Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

11 maja 2019 13:48 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

A coś dobrego :-) na zgagę?

Pomaga mi soda oczyszczona.
U mnie zgaga była jednym z objawów kamieni w woreczku żółciowym. Ale nie pojedyncze przypadki, tylko często. Z pójściem do lekarza zwlekałam, aż brzuch zaczął boleć- wprawdzie nie mocno, ale nie przestawał. To dopiero dało mi kopa, zeby zacząć coś robić.
11 maja 2019 13:49
A na obiad placki ziemniaczane zrobiłam. Babcia zjadła z musem jabłkowym, ja z mlekiem. Każda po swojemu, ale zadowolona.
11 maja 2019 14:19 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ale co,z babci czy dziadka Zgaga, czy Ty masz zgagę?:-)

Pdp
12 maja 2019 07:24
Roladki wołowe z ziemniakami plus buraczki zasmażane. Na deser nie mam nic. Dzieci pdp się zapowiedziały dziś z ciastem na Dzień Matki. 
12 maja 2019 08:12
Schabowe z ziemniakami. A co do surówki jeszcze nie wiem.
12 maja 2019 08:18 / 1 osobie podoba się ten post
Zeby być w temacie  . Wczorajszy schabowy z którego zrezygnowałam przed smażeniem, dzisiaj wykorzystam . Zupa z młodej kapustki z zasmazką i pomidorkami koktajlowymi .Dla mnie zupa i ze dwa naleśniki zrobię i zjem z dżemem malinowym .Co jest, że nie mogę jeść mięsa ??????????? 
12 maja 2019 08:24
Mleczko, ale nie masz ochoty na mięso? Czy jakieś sensacje?
12 maja 2019 09:17 / 2 osobom podoba się ten post
Jagnięcina na szybko- czyli zaduszona brandy. Ziemniaczki jakieś i sałata.
Acha. Kupiłam wczoraj mleko migdałowe i zalałam wieczorem płatki. Do zjedzenia na słodko- można dodac miodu i owoce.
12 maja 2019 09:28
Tafeldpitz, ziemniaki , buraczki
12 maja 2019 11:52 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Mleczko, ale nie masz ochoty na mięso? Czy jakieś sensacje?

Sensacji nie ma, bo nie przełknę . Mam wstręt więc i ochoty "O" . Nie to .....
12 maja 2019 13:41 / 1 osobie podoba się ten post
Chyba Was niczym nie zaskoczę, co musi być? Spargel 
Więc ziemniaki,szparagi,sos holenderski,a do tego szynka Prosciutto Cotto,sama ha bardzo lubię, więc nabyłam takową drogą zakupu 
Sos oczywiście z kartonika, ale pierwszy raz kupiłam na straganie ze szparagami inny niż Thomy,ten marki Lukull, chyba austriacki, mnie osobiście, ale też babci bardzo smakował. 
 
 
12 maja 2019 13:47 / 1 osobie podoba się ten post
A ja dzisiaj na łatwizne poszłam. Paluszki rybne, ziemniaki i mizeria
12 maja 2019 13:52 / 1 osobie podoba się ten post
pulpecja86

A ja dzisiaj na łatwizne poszłam. Paluszki rybne, ziemniaki i mizeria

Czasem trzeba sobie uprościć życie. 
Często samo się wystarczająco komplikuje 
13 maja 2019 08:20 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj dorsz . Kupiłam grube filety w sklepie rybnym, szkoda kasy na taka rybę z marketu .Więcej wody niż ryby . Do tego surówka z kiszonej kapusty dodam troche marchewki tartej i imbiru . Oooo, takie cos zjem ze smakiem .
13 maja 2019 08:38
Jajko sadzone , marchewka duszona , ziemniaki pdp chciałaby z boczkiem , ale ma problemy później , szpinak też odpada .Sałaty nie chce. Jeść odtatnio