Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

31 maja 2018 10:55 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj lenistwo : ziemniaczki, kiełbaska w cebulce i czerwona kapusta. No nakład pracy znikomy
31 maja 2018 11:20 / 3 osobom podoba się ten post
Szparagi, ja z wody , pdp ragout, ja łosoś plus truskawki, pdp ma na to alergie, dostanie galaretkę z sosem wanklowym
31 maja 2018 11:20 / 1 osobie podoba się ten post
Waniliowy sos
31 maja 2018 14:49
dorotee

Szparagi, ja z wody , pdp ragout, ja łosoś plus truskawki, pdp ma na to alergie, dostanie galaretkę z sosem wanklowym:gotowanie:

To jak Ty robisz tego łososia z truskawkami ??  
31 maja 2018 15:03 / 3 osobom podoba się ten post
Risotto ze szparagami i pokrojonym kurczakiem z rosołu. Ale jak tylko weszłam do kuchni Malina zaczęła narzekać i podejrzewałam, ze nie będzie chciała jeść. I pół godziny przed obiadem oznajmiła, że może później. Akurat. No to ja resztę kurczaka z marchewką i szparagami zmiksowałam, wrzuciłam do rosołu, to tego serek topiony i resztkę sosu holenderskiego, co zostało z wczoraj- co by jej zapach pasował. Zaniosłam w filiżance. Spróbowała, zjadła i pochwaliła. I Dorotee  co do zupy- krem miała rację. Gdybym położyła mięso i warzywa, co były tu zmiksowane to ledwo by zjadła. Nie za często, żeby jej się nie znudziły, ale będę jej takie zupy robić. Tylko muszę podpytać, jakie warzywa lubi.
Pierwszy raz taką zupę robiłam, w domu by nie przeszła, chłopy muszą czuć, że coś jedzą...
31 maja 2018 15:52 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

To jak Ty robisz tego łososia z truskawkami ??  :rozmysla:

No więc to jest tak szparagi , dzisiaj zielone  z bułką tartą serwuje na talerz z boku , na środek łosoś z foli , a na skraju talerza podaje połówki truskawek z listkami miety pycha  i dla oka i dla podniebienia
31 maja 2018 16:13 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Risotto ze szparagami i pokrojonym kurczakiem z rosołu. Ale jak tylko weszłam do kuchni Malina zaczęła narzekać i podejrzewałam, ze nie będzie chciała jeść. I pół godziny przed obiadem oznajmiła, że może później. Akurat. No to ja resztę kurczaka z marchewką i szparagami zmiksowałam, wrzuciłam do rosołu, to tego serek topiony i resztkę sosu holenderskiego, co zostało z wczoraj- co by jej zapach pasował. Zaniosłam w filiżance. Spróbowała, zjadła i pochwaliła. I Dorotee  co do zupy- krem miała rację. Gdybym położyła mięso i warzywa, co były tu zmiksowane to ledwo by zjadła. Nie za często, żeby jej się nie znudziły, ale będę jej takie zupy robić. Tylko muszę podpytać, jakie warzywa lubi.
Pierwszy raz taką zupę robiłam, w domu by nie przeszła, chłopy muszą czuć, że coś jedzą...

Zupa krem to tylko zupa myśli sobie st człowiek ,  a w środku bomba kaloryczna , no i kremy są takie wytworne
31 maja 2018 17:09 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Zupa krem to tylko zupa myśli sobie st człowiek ,  a w środku bomba kaloryczna , no i kremy są takie wytworne:gotowanie:

Dokładnie! Teraz tylko trafić z częstotliwością, żeby jej się nie znudziło. To nie tylko kaloryczna bomba, bo tam może być mięso, warzywa. Dziś kurczak, marchew, szparagi- to są konkretne rzeczy. Można dodać to gotowane żółtko. I okazało się, że lubi, to  będzie dostawać.
02 czerwca 2018 15:06 / 2 osobom podoba się ten post
na szybko zrobiłam kluski z jogurtem i owocami
02 czerwca 2018 15:11 / 1 osobie podoba się ten post
Pomidorowa z makaronem.
03 czerwca 2018 15:09
Nadziewane papryki się sprawdziły. Zrobiłam farsz z ryżu, pietruchy i mięsa z przyprawami. Dziadzio był zadowolony.
Dzisiaj ugotowałam tylko rosół z mięsem i z makaronem.
04 czerwca 2018 18:17 / 1 osobie podoba się ten post
A ja dzisiaj jadłam młode ziemniaczki takie malutkie smazone w całosci i posypane koperkiem do tego kefir Krasnystaw bez domieszki mleka w proszku . Czytajcie etykiety . Ostatnio cuda czytam na tych pojemnikach , butelkach i innych opakowaniach .
04 czerwca 2018 20:36 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie był chłodnik z jajkiem
07 czerwca 2018 09:13 / 2 osobom podoba się ten post
Skusiłam się na pierogi, dla dziadzia będą z mięsem i kapustą.
Sobie zrobię z truskawkami i kilka z twarogiem na słodko.
07 czerwca 2018 09:46 / 3 osobom podoba się ten post
Sąsiadka przez balkon podała sałatkę ziemniaczaną i surówki, Malina do tego zażyczyła sobie jajko, to taki będzie nasz obiad. Mało wysiłku.