Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

01 maja 2019 12:27 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ale bym pogrilowała:-(

No i ja też. Już niedługo bądźmy cierpliwe. Urlop coraz bliżej . Wtedy luz, blues, słońce, grill....i zimne piwko. 
01 maja 2019 13:35 / 2 osobom podoba się ten post
Niestety z grilla g*wno wyszło bo córki jak zawsze się pokłóciły a pierś z kurczaka wylądowała na patelni haha . One wiecznie mają ze sobą problem ..
01 maja 2019 20:57 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia, Ty w domu czy w pracy?Twoi Odp tyle dadzą radę zjeść ?
01 maja 2019 21:07 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Konwalia, Ty w domu czy w pracy?Twoi Odp tyle dadzą radę zjeść ?

Ja dam radę a tak na serio w pracy jestem i w dwójkę jemy ale to nie jakieś ogromniaste porcje
04 maja 2019 22:16 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie był grill, ale za kiełbą nie przepadam więc szaszłyki i skrzydełka :)
07 maja 2019 10:15 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś jeszcze jemy to, co zostało z potrawy zmienniczki- ciut za mało, to surówki więcej zrobię.
Ale wyszedł tu temat szparagów i mam pytanie- co z nimi robicie?
W poprzednim miejscu zawijałam w naleśnik i polewałam sosem holenderskim (z torebki, kupionym w budce razem ze szparagami, dobry był). Z tego, co zostawało robiłam zupę- krem, bo pdp. lubiła, a słabo jadła, to tam mogłam trochę mięsa, jajka włożyć- wydawało się jej, że tylko ciutkę zjadła, a to była całkiem niezła porcja).
I nic więcej ze szparagów nie robiłam. Macie swoje pomysły?
07 maja 2019 10:30 / 3 osobom podoba się ten post
Robię dzisiaj pierogi, pyszne pierogi ruskie i trochę sztuk z mięsem dla męża. Na śniadanie jadłam kanapki ze smalczykiem i z ogórkiem kiszonym. Lubię bardzo.
07 maja 2019 10:35 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Dziś jeszcze jemy to, co zostało z potrawy zmienniczki- ciut za mało, to surówki więcej zrobię.
Ale wyszedł tu temat szparagów i mam pytanie- co z nimi robicie?
W poprzednim miejscu zawijałam w naleśnik i polewałam sosem holenderskim (z torebki, kupionym w budce razem ze szparagami, dobry był). Z tego, co zostawało robiłam zupę- krem, bo pdp. lubiła, a słabo jadła, to tam mogłam trochę mięsa, jajka włożyć- wydawało się jej, że tylko ciutkę zjadła, a to była całkiem niezła porcja).
I nic więcej ze szparagów nie robiłam. Macie swoje pomysły?

Werska, Niemcy jedzą najchętniej gotowane szparagi z dodatkiem szynki, może być gotowana lub inną wędzona i suszona, np Schwarzwaldzka 
Znam wiele niemieckich domów i w wielu jadłam, więc jak ktoś zapraszał mnie na obiad A był właśnie "Spargelzeit",to było wiadomo, że będą szparagi,a na deser truskawki 
07 maja 2019 10:42 / 4 osobom podoba się ten post
Dalej,co do "szpargli"
Gotowane,polane sosem holenderskim,albo roztopionym masłem,do tego ziemniaki, najlepiej młode i plastry szynki,
Szparagi polane masłem i posypane tartą bułką, jak u nas kalafior, 
Polane dobrą oliwą, posypane parmezanem i ewntualnie natką, grilowane, albo zwyczajnie z patelni
Możliwości wiele, wiadomo ,że u Niemców w maju i czerwcu "spargel  muß sein "
 
 
07 maja 2019 10:46 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Dziś jeszcze jemy to, co zostało z potrawy zmienniczki- ciut za mało, to surówki więcej zrobię.
Ale wyszedł tu temat szparagów i mam pytanie- co z nimi robicie?
W poprzednim miejscu zawijałam w naleśnik i polewałam sosem holenderskim (z torebki, kupionym w budce razem ze szparagami, dobry był). Z tego, co zostawało robiłam zupę- krem, bo pdp. lubiła, a słabo jadła, to tam mogłam trochę mięsa, jajka włożyć- wydawało się jej, że tylko ciutkę zjadła, a to była całkiem niezła porcja).
I nic więcej ze szparagów nie robiłam. Macie swoje pomysły?

Robiłam z makaronem spaghetti pychota
Na patelnię podsmaż szparagi (zdrewniałe końcówki weg)+ cebula + czosnek+cukinia+pieczarki + przyprawy + śmietaną na koniec makaron ugotowany wcześniej + świerza bazylia + pietruszką ,jak już na talerzu posypać parmezanem albo innym 
07 maja 2019 11:37 / 1 osobie podoba się ten post
To sobie skopiuję to, co napisałyście i będę próbować. Chyba, że budki nie znajdę... Ale pewnie jest. A ta szynka to pokrojona, obok, szparagi w nią zawinięte, czy jak? Łopatologicznie poproszę
07 maja 2019 11:40 / 3 osobom podoba się ten post
Kornwalia, mam rozumieć, że na patelnię te szparagi wcześniej ugotowane? Zrobię, tylko z innym makaronem, bo ze spaghetti tak się babcia męczyła, że zrezygnowałam.
Już mam smaka, trzeba działać!
07 maja 2019 12:03 / 2 osobom podoba się ten post
ela.p

Robię dzisiaj pierogi, pyszne pierogi ruskie i trochę sztuk z mięsem dla męża. Na śniadanie jadłam kanapki ze smalczykiem i z ogórkiem kiszonym. :-) Lubię bardzo.

To poproszę kilka pierogów. A smalczyk robiłam jak byłam w PL . Wyszedł pyszny zosralamschwalona przez znajomych i rodzinkę. Nawet córka się skusiła chociaż unika tłustych rzeczy. Ja też bardzo lubię to tego ciemne pieczywo i tak jak Ty ogoreczek.....i może coś jeszcze. 
07 maja 2019 12:08 / 2 osobom podoba się ten post
Ja z kolei zawsze szparagi ugotowane owinięte w szynkę lub w wędzoną szynkę, z sosem holenderskim lub masłem i ziemniakiami . Tu akurat jesteśmy zgodni w temacie z wybrednym dziadkiem.
Ale kiedyś wypróbuję przepis Konwalijki
07 maja 2019 12:11 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dalej,co do "szpargli"
Gotowane,polane sosem holenderskim,albo roztopionym masłem,do tego ziemniaki, najlepiej młode i plastry szynki,
Szparagi polane masłem i posypane tartą bułką, jak u nas kalafior, 
Polane dobrą oliwą, posypane parmezanem i ewntualnie natką, grilowane, albo zwyczajnie z patelni
Możliwości wiele, wiadomo ,że u Niemców w maju i czerwcu "spargel  muß sein ":-)
 
 

Tak, spargel muss sein