Wypadek przy pracy w opiece

25 listopada 2017 16:20 / 3 osobom podoba się ten post
Helena2311

Adamie miły!Jesteśmy w tym wieku(przynajmniej,ja),że heroizm za mną.Najpierw oceniam sytuację.Jeśli nie dam rady podnieść podopiecznej,to nie kombinuję.Włączam myślenie.Nie dlatego,że jestem nygus.Jestem po operacji kręgosłupa i w tej chwili moje zdrowie jest najważniejsze.Kiedy moja podopieczna mi się"wysypała",to poszłam szukać pomocy u sąsiadów.Kiedyś wyszłam przed blok i poprosiłam obcego mężczyznę o pomoc i nie odmówił.Skorzystałam również z czerwonego"wisiorka"podopiecznej.I czasem mam wrażenie,że robisz tu sobie"podśmiechujki z pana ministra".To nie żaden wstyd poprosić innych o pomoc.Wstyd,to jest kraść i dać się złapać.Zdrowia życzę.:-)

Sorki Helenko, wstyd to krasc i z doopy spasc. Inna praca nie jest ponizajaca. Wiem , ze uzylas tego porzekadla w innym kontekscie, ze wszystkim sie zgadzam.
25 listopada 2017 16:44 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Nie słuchaj radia " dobrych cioć ", każda Cię teraz poucza , żeby nie To ,to nie było by problemu,każdy jest mądry w radach , a swoje robi.Nie przejmuj się tym ,szkoda zdrowia ,rób tak żeby Tobie było dobrze, powodzenia.Zycze zdrowia .

zgadzam się z Tobą  -mam dzisiaj wieczorem tel.z Ubezpieczenia  niemieckiego---zobacze co on będzie mówił.Jest dobrze i będzie dobrze.Pozdrawiam serdecznie:)
25 listopada 2017 16:56 / 4 osobom podoba się ten post
magdzie

Nie słuchaj radia " dobrych cioć ", każda Cię teraz poucza , żeby nie To ,to nie było by problemu,każdy jest mądry w radach , a swoje robi.Nie przejmuj się tym ,szkoda zdrowia ,rób tak żeby Tobie było dobrze, powodzenia.Zycze zdrowia .

Dobra ciociu, my tu dobrych rad udzielamy, a czy skorzysta to jego sprawa i jego zdrowie.
I masz racje, jestem  pierwsza z tych, co nie sluchaja(czasem)
25 listopada 2017 20:14 / 6 osobom podoba się ten post
magdzie

Nie słuchaj radia " dobrych cioć ", każda Cię teraz poucza , żeby nie To ,to nie było by problemu,każdy jest mądry w radach , a swoje robi.Nie przejmuj się tym ,szkoda zdrowia ,rób tak żeby Tobie było dobrze, powodzenia.Zycze zdrowia .

O nie kochana.Robię tak jak napisałam.Nie dźwigam podopiecznej,bo nie mam takiej potrzeby.Dobry sąsiad pokazał mi sztuczkę co zrobić,by podopieczna wstała.Szanuję również swoje nadgarstki,bo oba kwalifikują się do operacji a jak mam wyjazd,to dostaję sterydy.Ortopeda mnie jednak uprzedził,że co za dużo....Już kiedyś napisałam,że mam do czynienia z MĄDRYMI Niemcami,którzy szanują mnie i moją pracę.Mam przykazane,że mam dbać o siebie.Nie jestem dźwigiem,koniem pociągowym ani jucznym osłem.Każdy robi jak uważa i mam nadzieję,że każdy swój rozum ma.Ja mam i go w wykorzystuję.A Adamos zrobił jak zrobił.Skoro tu napisał,to chyba potrzebowała rady?!Mogę napisać,że ból kręgosłupa jest bardzo dokuczliwy a Nasz Kolega,swój ból komentuje,krótkim"ha,ha,ha".Mój komentarz...chyba jednak nie boli.Więcej w tym konkretnym temacie nie napiszę,bo szkoda mojego czasu,zużytej energii na napisanie tego posta i nie udzielam dobrych rad.
25 listopada 2017 20:20 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Sorki Helenko, wstyd to krasc i z doopy spasc. Inna praca nie jest ponizajaca. Wiem , ze uzylas tego porzekadla w innym kontekscie, ze wszystkim sie zgadzam.

Gdybym z d**y spadła,to musiałoby być"niezłe trzęsienie ziemi".Poczekam...może mi się trafi...oby...
01 grudnia 2017 10:40 / 2 osobom podoba się ten post
wracając do tematu ,wczoraj otrzymałem odpowiedz od adwokata ,Pani ta poleciła mi zmienić lekarza ,jeżeli ten nie uznaje tego zajścia wypadku przy pracy......odpisałem a więc jest to dobrowolna interpretacja danego lekarza czy uznać dane zajście wypadkiem przy pracy , lub nie uznać? czekam na odpowiedż.....czy jest to normalne? moim zdaniem ,Nie! Zresztą tak jest i w Polsce.
01 grudnia 2017 10:44 / 2 osobom podoba się ten post
adamos60

wracając do tematu ,wczoraj otrzymałem odpowiedz od adwokata ,Pani ta poleciła mi zmienić lekarza ,jeżeli ten nie uznaje tego zajścia wypadku przy pracy......odpisałem a więc jest to dobrowolna interpretacja danego lekarza czy uznać dane zajście wypadkiem przy pracy , lub nie uznać? czekam na odpowiedż.....czy jest to normalne? moim zdaniem ,Nie! Zresztą tak jest i w Polsce.

W pewnym sensie tak,bo prawdopodobnie ten konkretny dr nie potraktował Twojego wypadku jako wypadku przy pracy ponieważ zdarzył się on w domu,nie w np.fabryce.Czyli wychodzi na to ,ze nasza praca w domu to nie praca:( Spróbuj u innego doktora.
01 grudnia 2017 10:53
kasia63

W pewnym sensie tak,bo prawdopodobnie ten konkretny dr nie potraktował Twojego wypadku jako wypadku przy pracy ponieważ zdarzył się on w domu,nie w np.fabryce.Czyli wychodzi na to ,ze nasza praca w domu to nie praca:( Spróbuj u innego doktora.

czyli jak gdzieś napisałem ,nie ma jeszcze instrumentów prawnych ,gdzie ten problem powinien być jednoznacznie określony.Jestem ciekawy tylko jak te Panie są traktowane  z Socjal Pflege   ,jak której przytrafi  sie takie zjaście.Przecież też są ubezpieczone itd.?
01 grudnia 2017 10:56 / 2 osobom podoba się ten post
adamos60

czyli jak gdzieś napisałem ,nie ma jeszcze instrumentów prawnych ,gdzie ten problem powinien być jednoznacznie określony.Jestem ciekawy tylko jak te Panie są traktowane  z Socjal Pflege   ,jak której przytrafi  sie takie zjaście.Przecież też są ubezpieczone itd.?

Przypuszczam,że tak jak pracownik fabryki,bo one tylko tam przychodzą do pracy a my jesteśmy 24 g.Ktoś gdzieś coś przegapił w przepisach i potem są problemy takie jak u Ciebie:( Masz prawniczkę,więc myslę duże szanse na pozytywne zakończenie sprawy.Oby:)
01 grudnia 2017 14:44 / 1 osobie podoba się ten post
adamos60

wracając do tematu ,wczoraj otrzymałem odpowiedz od adwokata ,Pani ta poleciła mi zmienić lekarza ,jeżeli ten nie uznaje tego zajścia wypadku przy pracy......odpisałem a więc jest to dobrowolna interpretacja danego lekarza czy uznać dane zajście wypadkiem przy pracy , lub nie uznać? czekam na odpowiedż.....czy jest to normalne? moim zdaniem ,Nie! Zresztą tak jest i w Polsce.

Na komisji lekarskiej przy ubieganiu się o świadczenia rehablilitacyjne jesteś też zależny od decyzji lekarza orzecznika . Zmień lekarza , chociaż nie do końca rozumiem na jakich zasadach jesteś zatrudniony .Pozdrawiam
01 grudnia 2017 14:50 / 1 osobie podoba się ten post
przez Agencje Niemiecką i na zasadach niemieckich. Mam karte Ubezpieczeniową itd.Mówi Ci to coś hihi. Jeżeli chodzi o zasady orzecznictwa ,też są naciągane na korzyść ubezpieczyciela to jest oczywiste,ten system wszędzie tak działa.
01 grudnia 2017 14:55 / 1 osobie podoba się ten post
adamos60

przez Agencje Niemiecką i na zasadach niemieckich. Mam karte Ubezpieczeniową itd.Mówi Ci to coś hihi. Jeżeli chodzi o zasady orzecznictwa ,też są naciągane na korzyść ubezpieczyciela to jest oczywiste,ten system wszędzie tak działa.

Wszędzie tak działa , ;nie poddawaj się .
01 grudnia 2017 19:04 / 4 osobom podoba się ten post
adamos60

czyli jak gdzieś napisałem ,nie ma jeszcze instrumentów prawnych ,gdzie ten problem powinien być jednoznacznie określony.Jestem ciekawy tylko jak te Panie są traktowane  z Socjal Pflege   ,jak której przytrafi  sie takie zjaście.Przecież też są ubezpieczone itd.?

Przytrafiło się Pflege przy moim pdp., w 2015r. coś jej trzasło w kregosłupie przy podnoszeniu.  
Pierwszy krok to ich lekarz zakładowy, który musi stwierdzić, że był to wypadek przy pracy. 
Potem z jego orzeczeniem można zwrócić się do związku zawodowego i za jego pośrednictwem dostać odszkodowanie za wypadek. 
Ta konkretna Kristina, po długiej rehabilitacji, przeszła na wcześniejszą emeryturę.
01 grudnia 2017 22:15 / 3 osobom podoba się ten post
adamos60

wracając do tematu ,wczoraj otrzymałem odpowiedz od adwokata ,Pani ta poleciła mi zmienić lekarza ,jeżeli ten nie uznaje tego zajścia wypadku przy pracy......odpisałem a więc jest to dobrowolna interpretacja danego lekarza czy uznać dane zajście wypadkiem przy pracy , lub nie uznać? czekam na odpowiedż.....czy jest to normalne? moim zdaniem ,Nie! Zresztą tak jest i w Polsce.

Dalej pracujesz? Nie dadzą odszkodowania, trzeba udowodnić uszczerbek na zdrowiu, niezdolność do pracy przez czas leczenia.
02 grudnia 2017 09:43 / 1 osobie podoba się ten post
Darko

Dalej pracujesz? Nie dadzą odszkodowania, trzeba udowodnić uszczerbek na zdrowiu, niezdolność do pracy przez czas leczenia.

wiem o tym z polskiego dostanę a oni niech się wypchają  --   więcej zdrowia stracisz na dociekanie  ,jak warte te pieniądze.Pracuję i mam się dobrze. PDP jest mobilny ,tylko mam nad nim dozór i wiadomo jak w domu ale ten temat będe drążył   hihi.Piszesz udowodnić,mam złamanie to jak mam to jeszcze inaczej udowodnić? a że nie grożne to inna bajka.