Jak witamy pdp i rodzinę?

28 lutego 2018 20:10 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

No,niestety nie masz Dodzia racji.Pierwsza zawsze podaje rękę osoba starsza.
 
 
http://szkoladam.pl/kto-pierwszy-podaje-dlon-powitanie-bez-niedomowien/

Mają i nie mają , bo o ile standardowo kobieta podaje rękę mężczyznie a młodszy starszej osobie przy powitaniu, należy jeszcze względnic wzajemną relację tych osób i okoliczności spotkania. O ile oczywistym jest, że gospodarz zawsze wita goscia, o tyle opiekunka gościem nie jest. No to tyle. Ja zawsze podaję rękę przy powitaniu, bez względu na wzgląd. Niektore osoby to nawet z dubeltówki całuję, jeszcze inne w same usta Moją PDP okazjonalnie całuję w skroń, ale najczęsciej w chwilach czułosci gładze ją po dłoni
28 lutego 2018 20:11 / 6 osobom podoba się ten post
Na ostatniej miejscowce zapytano mnie ile razy Polacy sie caluja na powitanie. Bardzo mnie to zaskoczylo i nieco skrepowalo, bo przypomnialam sobie , ze podalam tylko reke. Pomyslalam, ze my Slowianie jestesmy postrzegani jako calusnicy i powiedzialam"trzy".
Tak naprawde to nie wiem.
Zegnajac sie o tych trzech calusach pamietalam, tak zeby honor narodowy nie ucierpial, ale dla mnie cieple, serdeczne i calusne powitanie jest zarezerwowane dla tych, ktorych znam i lubie.
28 lutego 2018 20:14 / 7 osobom podoba się ten post
kasia63

A co robić jak przyjeżdżasz i Tobie się pierwsze na szyję rzucają....przecież się wyrywać nie będę:)2X  tak miałam,w tym raz w miejscu,gdzie przyjechałam jako pierwsza opiekunka-córka PDP prawie mnie udusiła:)Też głupia sytuacja bo nie wiadomo jak sie zachować,delkikatnie się wyswobodzić czy głośno protestować?:)I tak źle i tak niedobrze:)

Nic nie zrobię ... Bywałam w takich sytuacjach i nie uciekałam od nich , nie odpychałam , bo niby dlaczego ?...Miałam okazać , że brzydzę się , czy coś innego  ....byłoby to nieprawdą . Nie rzucam się w ramiona z marszu , kiedy  pierwszy raz widzę człowieka , alee...po kilku ( kilkunastu ) tygodniach witam i żegnam się jak z rodziną , bo WSZYSCY dotychczasowi PDP-ni sami mnie wyściskiwali , całowali mnie na przywitanie , czy pożegnanie w policzek ...no to ja ich w drugi i gitarra .... Nie umarłam od tego ani nie zaraziłam się starością Chociaż z tym drugim ...to już bym polemizowała  
28 lutego 2018 20:14 / 5 osobom podoba się ten post
hawana

Na ostatniej miejscowce zapytano mnie ile razy Polacy sie caluja na powitanie. Bardzo mnie to zaskoczylo i nieco skrepowalo, bo przypomnialam sobie , ze podalam tylko reke. Pomyslalam, ze my Slowianie jestesmy postrzegani jako calusnicy i powiedzialam"trzy".
Tak naprawde to nie wiem.
Zegnajac sie o tych trzech calusach pamietalam, tak zeby honor narodowy nie ucierpial, ale dla mnie cieple, serdeczne i calusne powitanie jest zarezerwowane dla tych, ktorych znam i lubie.

Standardowo trzy razy . Ja to nawet przez Niemca co ma polską żonę, a moją koleżankę, jestem trzy razy całowana 
Nie dość , że ma na imię Romeo to jeszcze jest bardzo fajny. Taki niemiecki unikat bym powiedziała i to z DDR, a tu jak wiadomo nie kochają nas za bardzo :)
28 lutego 2018 20:23 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ewuniu kochana jestes bo zawsze umiesz mnie pidtrzymac na duchu. :przyjaciele:

Dusia....jak ochłoniesz trochę po powitaniu to zaraz nam w te pędy zdaj relację 
28 lutego 2018 20:24 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Standardowo trzy razy :-). Ja to nawet przez Niemca co ma polską żonę, a moją koleżankę, jestem trzy razy całowana :-)
Nie dość , że ma na imię Romeo to jeszcze jest bardzo fajny. Taki niemiecki unikat bym powiedziała i to z DDR, a tu jak wiadomo nie kochają nas za bardzo :)

Dowiedzialam sie przy okazji, ze Hiszpanie tez trzy razy sie caluja, wiec moze  Twoj Romeo do jakiegos Diego sie upodobnil 
28 lutego 2018 20:28 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Dowiedzialam sie przy okazji, ze Hiszpanie tez trzy razy sie caluja, wiec moze  Twoj Romeo do jakiegos Diego sie upodobnil:-) 

Hiszpanie spapugowali od nas.....
28 lutego 2018 20:29 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Hiszpanie spapugowali od nas.....:smiech3:

Jak sie uczyc, to od najlepszych
28 lutego 2018 20:30 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Jak sie uczyc, to od najlepszych:-)

Otóż  to.....
28 lutego 2018 20:40 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Dusia....jak ochłoniesz trochę po powitaniu to zaraz nam w te pędy zdaj relację :-)

Wyjezdzam jutro ok 17. Bede na miejscu w piatek ok 10. Zmienniczka jest do soboty rano wiec wszystko mi przekaze a i tak pewnie polowe zapomne.  A od soboty zostaje sama na gospodarstwie i radz se kobito. 
28 lutego 2018 20:45 / 3 osobom podoba się ten post
Witać się witać , czy znamy się czy nie , ściskać podawać dłoń , bez względu na pierwszy kontakt , może być nie zauważalnie ukotcona czy usobblowana ale gorąco serdecznie się witać
28 lutego 2018 20:46 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Wyjezdzam jutro ok 17. Bede na miejscu w piatek ok 10. Zmienniczka jest do soboty rano wiec wszystko mi przekaze a i tak pewnie polowe zapomne.  A od soboty zostaje sama na gospodarstwie i radz se kobito. :placze2:

Moze zmienniczka napisze Ci Tagesplan i najwazniejsze rzeczy? Jesli nie to popros ja i wtedy to ona skupi sie na uporzadkowaniu wiadomosci. 
Kazdy senior ma tez kalendarz, gdzie zapisuje wizyty terapeutow, lekarza itp.
I kalendarz wystawiania smieci jest wazny.
 
28 lutego 2018 20:51 / 6 osobom podoba się ten post
cien

Witać się witać , czy znamy się czy nie , ściskać podawać dłoń , bez względu na pierwszy kontakt , może być nie zauważalnie ukotcona czy usobblowana ale gorąco serdecznie się witać :radosc1:

Kasia63! Ten tutaj nie tłumaczy na nasze. Zrób z tym porządek natentychmiast.
28 lutego 2018 20:53 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Wyjezdzam jutro ok 17. Bede na miejscu w piatek ok 10. Zmienniczka jest do soboty rano wiec wszystko mi przekaze a i tak pewnie polowe zapomne.  A od soboty zostaje sama na gospodarstwie i radz se kobito. :placze2:

Poradzisz sobie. Pierwsze dni będą trudne i ciągle będziesz zagladala w notatki.....Ale po tygodniu już będzie z górki.
28 lutego 2018 21:01 / 4 osobom podoba się ten post
Ellax2

Kasia63! Ten tutaj nie tłumaczy na nasze. Zrób z tym porządek natentychmiast. :przeklina:

No wlasnie...! Ukotcona to się domyslilam ale to ubboblona ? Kasia.....natentychmiast zareaguj.....