłam zdjęcie mojej produkcji tygodniowej,na którą zużyłam około 3 kg mąki i około 6 kostek masła.Nie są ładnie wyeksponowane,ponieważ znajdują się w pancernych puszkach,schowane przed dziadkiem łakomczuszkiem.:-)
Częstujcie się.

Czuję święta! Można długo trzymać ciastka w takowych pojemnikach?
12 listopada 2017 13:14 / 3 osobom podoba się ten post
Michu

Czuję święta! Można długo trzymać ciastka w takowych pojemnikach?

Można ....długo .
12 listopada 2017 13:19 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Można ....długo .

Nadal są kruche? Oto dlaczego pytam, często kupuję ciastka w paczkach. Otwieram, nie dojem a reszta robi się miękka, niesmaczna.
12 listopada 2017 13:22 / 3 osobom podoba się ten post
Michu

Nadal są kruche? Oto dlaczego pytam, często kupuję ciastka w paczkach. Otwieram, nie dojem a reszta robi się miękka, niesmaczna.

Cieniutko z Tobą Michu .....Jeszcze nie dojdziesz , znaczy nie dojesz do końca i już miętkie ? Postaraj się skarbie bardziej ....kwarde bardziej smakuje .
12 listopada 2017 13:47 / 5 osobom podoba się ten post
Michu

Czuję święta! Można długo trzymać ciastka w takowych pojemnikach?

Można trzymać tak długo ,dopóki się nie zje.
12 listopada 2017 13:53 / 5 osobom podoba się ten post
Ciasteczka przechowywane w blaszanych pudełkach, można jeść do Wielkanocy, o ile coś zostanie