Co z małżonkiem pdp?

11 marca 2018 19:04
Mam takie zapytanie czy za malzonka pdp dostaje sie dodatkowe pieniadze. Jestem do opieki dla Pana i tak mam w umowie ale zonie tez gotuje, robie zakupy, sprzatam. Jak to jest? Prosze o odpowiedzi. Z gory dziekuje. 
11 marca 2018 19:14 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Mam takie zapytanie czy za malzonka pdp dostaje sie dodatkowe pieniadze. Jestem do opieki dla Pana i tak mam w umowie ale zonie tez gotuje, robie zakupy, sprzatam. Jak to jest? Prosze o odpowiedzi. Z gory dziekuje. 

Iiiii....to jaka z Ciebie " osoba do towarzystwa "
Duśka ...zależy jak masz w umowie . Miałam w umowach , że jeżeli oprócz PDP jest jeszcze jedna osoba w gospodarstwie to też miałam dla niej ugotować  i takie tam bzdety .
11 marca 2018 19:28 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Mam takie zapytanie czy za malzonka pdp dostaje sie dodatkowe pieniadze. Jestem do opieki dla Pana i tak mam w umowie ale zonie tez gotuje, robie zakupy, sprzatam. Jak to jest? Prosze o odpowiedzi. Z gory dziekuje. 

Powinien być dodatek za drugą osobę w gospodarstwie ( nawet samodzielną),zwykle jest to 150-200 Euro
11 marca 2018 19:38
Barbara niepowtarzalna

Iiiii....to jaka z Ciebie " osoba do towarzystwa " :smiech3:
Duśka ...zależy jak masz w umowie . Miałam w umowach , że jeżeli oprócz PDP jest jeszcze jedna osoba w gospodarstwie to też miałam dla niej ugotować  i takie tam bzdety .

W umowie mam, ze opieki wymaga Pan i ze zamieszkuje z malzonka, ktora nie wymaga opieki. I tyle. 
11 marca 2018 19:39 / 4 osobom podoba się ten post
Wcześniej byłam niby do jednej osoby, a druga miała być samodzielna i pomagać w opiece- tak mnie poinformowano. No, rzeczywiście mąż robił jedną rzecz, ale konkretną- zawsze to on opróżniał wiaderko z fotela toaletowego. Nie lubił zup, dlatego zawsze drugie danie z mięsem było, choć na obiad mogłaby być sama zupa- bez niego . Plus łazienka (żona raz w tygodniu miała prysznic, reszta w łóżku), ubikacja, pranie. Nie było za to dodatku. Ale zmienniczka będąc w Polsce upomniała się o większe pieniądze z powodu tej drugiej osoby. I coś tam dostała, nie wiem ile dokładnie.
11 marca 2018 19:41 / 1 osobie podoba się ten post
Opieka czy obsługa,jak zwał tak zwał ale jest to dodatkowa praca dla ciebie i powinna być opłacona.Może w stawce wynagrodzenia jest uwzględniona druga osoba.
11 marca 2018 20:03 / 6 osobom podoba się ten post
Dusia1978

W umowie mam, ze opieki wymaga Pan i ze zamieszkuje z malzonka, ktora nie wymaga opieki. I tyle. 

Jezuńkuuu...." nie wymaga opieki " , czyli pomocy w ubieraniu ...myciu ..kładzeniu do łóżka ..kibelek ..wstawanie nocne itd. ....Gotowanie , pranie , uprasowanie i ogólne sprzątanie było zaznaczone w umowie .
Duśka ...będą z Ciebie ludzie , bo pytań , których zadałaś przed wyjazdem .....trudno zliczyć . Znaczy , że zainteresowana jesteś ...pracą opiekunki , alee ...z tym " poprosiłam agencję o lekką sztelę i mi dano ....jako osoba do towarzystwa " to chyba przesadziłaś , bo wychodzi na to , że robotę masz normalną ....Chyba , że ....chcesz nas rozruszać , żeby coś się działo ...a że działo to armata ...aby nam się armatało
11 marca 2018 20:05 / 7 osobom podoba się ten post
Jeśli przy tej drugiej osobie nie robi się ,żadnych czynności stricte pielegnacyjnych,nie pomaga w wstawaniu,chodzeniu,myciu,jedzeniu,ubieraniu itp. to ciężkobędzie ugrać podwyżke ,ale spróbować warto.bo dlaczegonie.Takie formułowanie ogłoszeń,że niby druga ,samodzielna osoba to nagminna praktyka firm,mało która uczciwie napisze,że dwie osoby do opieki/obsługi-tego słowa nie lubię kojarzy mi się z obsługą krów w oborze:( Ale de facto tej drugiej osobie też trzeba uprać ,uprasować ugotować..więc o podwyżkę zawsze warto startować.
11 marca 2018 20:09
Barbara niepowtarzalna

Jezuńkuuu...." nie wymaga opieki " , czyli pomocy w ubieraniu ...myciu ..kładzeniu do łóżka ..kibelek ..wstawanie nocne itd. ....Gotowanie , pranie , uprasowanie i ogólne sprzątanie było zaznaczone w umowie .
Duśka ...będą z Ciebie ludzie , bo pytań , których zadałaś przed wyjazdem .....trudno zliczyć . Znaczy , że zainteresowana jesteś ...pracą opiekunki , alee ...z tym " poprosiłam agencję o lekką sztelę i mi dano ....jako osoba do towarzystwa " to chyba przesadziłaś , bo wychodzi na to , że robotę masz normalną ....Chyba , że ....chcesz nas rozruszać , żeby coś się działo ...a że działo to armata ...aby nam się armatało :smiech3:

Czlowiek z kazdym zleceniem jest madrzejszy????Na drugi rAZ bede wiedzaial o co pytac i ile wolac kasy. 
11 marca 2018 20:17 / 6 osobom podoba się ten post
Werska

Wcześniej byłam niby do jednej osoby, a druga miała być samodzielna i pomagać w opiece- tak mnie poinformowano. No, rzeczywiście mąż robił jedną rzecz, ale konkretną- zawsze to on opróżniał wiaderko z fotela toaletowego. Nie lubił zup, dlatego zawsze drugie danie z mięsem było, choć na obiad mogłaby być sama zupa- bez niego . Plus łazienka (żona raz w tygodniu miała prysznic, reszta w łóżku), ubikacja, pranie. Nie było za to dodatku. Ale zmienniczka będąc w Polsce upomniała się o większe pieniądze z powodu tej drugiej osoby. I coś tam dostała, nie wiem ile dokładnie.

Firmy zawsze tak twierdza, ze do opieki jedna osoba chociaz sa tam dwie. Te porzadniejsze placa dodatek do drugiej osoby, bo wikt i opierunek to jednak tez praca. Ale wiekszosc agencji milczy bo po co maja sie dzielic kasa z opiekunka? Osobiscie nie jezdze do dwojki podopiecznych. Jakos mi sie nie chce wyklocac o kase. Ale gdyby mi sie tak ulozylo, ze jednak wyrusze do malzenstwa, to na pewno nie zgodze sie na stawke podobna do tej, ktora sie negocjuje do jednej osoby. Minimum 200 ojro wiecej sobie zazycze. To zaden wypas bo nagle 50 ojro na tydzien za gotowanie, pranie i sprzatanie dla dodatkowej osoby. 
11 marca 2018 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Firmy zawsze tak twierdza, ze do opieki jedna osoba chociaz sa tam dwie. Te porzadniejsze placa dodatek do drugiej osoby, bo wikt i opierunek to jednak tez praca. Ale wiekszosc agencji milczy bo po co maja sie dzielic kasa z opiekunka? Osobiscie nie jezdze do dwojki podopiecznych. Jakos mi sie nie chce wyklocac o kase. Ale gdyby mi sie tak ulozylo, ze jednak wyrusze do malzenstwa, to na pewno nie zgodze sie na stawke podobna do tej, ktora sie negocjuje do jednej osoby. Minimum 200 ojro wiecej sobie zazycze. To zaden wypas bo nagle 50 ojro na tydzien za gotowanie, pranie i sprzatanie dla dodatkowej osoby. 

I ja jutro porusze z moja koordynatorka ten temat. 
11 marca 2018 20:22 / 4 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Firmy zawsze tak twierdza, ze do opieki jedna osoba chociaz sa tam dwie. Te porzadniejsze placa dodatek do drugiej osoby, bo wikt i opierunek to jednak tez praca. Ale wiekszosc agencji milczy bo po co maja sie dzielic kasa z opiekunka? Osobiscie nie jezdze do dwojki podopiecznych. Jakos mi sie nie chce wyklocac o kase. Ale gdyby mi sie tak ulozylo, ze jednak wyrusze do malzenstwa, to na pewno nie zgodze sie na stawke podobna do tej, ktora sie negocjuje do jednej osoby. Minimum 200 ojro wiecej sobie zazycze. To zaden wypas bo nagle 50 ojro na tydzien za gotowanie, pranie i sprzatanie dla dodatkowej osoby. 

Jak to miewałam też tak, ze ten drugi niby zdrowy małżonek w gratisie, był bardziej chory od tego do opieki. Musiałam się wykłócać o kasę. Wolę jeździć do jednej osoby.
11 marca 2018 20:27 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Jak to miewałam też tak, ze ten drugi niby zdrowy małżonek w gratisie, był bardziej chory od tego do opieki. Musiałam się wykłócać o kasę. Wolę jeździć do jednej osoby.

Tak, pamietam jak mi opowiadalas. Moja kolezanka tez miala podobnie. Babcia chora a dziadek nie wymagajacy opieki. A sie okazalo,ze babcia ma demencje a dziadek ma fabryke kupy w pampku, i ta fabryke musiala oporzadzac moja znajoma. Firma podwyzki dac nie chciala to znajoma wykonywala czynnosci wszelakie tylko przy babce, bo w umowie o dziadeczku slowa nie bylo. No i po tygodniu cos tam dorzucili. Niechetnie bardzo i z werbalnym oburzeniem na ustach
11 marca 2018 21:03 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Firmy zawsze tak twierdza, ze do opieki jedna osoba chociaz sa tam dwie. Te porzadniejsze placa dodatek do drugiej osoby, bo wikt i opierunek to jednak tez praca. Ale wiekszosc agencji milczy bo po co maja sie dzielic kasa z opiekunka? Osobiscie nie jezdze do dwojki podopiecznych. Jakos mi sie nie chce wyklocac o kase. Ale gdyby mi sie tak ulozylo, ze jednak wyrusze do malzenstwa, to na pewno nie zgodze sie na stawke podobna do tej, ktora sie negocjuje do jednej osoby. Minimum 200 ojro wiecej sobie zazycze. To zaden wypas bo nagle 50 ojro na tydzien za gotowanie, pranie i sprzatanie dla dodatkowej osoby. 

dlatego zawsz jeżdżę samochodem ,nie podoba mi się,jadę do domu ,w umowie zawsze mam ,że mogę ja zerwać natychmiast jeśli np.warunki nie będą odpowiadały opisowi
11 marca 2018 21:35 / 4 osobom podoba się ten post
maras1

dlatego zawsz jeżdżę samochodem ,nie podoba mi się,jadę do domu ,w umowie zawsze mam ,że mogę ja zerwać natychmiast jeśli np.warunki nie będą odpowiadały opisowi:-)

Motocyklem nie probowales?