Język niemiecki z lektorem

02 stycznia 2020 14:17 / 3 osobom podoba się ten post
Drugie zdanie:
Wir freuen uns dass Sie bei uns sind.
jest super, tylko pamiętajmy o przecinku przed spójnikiem, a więc:
 
Wir freuen uns, dass Sie bei uns sind.
 
Übrigens: Ich freue mich auch riesig über Eure Aktivität heute!
02 stycznia 2020 14:17 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

Kika67 
Wir sind zufrieden so du bist da? 
Wir freuen uns dass Sie bei uns sind? 
Herzlich willkommen

Wir sind zufrieden so du bist here *
02 stycznia 2020 14:17 / 4 osobom podoba się ten post
Wspaniały temat i jeszcze wspanialsza lektorka. Pozdrawiam Panią  pani Beato.
Mam zamiar uczyć się języka niemieckiego bo przyznam się bez bicia, że jakoś  daje sobie radę ale doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że znajomość języka znacznie ułatwia pracę. Mam porównanie jak to jest bo 4 lata temu zaczynałam od 0 
Życzę udanego i szczęśliwego Nowego Roku 
02 stycznia 2020 14:18 / 2 osobom podoba się ten post
Lektor.Beata

Drugie zdanie:
Wir freuen uns dass Sie bei uns sind.
jest super, tylko pamiętajmy o przecinku przed spójnikiem, a więc:
 
Wir freuen uns, dass Sie bei uns sind.
 
Übrigens: Ich freue mich auch riesig über Eure Aktivität heute!:niech zyje:

Oh ja. Du hast sehr gut augen.
Das ich weiß sehr gut. Entschuldigung
Beata
02 stycznia 2020 14:20 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Wir sind zufrieden so du bist here *

A może to zdanie ma oznaczać: My jesteśmy zadowoleni, a więc ty jesteś tutaj.
Wtedy wersja niemiecka wyglądałaby tak: Wir sind zufrieden, so bist du da/ hier.
 
A jesli chodziło o zdanie: Jesteśmy zadowoleni, że tutaj jesteś.
To podaję jeszcze raz wersję niemiecką:  Wir sind zufrieden, dass du hier/ da bist.
 
"Hier" i "da" to alternatywne słowa na "tutaj".
02 stycznia 2020 14:25 / 1 osobie podoba się ten post
Wir haben viele arbeit aber wir müssen manchmal zeit fur lesen lernen sprechen gefunden? 
02 stycznia 2020 14:25 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

Oh ja. Du hast sehr gut augen.
Das ich weiß sehr gut. Entschuldigung
:niech zyje:Beata

Ich musste lachen, weil ich sehr große Augenschwäche habe. Ich bin kurzsichtig und trage die Kontaktlinsen minus sieben.
 
Korrektur des zweiten Satzes: Das weiß ich sehr gut. - Znowu w myśl zasady, że czasownik (czyli "weiß") występuje na drugim miejscu.
 
Du brauchst dich nicht zu entschuldigen. - Nie musisz przepraszać.
To ciekawa struktura - jako zaprzeczenie do czasownika "musieć" - stosujemy "nicht brauchen" + Infinitiv mit "zu" (+ bezokolicznik z "zu")
 
02 stycznia 2020 14:27
Clio

Wir haben viele arbeit aber wir müssen manchmal zeit fur lesen lernen sprechen gefunden? 


 
Genau! Wir haben viel Arbeit, aber wir müssen manchmal Zeit für Lesen, Lernen und Sprechen finden.
02 stycznia 2020 14:28 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Wir haben viele arbeit aber wir müssen manchmal zeit fur lesen lernen sprechen gefunden? 

Wir haben viele arbeit aber wir müssen manchmal zeit beim lesen lernen sprechen gefunden*?... Uf ciezko na szybko pisac jak patrze na zegarek bo na wizyte czekam
02 stycznia 2020 14:30 / 2 osobom podoba się ten post
Pamiętajcie proszę, że wszystkie rzeczowniki piszemy w języku niemieckim dużą literą.
W przypadku powyższego zdania mamy do czynienia z rzeczownikami powstałymi bezposrednio  od czasowników:
czyli np. "lesen - czytać", a "das Lesen" - czytanie.
Vielen lieben Dank für diesen Satz!
02 stycznia 2020 14:33 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

Wir haben viele arbeit aber wir müssen manchmal zeit beim lesen lernen sprechen gefunden*?... Uf ciezko na szybko pisac jak patrze na zegarek bo na wizyte czekam

Wyżej jest już Clio poprawna wersja. Przetłumaczę teraz jeszcze Twój komentarz:
Uf! Es ist schwer, so schnell zu schreiben. Ich schaue ständig auf die Uhr, weil ich auf den Besuch warte.
02 stycznia 2020 14:33 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

Wir haben viele arbeit aber wir müssen manchmal zeit beim lesen lernen sprechen gefunden*?... Uf ciezko na szybko pisac jak patrze na zegarek bo na wizyte czekam

Zu finden nie gefunden
02 stycznia 2020 14:35 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Zu finden nie gefunden

Tak widze.... Trudno o koncentracje.. Pracuje... Bylam w kuchni i klo... Drogie panie i spod klo pis, e i, a sekunde lumpfdrenage...  Entschuldigung 
 
02 stycznia 2020 14:37 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Wspaniały temat :radosc1:i jeszcze wspanialsza lektorka. Pozdrawiam Panią  pani Beato.
Mam zamiar uczyć się języka niemieckiego bo przyznam się bez bicia, że jakoś  daje sobie radę ale doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że znajomość języka znacznie ułatwia pracę. Mam porównanie jak to jest bo 4 lata temu zaczynałam od 0 :-)
Życzę udanego i szczęśliwego Nowego Roku :-)

Das finde ich fantastisch, dass Du lernen willst! Ich wünsche Dir viel Ausdauer (dużo cierpliwości) und drücke Dir die Daumen (i trzymam za Ciebie kciuki).
Ich wünsche Euch allen, dass Eure Träume in Erfüllung gehen. - Życzę Wam wszystkim, żeby Wasze marzenia się spełniły.
02 stycznia 2020 14:38 / 1 osobie podoba się ten post
Lektor Beata proszę o parę zdań z konstrukcją damit w czasie teraźniejszym i przeszłym dzięki