Jak witamy pdp i rodzinę?

28 lutego 2018 19:28 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Witam wszystkich. Mam takie zapytanie jak się przywitać z pdp . Czy podać rękę? Jak to jest u Was? Dziękuję za cenne wskazówki.

Zawsze podaje rękę na przywitanie.
28 lutego 2018 19:32 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Zależy od jakiej porze tam będziesz ?....Np. jeśli przed południem to - " Guten Morgen " ...jeśli w godzinach popołudniowych to - " Guten Tag " ....wieczorem " Guten Abend ".... Możesz oprócz podania ręki wycałować z " dubeltówki " w oba policzki . W usta nie całuj . Usta są dla naszych najbliższych :smiech3:... Uffffff....udzieliłam wreszcie dobrej rady !

28 lutego 2018 19:38 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Przecież żartowałam z tym całowaniem z dubeltówki .

Ze Ty zartowałaś to ja wiem, ale że tak niektore opiekunki robią to też wiem 
28 lutego 2018 19:41 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Zawsze podaje rękę na przywitanie.

I tak i ja zrobie. Jestem pelna niepokoju jak to bedzie. Czy mnie polubi pdp i rodzina, jak sie zaklimatyzuje ja. 
28 lutego 2018 19:42 / 7 osobom podoba się ten post
doda1961

Ze Ty zartowałaś to ja wiem, ale że tak niektore opiekunki robią to też wiem :-)

Ja nie tylko wiem ale widziałam to na własne oczy. 
28 lutego 2018 19:46 / 6 osobom podoba się ten post
Dusia1978

I tak i ja zrobie. Jestem pelna niepokoju jak to bedzie. Czy mnie polubi pdp i rodzina, jak sie zaklimatyzuje ja. :przytula:

Ty nie nerwujsja.....wszystkie miałyśmy takie obawy za pierwszym razem. Ale to wzajemne polubienie, ja to nazywam zaiskrzeniem, jest istotne bo łatwiej się pracuje.
28 lutego 2018 19:47 / 2 osobom podoba się ten post
salazar

Dodzisławo, możesz witać się, jak Ci się podoba i jak fantazja Cię natchnie czy też zainspiruje, ale nadal obowiązują zasady, o których pisały dziewczyny. Klasyczny savoir vivre mówi dokładnie odwrotnie niz Ty :). Kobieta podaje rękę mężczyźnie, starszy młodszemu. Gospodarz wita gości, a nie goście gospodarza :). 
 
 

Twoja racja mój spokój Salazar miła. Wizyty towarzyskie od spotkań biznesowych, dyplomatycznych czy jeszcze innych różnią się jednak.
28 lutego 2018 19:51 / 9 osobom podoba się ten post
doda1961

No to nie wiem gdzie Was uczono, bo mnie uczono, że osoba młodsza pierwsza podaje ręke :-)

No,niestety nie masz Dodzia racji.Pierwsza zawsze podaje rękę osoba starsza.
 
 
http://szkoladam.pl/kto-pierwszy-podaje-dlon-powitanie-bez-niedomowien/
28 lutego 2018 19:54 / 3 osobom podoba się ten post
Ale tu niektórzy maja maniery ....z tym witaniem
28 lutego 2018 19:55 / 7 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Przecież żartowałam z tym całowaniem z dubeltówki .

A co robić jak przyjeżdżasz i Tobie się pierwsze na szyję rzucają....przecież się wyrywać nie będę:)2X  tak miałam,w tym raz w miejscu,gdzie przyjechałam jako pierwsza opiekunka-córka PDP prawie mnie udusiła:)Też głupia sytuacja bo nie wiadomo jak sie zachować,delkikatnie się wyswobodzić czy głośno protestować?:)I tak źle i tak niedobrze:)
28 lutego 2018 19:58 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

No,niestety nie masz Dodzia racji.Pierwsza zawsze podaje rękę osoba starsza.
 
 
http://szkoladam.pl/kto-pierwszy-podaje-dlon-powitanie-bez-niedomowien/

Eee tam.....czasami trzeba wyjść z inicjatywą jak się Pdp ociąga i sama nie wie.....wyciagnac tę reke czy nie.....:?  smiech3:
28 lutego 2018 20:02 / 5 osobom podoba się ten post
ewa59

Eee tam.....czasami trzeba wyjść z inicjatywą jak się Pdp ociąga i sama nie wie.....wyciagnac tę reke czy nie.....:?  smiech3:

Oj...przecież my tutaj dyskutowałyśmy ...kto pierwszy - komu . Zwyczajny savoir vivre . Noo..i jak zwykle wyszło jak wyszło
28 lutego 2018 20:03 / 7 osobom podoba się ten post
ewa59

Eee tam.....czasami trzeba wyjść z inicjatywą jak się Pdp ociąga i sama nie wie.....wyciagnac tę reke czy nie.....:?  smiech3:

Oczywiście, że zdarzają się takie sytuacje i wtedy trzeba się zachować... dobrze :D, ale dyskusja dotyczy reguł, a nie wyjątkowych odstępstw od nich ;).
28 lutego 2018 20:06 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

A co robić jak przyjeżdżasz i Tobie się pierwsze na szyję rzucają....przecież się wyrywać nie będę:)2X  tak miałam,w tym raz w miejscu,gdzie przyjechałam jako pierwsza opiekunka-córka PDP prawie mnie udusiła:)Też głupia sytuacja bo nie wiadomo jak sie zachować,delkikatnie się wyswobodzić czy głośno protestować?:)I tak źle i tak niedobrze:)

Przy powitaniu, a tym bardziej jak nie znam rodziny, nigdy nie miałam obcalowywania....natomiast przy pozegnaniu tak. Ale nie jest to nachalne ( bez wieszania na szyi  ) i mi to nie przeszkadza.
28 lutego 2018 20:10 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Ty nie nerwujsja.....wszystkie miałyśmy takie obawy za pierwszym razem. Ale to wzajemne polubienie, ja to nazywam zaiskrzeniem, jest istotne bo łatwiej się pracuje.

Ewuniu kochana jestes bo zawsze umiesz mnie pidtrzymac na duchu.