Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

02 kwietnia 2019 09:30 / 1 osobie podoba się ten post
Też mam sznycel . Na sama myśl, że muszę jeśc mięso, źle się czuję  Musssssss to muss . Frytki zrobie to sie dopcham . No i sałata lodowa z moim czosnkowym sosem . Dam radę .
02 kwietnia 2019 09:37 / 2 osobom podoba się ten post
Zupka serowa z serków topionych z dodatkiem czosnku(gumę do żucia miętową zakupiłam), pietruszki i drobnego makaronu.Na drugie kotlety z kurczaka+ buraki z jabłkiem(ugotowane już w woreczku) no i ziemniaki
03 kwietnia 2019 09:41
Zrobiłam wczoraj duszone żeberka z kaszą i sałatkę z ogórka ze szczypiorem.
03 kwietnia 2019 10:22
Karkówka duszona w cebuli, ziemniaki i mizeria .Na deser keks. 
06 kwietnia 2019 08:44 / 1 osobie podoba się ten post
Barszcz czerwony i krokiety z pieczarkami będę dzisiaj serwować
06 kwietnia 2019 08:55 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj udka w rękawie w piekarnilu, ziemniaczki też, wcześniej krótko gotowane i mizeria. A jutro karkówka duszona, ziemniaki tłuczone, sałatka z lodowej,fety itd.
06 kwietnia 2019 09:01
Mielone z wołowiny, ziemniaki i mizeria z porą.
06 kwietnia 2019 09:03
GrazynaM55

Barszcz czerwony i krokiety z pieczarkami będę dzisiaj serwować

Mogę prosić o przepis na te krokiety? 
06 kwietnia 2019 10:31
Spaghetti z sosem bolognese moja latorośl sobie zażyczyła. Musss gotować. 
06 kwietnia 2019 12:36 / 1 osobie podoba się ten post
O matko co ja dzisiaj gotuję !!!!!! Gulasz z wołowiny w sosie ciemnym  do tego Semmelknodel, surówka z kiszonej kapusty z jabłkiem i marchewką dotartą w sporej ilości .
  
07 kwietnia 2019 06:10
Schab w sosie , ziemniaki i buraki zasmażane. Na deser może naleśniki usmażę z jabłkami. 
07 kwietnia 2019 08:02
Mięso w sosie, ryż i surówki.
07 kwietnia 2019 10:31 / 2 osobom podoba się ten post
Artur

Mogę prosić o przepis na te krokiety? :-)

Pewnie :) To nic trudnego. 
Najpierw wiadomo smażę naleśniki, później przygotowuję farsz. Rozgrzewam olej na patelni i podsmażam cebulkę (kroję ją w kostkę ). Czyszczę pieczarki i też je podsmażam aż uzyskają odpowiedni kolor. Cebulę i pieczarki mieszam, kładę na naleśniki i zawijam. Niektórzy dodają jeszcze żółtego sera do farszu. Jak zawijam nalesniki to smaruje je rozmąconym jajkiem, by się nie rozklejały. Całego krokieta wsadzam do miski z jajkiem, obtaczam go w nim, następnie w bułce tarttej i hop na rozgrzaną patelnię. Do krokietów zwykle biorę jedną dużą cebulkę i tak około pół kg pieczarek  to się wydaje dużo, ale przy smażeniu one zmnijszają swoję objętość. A i jak krokiety podaje z ketchupem :) 
 
07 kwietnia 2019 10:36
Dzięki, zrobie je na święta.
08 kwietnia 2019 08:19 / 1 osobie podoba się ten post
Leczo z parówek i bułeczki.