Podpisanie umowy na miejscu, u rodziny - czy jechać?

13 marca 2018 21:17
Dobry wieczór, proszę Panie o pomoc. Dostałam przez agencję ofertę do Szwajcarii, ale podpisanie umowy ma się odbyć na miejscu, bo to oferta między mną i rodziną PDP , a nie agencją. Syn nie chce elektronicznie przesłać umowy, bo ponoć trzeba gdzieś iść do jakiegoś urzędu. Co robić? Dla mnie to 1300 km.
13 marca 2018 21:25
Aha, nadał ofertę 12 marca a opiekunka ma jechać już 16.
13 marca 2018 21:30
WERANDA

Dobry wieczór, proszę Panie o pomoc. Dostałam przez agencję ofertę do Szwajcarii, ale podpisanie umowy ma się odbyć na miejscu, bo to oferta między mną i rodziną PDP , a nie agencją. Syn nie chce elektronicznie przesłać umowy, bo ponoć trzeba gdzieś iść do jakiegoś urzędu. Co robić? Dla mnie to 1300 km.

No to przez agencję czy przez rodzinę?Bo coś mi tu niejasne jest.Dlaczego syn odmawia przysłania umowy?Co nt temat agencja?Ostatnio na grupie opiekunkowej na fejsie była dziewczyna oszukana -pojechałą do D ,umowa podpisana  na miejscu,w kawiarni!!!!Grosza po miesiącu nie zobaczyła,ani śladu po firmie!!Ja bym w tak dziwnej sytuacji nie ryzykowała jechać.Ale to ja.
13 marca 2018 21:38
Nie do Niemiec a do Szwajcarii. Agencja polska widocznie dostała od Szwajcara pieniądze za znalezienie opiekunki. Ogłosił się wczoraj, że daje 1700 Eur, po czym jak dziś z nim rozmawiałam to 1600 bez dodatku za święta. Zapytałam, czy wyśle umowę elektronicznie,mówi, że to bez celu i wszystko na miejscu. Matka czyli PDP ma 58 lat, więc to chyba gówniarz, bez pojęcia o życiu. Ogłosił  się wczoraj, dziś chce decyzje, w piątek wyjad.
13 marca 2018 21:40
Agencja mówiła, że ponoć na miejscu jest opiekunka polska, ale nie dał mi z nią rozmawiać. Ponoć to tzw zaufane miejsce. Może nie przyśle umowy, bo za mało czasu na formalności? Tylko czemu robi wszystko w ostatniej chwili?
13 marca 2018 21:44 / 1 osobie podoba się ten post
WERANDA

Agencja mówiła, że ponoć na miejscu jest opiekunka polska, ale nie dał mi z nią rozmawiać. Ponoć to tzw zaufane miejsce. Może nie przyśle umowy, bo za mało czasu na formalności? Tylko czemu robi wszystko w ostatniej chwili?

No nie wiem,jakieś podchadziaszcze:(Zwłąszcza,że nie mogłaś pogadac ze zmienniczką.Takie miejsca ja z mety skreślam bo cuchna ściemniactwem.Jak jest wszsytko noermalnie to zawsze jest możliwośc porozmawiania ze zmienniczką ,no i ta umowa-wysłanie netem zajmuje sekundy.....Odpuściłabym,tym bardziej ,że agencja też się dziwnie zachowuje-przedstawiła ofertę i umywa ręce????Eeeee.
13 marca 2018 21:46 / 1 osobie podoba się ten post
WERANDA

Agencja mówiła, że ponoć na miejscu jest opiekunka polska, ale nie dał mi z nią rozmawiać. Ponoć to tzw zaufane miejsce. Może nie przyśle umowy, bo za mało czasu na formalności? Tylko czemu robi wszystko w ostatniej chwili?

Nie pisałabym się na to. Bardzo nieładnie to wygląda, a poza tym takie wynagrodzenie w Szwajcarii, to raczej jest dziwnie małe. U nas na forum była oferta do babci 58 lat w Szwajcarii, czy to ta sama oferta? Wczoraj chyba dziewczyny ją komentowały.
13 marca 2018 21:46
WERANDA

Agencja mówiła, że ponoć na miejscu jest opiekunka polska, ale nie dał mi z nią rozmawiać. Ponoć to tzw zaufane miejsce. Może nie przyśle umowy, bo za mało czasu na formalności? Tylko czemu robi wszystko w ostatniej chwili?

Nie pisałabym się na to. Bardzo nieładnie to wygląda, a poza tym takie wynagrodzenie w Szwajcarii, to raczej jest dziwnie małe. U nas na forum była oferta do babci 58 lat w Szwajcarii, czy to ta sama oferta? Wczoraj chyba dziewczyny ją komentowały.
13 marca 2018 21:47
WERANDA

Agencja mówiła, że ponoć na miejscu jest opiekunka polska, ale nie dał mi z nią rozmawiać. Ponoć to tzw zaufane miejsce. Może nie przyśle umowy, bo za mało czasu na formalności? Tylko czemu robi wszystko w ostatniej chwili?

Nie pisałabym się na to. Bardzo nieładnie to wygląda, a poza tym takie wynagrodzenie w Szwajcarii, to raczej jest dziwnie małe. U nas na forum była oferta do babci 58 lat w Szwajcarii, czy to ta sama oferta? Wczoraj chyba dziewczyny ją komentowały.
13 marca 2018 21:48 / 3 osobom podoba się ten post
WERANDA

Nie do Niemiec a do Szwajcarii. Agencja polska widocznie dostała od Szwajcara pieniądze za znalezienie opiekunki. Ogłosił się wczoraj, że daje 1700 Eur, po czym jak dziś z nim rozmawiałam to 1600 bez dodatku za święta. Zapytałam, czy wyśle umowę elektronicznie,mówi, że to bez celu i wszystko na miejscu. Matka czyli PDP ma 58 lat, więc to chyba gówniarz, bez pojęcia o życiu. Ogłosił  się wczoraj, dziś chce decyzje, w piątek wyjad.

To nie jedz, bo to sciema. Ja jestem w Szwajcarii i tam w ciagu roku można przepracować 90 dni bez pozwolenia o pracę, ale umowa i ubezpieczenie jest. Umowę dostałam przed wyjazdem na meila, oprócz umowy na wyjazd , dostalam umowę z firmą Rahmenvertrag. Mało tego, moje referencje i kwalifikacje zostały dokładnie zweryfikowane, rozmawiałam ze szwajcarską rodziną przed wyjazdem i nie była to zdawkowa rozmowa. Po 3 miesiącach przepracowanych w roku dostałam pozwolenie o pracę i wtedy faktycznie musiałam jechac na miejscu do urzędu gminy. Szefowa po mnie przyjechała i pojechałyśmy załatwić formalności.
Acha, od początku zostałam zameldowana pod konkretnym adresem i zawsze dostaje się Versicherungausweis, bo nawet na tej poczatkowej 90 dniowej umowie są odprowadzane składki na ubezpieczenie zdrowotne.
13 marca 2018 21:49
A wiesz ta agencja ma dobre notowania. Agencja mówi 1700 lub więcej , on 1600. Agencja mówi, że porozmawia z nim o przysłaniu umowy elektronicznie, on, że nie ma takiej możliwości. Agencja mówi, że mogłabym jechać w ten lub przyszły weekend on mówi, że pilnie. Ja pytam o dodatek za święta, on rżnie głupa, że niby o co chodzi. Jutro będzie do mnie dzwonił o 9 tej i pytał o odp. Nie wiem co mu powiedzieć i co powiedzieć agencji skoro umowa jej nie dotyczy. Boję się jechać w ciemno 1300 km.
13 marca 2018 21:52
Ta polska agencja to AVORIA, babcia ma 58 lat i stwardnienie rozsiane, Co uważacie? Czy to o niej była dyskusja na forum?
13 marca 2018 21:53 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Nie pisałabym się na to. Bardzo nieładnie to wygląda, a poza tym takie wynagrodzenie w Szwajcarii, to raczej jest dziwnie małe. U nas na forum była oferta do babci 58 lat w Szwajcarii, czy to ta sama oferta? Wczoraj chyba dziewczyny ją komentowały.

Chodzo o Avorię, i SM PDP. Nie znam dyskusji.
13 marca 2018 21:55 / 2 osobom podoba się ten post
WERANDA

A wiesz ta agencja ma dobre notowania. Agencja mówi 1700 lub więcej , on 1600. Agencja mówi, że porozmawia z nim o przysłaniu umowy elektronicznie, on, że nie ma takiej możliwości. Agencja mówi, że mogłabym jechać w ten lub przyszły weekend on mówi, że pilnie. Ja pytam o dodatek za święta, on rżnie głupa, że niby o co chodzi. Jutro będzie do mnie dzwonił o 9 tej i pytał o odp. Nie wiem co mu powiedzieć i co powiedzieć agencji skoro umowa jej nie dotyczy. Boję się jechać w ciemno 1300 km.

Śmieszna kasa  jak na CH.Mało za mało.I przedziwne zachowanie syna i agencji.Ja bym powiedziała w agencji ,ze jak nie dostanę umowy przynajmniej na meila i nie pogadam ze zmienniczjką to żadnej wiążącej decyzji nie podejmę.Zajedziesz w ciemno ,nie spodobasz się synkowi ,powie ci do widzenia i co zrobisz????I jeszcze kasa za święta ,co to się tak miga.Nie jedź.Lepiej zarobić mniej a mieć spokojną głowę,że cię nikt nie oszuka.
13 marca 2018 21:59 / 1 osobie podoba się ten post
A ja muszę WERANDE poinformować, że zostawiłam włączone żelazko...