Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

21 maja 2018 10:17 / 1 osobie podoba się ten post
Zapiekankę z tego, co jest w lodówce. Ja lubię, a czy Malina, to się zobaczy. Ona je bardzo malutko, często ma odruch wymiotny i testuję, co jej pasuje. Kiedyś tu któraś z dziewczyn mówiła o karmieniu osoby, która prawie nic nie je. Zapamiętałam przemycanie żółtek gdzie się da i chyba śmietanę tłustą. Ma ktoś doświadczenie w karmieni osoby bardzo mało jedzącej? Na razie mam jeszcze pomysły, co jej podsunąć. Wczoraj robiłam zupę gulaszową, to tak mniej więcej 3 łyżki zjadła, w tym mięsa chyba dwa kawałki, takie sześciany grubości centymetra. Ale mięso to niezbyt lubi. Mam nadzieję, że uda mi się robić to, co jej bedzie pasowało....
21 maja 2018 16:08 / 1 osobie podoba się ten post
Dla odmiany frytki z rybą i sałata ze śmietaną. Na podwieczorek zrobiłam kromki z twarogiem.
Twaróg wymieszałam z bardzo dobrą rzodkiewką. Teraz czuć prawdziwą wiosnę, śweże warzywa, dziadzio wcinał bez słowa.
22 maja 2018 06:53
Ja nie mam pomysłu na dzisiajeszy obiad. Piszcie coś może mi to pomoże w podjęciu decyzji . Miesa nie jadam, ale mąż to mięsożerca jak tu gotować, żeby było w jednym garnku . Jem sosy i duzo zieleniny , ryby , jajko , mączne , zupy . Co mam ugotować !!!!!!!!! 
22 maja 2018 10:47 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko, nie podpowiem, bo ja i rodzina mięsożercy
Ale w dzisiejszym obiedzie akurat mięsa mało, bo wczorajsza zapiekanka z odrobiną kurczaka. Malina zjadła, zadysponowała, że dziś na obiad również i mi to pasuje. Tylko zamiast sałaty zrobię marchewkę z jabłkiem. tak mi się zachciało.
22 maja 2018 11:28 / 1 osobie podoba się ten post
Szparagi z sosem i kotlecik:glodny....ostatnio z jarskiego jedzenia były placuszki ziemniaczane z gotowanych ziemniakow i sos pieczarkowy
22 maja 2018 11:36 / 1 osobie podoba się ten post
Zupę krem z soczewicy czerwonej,ctruskawki, pdp catering z wczoraj, kurier się zagubił i obiad przyjechał o 15, 30 , pdp dostała tylko szparagi z sosem , zamrożone , ugotowane przeze mnie
22 maja 2018 17:05
Nie gotowałam szparagów. Malina je lubi. Jak robicie? Jak sos? Niedaleko jest budka ze szparagami, trzeba zrobić. Ale jak?
22 maja 2018 17:39 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Nie gotowałam szparagów. Malina je lubi. Jak robicie? Jak sos? Niedaleko jest budka ze szparagami, trzeba zrobić. Ale jak?

ja przycinam z 4cm  , gotuje ok 15min max20. Troche soli i cukru dodaje. Najlepiej mi smakuja polane zwyklym lub ziolowym maslem. Ale tez chetnie jem z sosem hollondaise. :D  Do tego kartofelki z wody i wedzony losos :)
22 maja 2018 17:42 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Nie gotowałam szparagów. Malina je lubi. Jak robicie? Jak sos? Niedaleko jest budka ze szparagami, trzeba zrobić. Ale jak?

Tak jak Ally podaje plus szynka sztowana lub wędzona, pyszne są .Można też zupę krem ugotować, miksujemy w wywarze całe szparagi oprócz główek, ja dodaję trochę włoszczyzny ,ctez miksujemy.
22 maja 2018 18:39
Dzięki, pojutrze pewnie kupię i zobaczę, co mi wyjdzie...
22 maja 2018 18:57 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Dzięki, pojutrze pewnie kupię i zobaczę, co mi wyjdzie...

Jeszcze sałatki szparagowe
22 maja 2018 18:58
Zrazy w sosie z ziemniakami i z szpinakiem. Dobre ale czuję ciężkości do tej pory.
22 maja 2018 19:03 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Zrazy w sosie z ziemniakami i z szpinakiem. Dobre ale czuję ciężkości do tej pory.

A za mną pieczeń chodzi, kilka że sliwkami, pyszna na zimno
22 maja 2018 19:49 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj zakupiłam na bazarku polskie parówy i sałatkę ziemniaczaną. Na kolację była uczta:) Niebo w gębie :) Jutro planuję zrobić leczo- odmienię im tą monotematyczną kuchnię.Przy mnie zaczęli jeść surowe warzywa, początkowo niechętnie, ale ale podane pod ryjek chrupią:)Ja mam tu dietę cud, przyjechałam szczupła(taka jestem z natury) , ale tu zgubiłam z 5 kg :( Wszystkie łachy na mnie wiszą. Na początku pobytu kupiłam sobie pocieszajkę w postaci ładnego biustonosza i co ? ZA DUŻY !!! A przecież mierzyłam w sklepie :( Jak ktoś chce schudnąć w expresowym tempie, polecam wyjazd do opieki do DE :(
22 maja 2018 20:00 / 3 osobom podoba się ten post
Właśnie dziś miałam szparagi -świeżutkie -naleśniki na pikantnie z plastrem szynki i szparagami -zawinięte w rulonik ze sosem holen... . do tego sałata z balsamico.