Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

13 maja 2019 08:38
Jajko sadzone , marchewka duszona , ziemniaki pdp chciałaby z boczkiem , ale ma problemy później , szpinak też odpada .Sałaty nie chce. Jeść odtatnio
13 maja 2019 08:38 / 3 osobom podoba się ten post
Jajko sadzone , marchewka duszona , ziemniaki pdp chciałaby z boczkiem , ale ma problemy później , szpinak też odpada .Sałaty nie chce. Jeść odtatnio
13 maja 2019 09:24 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Jajko sadzone , marchewka duszona , ziemniaki :gotowanie: pdp chciałaby z boczkiem , ale ma problemy później , szpinak też odpada .Sałaty nie chce. Jeść odtatnio

Ale Ciebie ta Twoja babcia dzisiaj wkurzyla z tą sałatą i szpinakiem 
Musisz być porządnie zła i dlatego kilka razy to zakomunikowałaś 
Też bym się wnerwiła ,jakby mi babcia grymasić zaczęła 
13 maja 2019 09:34 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj delikatnie, na śniadanko babcia tylko owsiankę na wodzie że szczyptą soli dostała, bo się wczoraj sosu holenderskiego że szparglami objadła, prawie tak bezwstydnie, jak Konwalia lodów 
No i wieczorem rolatorek był w częstym użyciu na trasie pokój-toaleta.
Na obiadek cienką zupkę szparagową sobie zażyczyła, więc zrobię, bo ja posłuszna jestem.
Sama czymś tam jeszcze się wspomogę,co by energi do pracy nie zabrakło 
13 maja 2019 09:34 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ale Ciebie ta Twoja babcia dzisiaj wkurzyla z tą sałatą i szpinakiem :-)
Musisz być porządnie zła i dlatego kilka razy to zakomunikowałaś :-)
Też bym się wnerwiła ,jakby mi babcia grymasić zaczęła :-)


Margaretki grymasi pewnie od urodzenia
13 maja 2019 10:09 / 2 osobom podoba się ten post
Makaron podsmażony z kiełbasą, pieczarkami, papryką i cebulę. Do tego trochę keczupu i ser. To jedno z dwóch dań do których dodaję keczup- jeszcze do karkówki. Ale w domu kupuję sporo, bo chłopaki lubią. Tu ta jedna dziś zakupiona butelka pewnie do końca pobytu nie zostanie całkiem zużyta...
13 maja 2019 10:56 / 3 osobom podoba się ten post
Pierś z kurczaka , sałatka z ogórków w jogurcie gotowa kupna i takie trójkąty ziemniaczane upiekę bo wiecznie ziemniaki aż mi obrzydło już 
A jutro zrobię taki Ala gulasz z warzywami i też piersią z kurczaka . Teraz chodzi moje pranie .
 
13 maja 2019 10:58 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

U mnie dzisiaj delikatnie, na śniadanko babcia tylko owsiankę na wodzie że szczyptą soli dostała, bo się wczoraj sosu holenderskiego że szparglami objadła, prawie tak bezwstydnie, jak Konwalia lodów :-)
No i wieczorem rolatorek był w częstym użyciu na trasie pokój-toaleta.
Na obiadek cienką zupkę szparagową sobie zażyczyła, więc zrobię, bo ja posłuszna jestem.
Sama czymś tam jeszcze się wspomogę,co by energi do pracy nie zabrakło 

Jak robisz ta zupę ze szparagów ?  proszę o przepis
Może dziadek też by zjadł ale on uwielbia wybrzydzać ..
13 maja 2019 11:06 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

U mnie dzisiaj delikatnie, na śniadanko babcia tylko owsiankę na wodzie że szczyptą soli dostała, bo się wczoraj sosu holenderskiego że szparglami objadła, prawie tak bezwstydnie, jak Konwalia lodów :-)
No i wieczorem rolatorek był w częstym użyciu na trasie pokój-toaleta.
Na obiadek cienką zupkę szparagową sobie zażyczyła, więc zrobię, bo ja posłuszna jestem.
Sama czymś tam jeszcze się wspomogę,co by energi do pracy nie zabrakło 

O właśnie... Podaj nam przepis na szparagową, taką, jaką Ty robisz. Nie chcę buszować po internecie.
Ostatnio pozlewałem wywar ze szparagów, wrzuciłem dwa pokrojone szparagi ugotowane i do słoika i do zamrażalnika
A dziś pomidorówka, ugotowana na udku i klopsiki malusie z mielonego. Wszystko w oparciu o tubkę Tomatenmark
13 maja 2019 11:08 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj obiad "na winie" czyli co co nawinie pod rękę. Podsmażoną cebulką , kiełbasa, cukinię i paprykę wrzuciłam na wrzątek z przyprawami, dodałam koncentrat pomidorowy i potem zrobię zasmażkę. Do tego dogotuje woreczek ryżu i gotowe. Jeśli zostanie na jutro jako dodatek będzie gruby makaron. Szybko bo i zapasy w lodówce są ku końcowi. Trzeba do sklepu rundkę zrobić. 
13 maja 2019 11:42 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dziś nie spaghetti a świderki (fusilli) z tuńczykiem z puszki w oleju + oliwki + kapary można też bez + czosnek ,bazylia,oregano, i parmezan 
13 maja 2019 12:00 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

U mnie dziś nie spaghetti a świderki (fusilli) z tuńczykiem z puszki w oleju + oliwki + kapary można też bez + czosnek ,bazylia,oregano, i parmezan :glodny:

Pychotka
13 maja 2019 14:17
Ewelina645

Pierś z kurczaka , sałatka z ogórków w jogurcie gotowa kupna i takie trójkąty ziemniaczane upiekę bo wiecznie ziemniaki aż mi obrzydło już :gotowanie:
A jutro zrobię taki Ala gulasz z warzywami i też piersią z kurczaka . Teraz chodzi moje pranie .:pranie:
 

Jutro zrobie makaron bo robie pauze od ziemniakow chociaż  dziadek łypie złowrogo haha 
A wiec makaron a dotego ala gulasz piers z kurczaka , cukinia , pieczarki , papryka marchewka i juz dotego sosik i tyle . Musi byc jakas odmiana a nie tylko mieso ziemniaki mieso ziemniaki oszalec mozna .. 
13 maja 2019 14:39 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

O właśnie... Podaj nam przepis na szparagową, taką, jaką Ty robisz. Nie chcę buszować po internecie.
Ostatnio pozlewałem wywar ze szparagów, wrzuciłem dwa pokrojone szparagi ugotowane i do słoika i do zamrażalnika
A dziś pomidorówka, ugotowana na udku i klopsiki malusie z mielonego. Wszystko w oparciu o tubkę Tomatenmark

Ja wczoraj gotowałam szparagi,woda,trochęmasła,szczypta cukru, sól i trochę soku z cytryny. 
Ten wywar zachowałam na dzisiaj 
Podaję proporcje tak na 3 talerze, bo tyle mi wyszło. 
W garnku rozpuścilam masło na małym ogniu,żeby się nie zrumieniło, na to drobniutko pokrojoną małą cebulkę, 3 drobno pokrojone ziemniaki i to wszystko razem podsmażyłam lekko,zalałam wrzątkiem, tak,żeby tylko przykryło ,bo dodałam ten wczorajszy wywar. 
Wrzuciłam pokrojone na kawałki szparagi, główki zostawiłam i gotowałam ok 20 min. Później wrzuciłam główki i jeszcze ok 10 min pogotowałam .
Wyjęłam główki,a zupę zmiksowałam. 
Dodałam trochę śmietany, doprawiłam jeszcze solą, pieprzem delikatnie i odrobiną soku z cytryny. 
Aha,wcześniej dałam jeszcze małą łyżeczkę bulionu warzywnego.
Wrzuciłam odłożone ,ugotowane główki szparagów, podgrzałam i gotowe. Wyszła kremowa,biała, ładnie wygladała w białych talerzach z kilkoma listkami natki.
Szparagi trochę gó...niano się miksują,zostają te 'ości ",dobrze jest więc przez sitko tę gotową zupę przecedzić, ale mi się nie chciało. 
Ja swoje pozostawiałam Na brzegu talerza, a babcia wszystko zjadła i ze zdziwieniem się przyglądała,co ja robię. 
Ona dzisiaj delikatnie,jednym talerzem zupki się zadowoliła,więc dla mnie była reszta
Dzisiaj miałam tylko kilka szparagów, więc mało tej zupy wyszło.
Zazwyczaj,ja mam ich więcej i zupę w planach,to zostawiam umyte obierki i gotuję je razem że szparagami,które mają być podane w całości .Wywar przecedzam i jest to bardziej esencjonalna baza na zupę. 
No,i to by było na tyle, bo się zagalopowałam w temacie. 
Ale ja tak lubię gotować, a później jeść to,co ugotowałam 
A jeszcze, jak innym też smakuje. ..uhm
 
13 maja 2019 14:41 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

Jak robisz ta zupę ze szparagów ?  proszę o przepis :aniolki:
Może dziadek też by zjadł ale on uwielbia wybrzydzać ..

Właśnie podałam ten przepis, nauczyłam się tę zupę tak gotować od jednej niemieckiej babci, więc może i Twojemu dziadkowi posmakuje