Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

07 maja 2019 17:25 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Złożymy Ci się na gorsecik wyszczuplający talię:-)nawet wiem gdzie go kupić .Wow:-)

07 maja 2019 17:28 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

:bravo::smiech3:

No to zbiórkę czas zacząć, sprawdzę ile kosztuje 
08 maja 2019 08:29 / 1 osobie podoba się ten post
Zupa pieczarkowa dziś będzie.
08 maja 2019 08:35 / 2 osobom podoba się ten post
Może u mnie też zupa pieczarkowa? Chciałam klopsiki plus pieczarki , ale zupa też kusi
08 maja 2019 09:25 / 2 osobom podoba się ten post
Grillowana polędwiczka w sosie. Dziś że szpeclami i surówka. Smacznego:
08 maja 2019 11:04 / 1 osobie podoba się ten post
u mnie dziś będzie zapiekanka serowa :D mniam!
08 maja 2019 19:08 / 1 osobie podoba się ten post
Miałem rolady robić, ale wieczorem zmiana, haha. To były szparagi, tak mu posmakowały, że mój Gessler zażyczył sobie powtórki z rozrywki jutro no i kupiłem dziś szparagów... gulasz poczeka na miejsce w jadłospisie dziadkowym. Ale w sobotę czy w niedzielę znowu zamówi coś z chińskiej restauracji.
08 maja 2019 19:24 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Miałem rolady robić, ale wieczorem zmiana, haha. To były szparagi, tak mu posmakowały, że mój Gessler zażyczył sobie powtórki z rozrywki jutro :smiech3: no i kupiłem dziś szparagów... gulasz poczeka na miejsce w jadłospisie dziadkowym. Ale w sobotę czy w niedzielę znowu zamówi coś z chińskiej restauracji.

To masz wesoło, Gessler rządzi, hahaha
Dobrze,że talerzem i nie rzuca. 
Ja mam dobrze, bo gotuję, co chcę,babcia nie ma jakichś szczególnych wymagań. 
A dzisiaj zachciało mi się zupy kalafiorowej, takiej z marchewką, ziemniaczkami, trochę pomidorków do koloru,zaprawionej śmietanką, pięknie wyglądała na białym talerzu, posypana natką i oprószona wędzoną papryką .Babcia nadziwić się nie mogła, że taka smaczna i piękna-poprzednie Pdp też się zawsze dziwił,co ja tam wymyślam, to co u nas powszednie, dla nich nowość. 
A na drugie, dalej po polsku -tłuczone kartofle,polane tłuszczykiem że smażenia mielonych i mizeria .
Sama też wsuwałam, aż mi się uszy trzesły, bo ostatnio czysciłam,podobnie jak Ty, lodówkę i zamrażarkę, ale jakiś przerywnik musi być 
A jutro z reszty mielonego, klopsiki w sosie kapariwym,zupa z dzisiaj została -babcia już się cieszy, ja zresztą też 
08 maja 2019 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
W kaparowym, oczywiscie
08 maja 2019 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
Nie chce mi się literówek poprawiać, sorry
10 maja 2019 12:21 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa pomidorowa z makaronem już zjedzona, a tak ok. 15-tej śledzik z ziemniakami w mundurkach . Toć piątek dzisiaj 
10 maja 2019 12:46 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zupa pomidorowa z makaronem już zjedzona, a tak ok. 15-tej śledzik z ziemniakami w mundurkach . Toć piątek dzisiaj :mniam:

Mój pdp były, poznawał po rybie , że piątek w środę był śledź z ziemniakami w mundurkach a piątek ryba inna
Dzisiaj u mnie tez ryba że szparagami.
10 maja 2019 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
Rybka z serem ciągnącym jak..... ziemniaki i mizeria
10 maja 2019 12:57 / 2 osobom podoba się ten post
A u mnie mięsko ,chociaż piątek. 
Klopsiki w sosie kaparowym, ziemniaki i buraczki.
Wczoraj zrobiłam i miały być wczoraj na obiad, ale babci tak posmakowała moja kalafiorowa że środy,że skonczyłyśmy zupę, było jeszcze po pełnym talerzu ,na deser truskawki z sosem waniliowym, z kartonika, ktoś tutaj zrobił niezły zapas,i to wystarczyło. 
Rybka b
10 maja 2019 12:58 / 1 osobie podoba się ten post
Rybka będzie jutro, bo mam na nią ochotę