Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

17 marca 2019 07:28 / 2 osobom podoba się ten post
Rosołek z makaronem i duża ilością warzyw. Nie ma dziadzia nie mam dla kogo gotować. 
17 marca 2019 08:23 / 1 osobie podoba się ten post
Roladki z kurczaka , ziemniaki , sałata , brokuly
17 marca 2019 08:56 / 1 osobie podoba się ten post
Knedle, rolada i czerwona z sosem, na deser jogutr i ciasto z eierkoniakiem.
17 marca 2019 10:12
Garnek Wikinga i oprócz groszku, marchewki dodałam resztę szparag+ ryż Basmati jutro ze szpeclami. Cynamonowe ślimaki  się rozmrażają (wyszło mi 36szt, na dłuuugo wystarczy) do kawy i ćwiczymy od 3dni kompot jabłczany bo tylko na taki nawadniacz jest ochota.
17 marca 2019 10:21
Ziemniaki , gulasz drobiowy z papryką i pieczarkami
19 marca 2019 07:28 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Kobieto Ty naprawde poszalałas jak długo żyję a trochę żyje to marokańskiego obiadu nie jadłam :-) Myślę ,że uwielbiasz gotować i świetnie Ci to wychodzi .Ja lubię ale bez przesady, szukam ciekawych przepisów w necie i zaczynam eksperymentować.Uwielbiam sałatki ,wszelakie zawsze coś dodam na koniec od siebie:gotowanie1:

No, to pyszna kuchnia,w dodatku bardzo aromatyczna . Zapach roznosi się po okolicy  . Warto ja wprowadzić do domowego menu . Mam  w dodatku oryginalne przyprawy, starawe juz trochę, ale jeszcze ok .
19 marca 2019 07:31
Dzisiaj wątróbka z ziołami i jabłkiem . Zmuszam sie do jedzenia mięsa i mięso podobnych produktów . Nie mam wyjścia . Do tego zrobię z niedokiszonej białej kapusty surówkę . Będzie git
19 marca 2019 08:10
U nas pulpety w beszamelowym z ziemniaczkam i miękka kapusta czerwona z cebulka(bo muszę zużyć resztę op.z niedzieli)
19 marca 2019 08:22 / 1 osobie podoba się ten post
Wyjęłam z zamrażarki zupę kartoflankę. Robiłam przed niedziela więcej. Jeśli jutro pojadę w późniejszych godzinach to zjem i jutro. Przewoźnik mówi że około 14 wyjazd moja agencja, że rano ok 6. Kierowca ma dzwonić wieczorem i potwierdzić. 
19 marca 2019 11:26 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj wieczorem przygotowałem obiad na dziś,żeby się nie bawić dziś. Klopsiki z sosem pieczeniowym, ziemniaczki tłuczone ze świeżym koperkiem,surówka z rzodkiewki i zielonego ogórka ze śmietaną, kapusta czerwona zasmażana. Ziemniaki wstawię pół godziny przed porą obiadu. Córce też zrobię, ręce mi nie odpadną, haha.
19 marca 2019 14:45 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Wczoraj wieczorem przygotowałem :gotuje:obiad na dziś,żeby się nie bawić dziś. Klopsiki z sosem pieczeniowym, ziemniaczki tłuczone ze świeżym koperkiem,surówka z rzodkiewki i zielonego ogórka ze śmietaną, kapusta czerwona zasmażana. Ziemniaki wstawię pół godziny przed porą obiadu. Córce też zrobię, ręce mi nie odpadną, haha.

Jak przyrządzasz ta czerwona?
19 marca 2019 15:59 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

No, to pyszna kuchnia,w dodatku bardzo aromatyczna . Zapach roznosi się po okolicy :oklaski: . Warto ja wprowadzić do domowego menu . Mam  w dodatku oryginalne przyprawy, starawe juz trochę, ale jeszcze ok .

No ja sobie tylko mogę wyobrazić że ładnie pachnie
19 marca 2019 20:24 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Jak przyrządzasz ta czerwona?:inspektor:

Teraz to kupiłem gotową w takim opakowaniu, gdzie pisało, 3 minuty i fertig. Podgrzałem i gotowe. Z kolei w Hamburgu,pisałem kiedyś, do kapusty ze słoika dodawałem pokrojone jabłko,rodzynki i miód, wszystko podgotowałem. Ot, takie zwyczaje dziadek miał.
19 marca 2019 22:27
Ewelina645

Ziemniaki , gulasz drobiowy z papryką i pieczarkami

Troche nie w temacie, ale z tego co pamietam mowilas ze na Mazurach stacjonujesz, masz jakies ciekawe miejscowki na kilkudniowy wypad?
Bede wdzięczny za info
20 marca 2019 12:19 / 5 osobom podoba się ten post
Elka40

Jak przyrządzasz ta czerwona?:inspektor:

Może sie przyda -  głowka kapusty
                         -  gałążka świezego tymianku
                        -  3 łyzki oliwy
                        -  1 łyżka miodu
                        -  1 łyżka octu balsamicznego
                        -  szczypta ostrej papryki i szczypta majeranku
                        -  sól, pieprz
 
Kapustę kroimy na plastry o gr. ok 1,5 cm . Układamy na blasze do pieczenia, oprószamy solą i  pieprzem.
Oliwę, ocet balsamiczny i miód łączymy, dodajemy ostra paprykę i majeranek . Polewamy kapustę, na wierzchu układamy gałązku tymianku .
Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 st.C i pieczemy ok 30 min. aż zmięknie i skarmelizuje .
można posypać feta albo ziarnami czy orzechami .