Jak witamy pdp i rodzinę?

28 lutego 2018 16:47 / 5 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich. Mam takie zapytanie jak się przywitać z pdp . Czy podać rękę? Jak to jest u Was? Dziękuję za cenne wskazówki.
28 lutego 2018 16:50 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Witam wszystkich. Mam takie zapytanie jak się przywitać z pdp . Czy podać rękę? Jak to jest u Was? Dziękuję za cenne wskazówki.

Czekaj na pierwszy ruch pdp. lub rodziny . To rodzina wychodzi z propozycja jak będziemy do siebie zwracać sie .
28 lutego 2018 16:51 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Witam wszystkich. Mam takie zapytanie jak się przywitać z pdp . Czy podać rękę? Jak to jest u Was? Dziękuję za cenne wskazówki.

Zależy od jakiej porze tam będziesz ?....Np. jeśli przed południem to - " Guten Morgen " ...jeśli w godzinach popołudniowych to - " Guten Tag " ....wieczorem " Guten Abend ".... Możesz oprócz podania ręki wycałować z " dubeltówki " w oba policzki . W usta nie całuj . Usta są dla naszych najbliższych ... Uffffff....udzieliłam wreszcie dobrej rady !
28 lutego 2018 16:52 / 8 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Witam wszystkich. Mam takie zapytanie jak się przywitać z pdp . Czy podać rękę? Jak to jest u Was? Dziękuję za cenne wskazówki.

Normalnie ,jak wszędzie .Mówisz dzień dobry ,przedstawiasz się i ...czekasz czy Pdp wyciągnie do Ciebie rękę, takie ogólne zasady dobrego wychowania.
28 lutego 2018 16:57 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Zależy od jakiej porze tam będziesz ?....Np. jeśli przed południem to - " Guten Morgen " ...jeśli w godzinach popołudniowych to - " Guten Tag " ....wieczorem " Guten Abend ".... Możesz oprócz podania ręki wycałować z " dubeltówki " w oba policzki . W usta nie całuj . Usta są dla naszych najbliższych :smiech3:... Uffffff....udzieliłam wreszcie dobrej rady !

28 lutego 2018 17:41 / 4 osobom podoba się ten post
Alaska

Normalnie ,jak wszędzie .Mówisz dzień dobry ,przedstawiasz się i ...czekasz czy Pdp wyciągnie do Ciebie rękę, takie ogólne zasady dobrego wychowania.

Ja zawsze podaję pierwsza rękę. Jest taka zasada, że kobieta pierwsza podaje rękę meżczyznie oraz osobie starszej i tutaj bez względu na płeć. 
28 lutego 2018 17:57 / 6 osobom podoba się ten post
doda1961

Ja zawsze podaję pierwsza rękę. Jest taka zasada, że kobieta pierwsza podaje rękę meżczyznie oraz osobie starszej i tutaj bez względu na płeć. 

Mężczyźnie owszem,ale osoba starsza ,zawsze młodszej . Mnie tak uczono.
28 lutego 2018 18:14 / 2 osobom podoba się ten post
Ok dzięki za rady.Pozdrawiam.
28 lutego 2018 18:18 / 5 osobom podoba się ten post
Alaska

Mężczyźnie owszem,ale osoba starsza ,zawsze młodszej . Mnie tak uczono.:-)

Mnie też .
28 lutego 2018 18:23 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Mnie też .

No to nie wiem gdzie Was uczono, bo mnie uczono, że osoba młodsza pierwsza podaje ręke 
28 lutego 2018 18:48 / 5 osobom podoba się ten post
doda1961

No to nie wiem gdzie Was uczono, bo mnie uczono, że osoba młodsza pierwsza podaje ręke :-)

Wlazłam sobie w parę linków ,co by sprawdzić ,tak dla pewności , nie dlatego, żeby coś udowadniać .Nie umiem ich wstawiać ,ale np.dobremaniery24,szkoladam...
28 lutego 2018 19:03 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

No to nie wiem gdzie Was uczono, bo mnie uczono, że osoba młodsza pierwsza podaje ręke :-)

Mnie ...w domu .
28 lutego 2018 19:07 / 5 osobom podoba się ten post
Alaska

Wlazłam sobie w parę linków ,co by sprawdzić ,tak dla pewności , nie dlatego, żeby coś udowadniać .Nie umiem ich wstawiać ,ale np.dobremaniery24,szkoladam...:buziaki:

No ja tez nic udowadniać Alasencjo nie zamierzam. Ja podaję starszej osobie rękę pierwsza, a tym bardziej gdy wchodzę do jej domu. Całowanie z dubeltówki nieznajomej osoby uważam za idiotyczne i niestosowne. Wchodzę do domu PDP, mówię ogolnie dzien dobry i witam się z mieszkancami domu podając rękę. PDP też.  
Te dobremaniery24 to z pewnoscią na tej samej zasadzie, co to kiedyś dama musiała miec takie same buty jak torebkę, a teraz musowo ma mieć biegunowo rozne. Tak samo jak kiedyś dama w zyciu nie poszła z gołymi nogami na przyjęcie, a teraz chodzą damy nawet bez majtek, jak mają bardzo obcisłą sukienkę. Klasyczny  savoir vivre mówi jednoznacznie. Osoba młodsza podaje rękę starszej. Jak zrobi nasza nowa koleżanka to jej sprawa, jak robią inne koleżanki to tez ich sprawa Jak zycie oraz opowieści koleżanek pokazują, niektóre z opiekunek rzucają się na szyję PDP i obcałowują serdecznie. Zenujący gest, no ale cóż.......każdy robi jak uważa, tyle tylko , że po takim zachowaniu trudno zachować dystans i szacunek dla siebie.
28 lutego 2018 19:17 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

No ja tez nic udowadniać Alasencjo nie zamierzam. Ja podaję starszej osobie rękę pierwsza, a tym bardziej gdy wchodzę do jej domu. Całowanie z dubeltówki nieznajomej osoby uważam za idiotyczne i niestosowne. Wchodzę do domu PDP, mówię ogolnie dzien dobry i witam się z mieszkancami domu podając rękę. PDP też.  
Te dobremaniery24 to z pewnoscią na tej samej zasadzie, co to kiedyś dama musiała miec takie same buty jak torebkę, a teraz musowo ma mieć biegunowo rozne. Tak samo jak kiedyś dama w zyciu nie poszła z gołymi nogami na przyjęcie, a teraz chodzą damy nawet bez majtek, jak mają bardzo obcisłą sukienkę. Klasyczny  savoir vivre mówi jednoznacznie. Osoba młodsza podaje rękę starszej. Jak zrobi nasza nowa koleżanka to jej sprawa, jak robią inne koleżanki to tez ich sprawa:-) Jak zycie oraz opowieści koleżanek pokazują, niektóre z opiekunek rzucają się na szyję PDP i obcałowują serdecznie:-). Zenujący gest, no ale cóż.......każdy robi jak uważa, tyle tylko , że po takim zachowaniu trudno zachować dystans i szacunek dla siebie.:buziaki2:

Przecież żartowałam z tym całowaniem z dubeltówki .
28 lutego 2018 19:21 / 7 osobom podoba się ten post
doda1961

No ja tez nic udowadniać Alasencjo nie zamierzam. Ja podaję starszej osobie rękę pierwsza, a tym bardziej gdy wchodzę do jej domu. Całowanie z dubeltówki nieznajomej osoby uważam za idiotyczne i niestosowne. Wchodzę do domu PDP, mówię ogolnie dzien dobry i witam się z mieszkancami domu podając rękę. PDP też.  
Te dobremaniery24 to z pewnoscią na tej samej zasadzie, co to kiedyś dama musiała miec takie same buty jak torebkę, a teraz musowo ma mieć biegunowo rozne. Tak samo jak kiedyś dama w zyciu nie poszła z gołymi nogami na przyjęcie, a teraz chodzą damy nawet bez majtek, jak mają bardzo obcisłą sukienkę. Klasyczny  savoir vivre mówi jednoznacznie. Osoba młodsza podaje rękę starszej. Jak zrobi nasza nowa koleżanka to jej sprawa, jak robią inne koleżanki to tez ich sprawa:-) Jak zycie oraz opowieści koleżanek pokazują, niektóre z opiekunek rzucają się na szyję PDP i obcałowują serdecznie:-). Zenujący gest, no ale cóż.......każdy robi jak uważa, tyle tylko , że po takim zachowaniu trudno zachować dystans i szacunek dla siebie.:buziaki2:

Dodzisławo, możesz witać się, jak Ci się podoba i jak fantazja Cię natchnie czy też zainspiruje, ale nadal obowiązują zasady, o których pisały dziewczyny. Klasyczny savoir vivre mówi dokładnie odwrotnie niz Ty :). Kobieta podaje rękę mężczyźnie, starszy młodszemu. Gospodarz wita gości, a nie goście gospodarza :).