Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

26 marca 2019 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
Córka pdp przywozi czasami gulasz z sosem w słoiku, od rzeźnika. Tak więc nie muszę gotować mięsa, tylko podgrzać, poprzyrawiać.Do tego ziemniaki i surówka z kiszonej,taka tradycyjna, z marchewką, cebulką, jabłkiem i olejem. A jutro "załatwię" dziadków, haha. Są fanami ziemniaków, dla odmiany zrobię risotto z pieczarkami i piersią z kurczaka. Do tego dorzucę kalafiorka i startą marchewkę, taki misz-masz.
26 marca 2019 15:30 / 2 osobom podoba się ten post
No to dzisiaj nawarzyłam  . Muszę jeść mięso, dobrze, że wołowe . Ugotowałam rosól pyszny i mięsko zjadłam z musztardą, takie gorące, pachnące warzywami z gorącą bułeczką . Zrobiłam tez gołąbki, dawno nie jadłam . Teraz kapusta jakaś taka inna, musiałam sie dobrze przyłozyć, żeby była zjadliwa . Teraz siedzę i trawie -  nie lubie miesa  .
26 marca 2019 17:17 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

No to dzisiaj nawarzyłam :gotuje: . Muszę jeść mięso, dobrze, że wołowe . Ugotowałam rosól pyszny i mięsko zjadłam z musztardą, takie gorące, pachnące warzywami:glodny: z gorącą bułeczką . Zrobiłam tez gołąbki, dawno nie jadłam . Teraz kapusta jakaś taka inna, musiałam sie dobrze przyłozyć, żeby była zjadliwa . Teraz siedzę i trawie -  nie lubie miesa :krzyczy: .

A ja znów mięsożerna jestem +sałatki żadne jogurty czy mleko czasem sery albo kefir.Moja mama mówiła, że ja od dziecka mleka nie lubiłam, jak widziałam białe w butelce to plułam ile wlezie, ale kiełbaska zawsze była zjedzona do końca .
27 marca 2019 08:58 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

A ja znów mięsożerna jestem +sałatki żadne jogurty czy mleko:do bani: czasem sery albo kefir.Moja mama mówiła, że ja od dziecka mleka nie lubiłam, jak widziałam białe w butelce to plułam ile wlezie, ale kiełbaska zawsze była zjedzona do końca .:-)

A co jest w tej kiełbasce ? może kiedyś jak byłam jeszcze piękna i młoda to było w niej mięso, a teraz same uzupełniacze , ulepszacze i inne chemie . Jest też szczątkowa ilośc mięsa, oczywiście 
27 marca 2019 11:26 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

A co jest w tej kiełbasce ? może kiedyś jak byłam jeszcze piękna i młoda to było w niej mięso, a teraz same uzupełniacze , ulepszacze i inne chemie:-) . Jest też szczątkowa ilośc mięsa, oczywiście :nerwowy:

No racja Jak jestem w kraju kupuje kiełbaskę ,boczek albo szynkę u moich dobrych znajomych mają swoją wędzarnie pyszne te wędliny sąa jak to wszystko pachnie i wiem co jem są droższe niż w sklepie, ale mam u nich rabatpo znajomosci.
27 marca 2019 14:18
Konwalia08

No racja :-)Jak jestem w kraju kupuje kiełbaskę ,boczek albo szynkę u moich dobrych znajomych mają swoją wędzarnie pyszne te wędliny są:mniam:a jak to wszystko pachnie i wiem co jem są droższe niż w sklepie, ale mam u nich rabat:-)po znajomosci.

Ja tylko zapach lubię, a zwłaszcza boczku wędzonego . U nas też jest sklepik malutki, w którym mozna kupić gorące wędzonki i kaszankę gorącą . Cena też lepsza w sensie, ze trzeba wiecej wydać .
28 marca 2019 07:57
Leczo z papryki i cukinię z dodatkiem kiełbaski. 
28 marca 2019 09:41
Karkowka z warzywami, pieczarkami do tego kasza jęczmienna . Deser - po 2 plastry ananasa z puszki . Chyba wystarczy 
28 marca 2019 12:33
Pulpety w sosie śmietanowo-koperkowym,ziemniaki,mizeria,a na deser owoce z bita śmietana
28 marca 2019 12:56 / 1 osobie podoba się ten post
Obiad mamy o 11.30, czyli jesteśmy już po...Mielone,ziemniaki,kalafiorka reszta i korniszonki. A jutro też ziemniaki, ,matjas, jakaś surówka. Wszak jutro piątek i Post.
28 marca 2019 13:04 / 1 osobie podoba się ten post
No to teraz proponuje po obiadku ein kleines Schläfchen, żeby się sadelko odłożyło
28 marca 2019 13:49
Haha
28 marca 2019 17:37 / 1 osobie podoba się ten post
Zostały wczoraj ziemniaki z obiadu to dzisiaj kopytka zrobiłam
28 marca 2019 19:54
PaniMaria55

Zostały wczoraj ziemniaki z obiadu to dzisiaj kopytka zrobiłam

Tu jest taki zwyczaj ,że jak jesteś na wyjeździe to w pierwszym tygodniu te osoby,które w pobliżu Ciebie pracują tzn opiekunki czy opiekunowie zwalają się na Twoją Stellę na ciasto i kawę .Pieczesz???