Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

08 kwietnia 2019 08:58
Artur

Dzięki, zrobie je na święta.

Nie ma za co. Mam nadzieję, że będą smakowały :) 
08 kwietnia 2019 10:48 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie pierogi ze szpinakiem i serem feta :)
11 kwietnia 2019 08:53
Odłożyłem sobie większe ziemniaki i dziś zrobię placki, pościeram część na grubych oczkach, część na drobnych. Jabłka już gotuję i będzie mus dla dziadków. Słowem
11 kwietnia 2019 08:56 / 1 osobie podoba się ten post
Rosół, pyrka już od rana. Tak mnie naszła ochota.
11 kwietnia 2019 17:00 / 1 osobie podoba się ten post
oj jak mi sie zamarzyła zupa z botwinką :) :) będe jutro gotowac!
12 kwietnia 2019 08:32 / 1 osobie podoba się ten post
Ryba, surówka z kiszonej kapusty i budyń malinowy . Za budyniem to  stęskiłam się jak norka W domu tylko ja jestem fanką tego specjału .:gotowanie1ą
12 kwietnia 2019 08:35 / 1 osobie podoba się ten post
Muszę przygotować sie do pieczenia mięs . Macie jakieś stare przepisy bez udziwnień, takie domowe, regionalne . To dawajcie, będe testowała . A co powiecie na schab marynowany w mleku ? Może wyjdzie mi firmowy he, he, he, taki od mleczko 
12 kwietnia 2019 10:06 / 1 osobie podoba się ten post
       Właśnie przypomniałaś mi przepis na schab pieczony w mleku,z czosnkiem,tylko sól,pieprz,
nie robiłam go chyba od 30 lat,ale pamietam jego smak-wiem ,ze był bardzo soczysty i przez wszystkich lubiany
        Zajrzałam do internetu,bo zapomniałam ,jak się go robi,jest wiele przepisow
Poszukaj,a będziesz miała „firmowy”
12 kwietnia 2019 10:09 / 2 osobom podoba się ten post
Nic, że dziś piątek. Dziadek na dziś chciał wątróbkę, którą kupiliśmy wczoraj. Podsmażyłem w mące, teraz powolutku . Do tego kiszona kapusta, ziemniaki i sosik pieczarkowy. Małe mieszanko, ale Bad jest blisko 
 
12 kwietnia 2019 10:11 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Muszę przygotować sie do pieczenia mięs . Macie jakieś stare przepisy bez udziwnień, takie domowe, regionalne . To dawajcie, będe testowała . A co powiecie na schab marynowany w mleku ? Może wyjdzie mi firmowy:-) he, he, he, taki od mleczko :-)

Ten na stronie MniamMniam.pl ,schab pieczony w mleku,najbardziej przypomina mi „mój”
Ilosc czosnku można oczywiście zmniejszyć,ale pamietam,ze było go dużo,a poprzez pieczenie w mleku tracił na ostrości
12 kwietnia 2019 10:17 / 1 osobie podoba się ten post
Ja dzisiaj nie gotuje,bo moja Pdp w „przedszkolu”
Ale wczoraj zrobiłam „kotlety”z gotowanych ziemniaków ,z duża ilością natki pietruszki i łyżeczka kurkumy,aby miały ładny kolor,a do tego leczo wegetariańskie-cebula,kolorowe papryki,cukinia i pomidory
Jeśli ktoś w piątki pości,to pasuje
Mojej babci bardzo smakowało,nawet o Rezept poprosiła
12 kwietnia 2019 13:35 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

       Właśnie przypomniałaś mi przepis na schab pieczony w mleku,z czosnkiem,tylko sól,pieprz,
nie robiłam go chyba od 30 lat,ale pamietam jego smak-wiem ,ze był bardzo soczysty i przez wszystkich lubiany
        Zajrzałam do internetu,bo zapomniałam ,jak się go robi,jest wiele przepisow
Poszukaj,a będziesz miała „firmowy”

Robię ten schab czesto . Nie jest suchy ani sie nie kruszy . Podaję z  sosem z całymi pieczarkami . 
12 kwietnia 2019 13:37 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Nic, że dziś piątek. Dziadek na dziś chciał wątróbkę, którą kupiliśmy wczoraj. Podsmażyłem w mące, teraz powolutku :gotuje:. Do tego kiszona kapusta, ziemniaki i sosik pieczarkowy. Małe mieszanko, ale Bad jest blisko :smiech3:
 

Sie mówi, że wątroba nie mięso ..................
12 kwietnia 2019 22:37
Luke

Nic, że dziś piątek. Dziadek na dziś chciał wątróbkę, którą kupiliśmy wczoraj. Podsmażyłem w mące, teraz powolutku :gotuje:. Do tego kiszona kapusta, ziemniaki i sosik pieczarkowy. Małe mieszanko, ale Bad jest blisko :smiech3:
 

Gdzie taki wątrób można kupić w De ?
13 kwietnia 2019 06:09 / 1 osobie podoba się ten post
Praktycznie w każdej sieciówce, ja w NORMA kupiłem. Ale Edeka, Rewe też to mają. Zawsze w lodówkach to leży obok drobiu. Pół kg i kosztuje 1,30 do 1,50 euro. Wątróbka z kurczaka.