Na wyjeździe 41

26 kwietnia 2019 10:41 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

Hurej, hurej !!!! Mam zmienniczkę i do tego imienniczkę. Pflegediensty mi przyniosły czepki z szamponem do mycia głowy dla osób leżących. Nazywa się to Shampoon Cap, trzeba podgrzać w mikrofalówce do 40 stopni, założyć na głowę, wymasować i fertig. Po południu wypraktykuję i opiszę efekty, byłoby to duże ułatwienie i mniej szarpania.

Kurcze to nawet czepki są?a to nie wiedziałam miskę gumową znam do pompowania ustnegoi stosuje,ale o czepku nie słyszałam. Napisz potem jak to wyszło bardzo ciekawa jestem.
26 kwietnia 2019 12:05 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Kurcze to nawet czepki są?a to nie wiedziałam miskę gumową znam do pompowania ustnego:-)i stosuje,ale o czepku nie słyszałam. Napisz potem jak to wyszło bardzo ciekawa jestem.

Są takowe, jak pracowałam jeszcze w DE to Pflegedienst też takie polecał.Nie doszło do realizacji bo pacjentka zmarła- dlatego też i mnie intrygują efekty mycia głowy w takim czepku.
26 kwietnia 2019 16:18 / 4 osobom podoba się ten post
Wypróbowałam, wsadziłam całe opakowanie z czepkiem do mikrofalówki na 20sek. było ciepłe w sam raz, największy problem jest z założeniem, bo gumka dobrze trzyma i trzeba trochę pokombinować żeby wszystkie włosy schować, potem przy masażu ciągle zwracać uwagę bo zjeżdża na oczy. 3 minuty jak w opisie na półdługie włosy było w sam raz, włosy są mokre, bardzo dobrze się rozczesują. Szampon się nie pieni, jest neutralny, bez parabenów i bezwonny. Wysuszyłam i włosy wyglądają jak po normalnym myciu, myślę że to dobra alternatywa, ale zwykłego mycia z użyciem wody w 100% nie zastąpi. Zulka jakoś bez entuzjazmu podeszła, dla cięższych przypadków i ludzi z wodowstrętem bardzo dobre rozwiązanie i tanie, bo sztuka za 1,90e. Pod namiot dla biwakowiczów też nie głupio parę sztuk mieć w razie W.
27 kwietnia 2019 09:42 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

Wypróbowałam, wsadziłam całe opakowanie z czepkiem do mikrofalówki na 20sek. było ciepłe w sam raz, największy problem jest z założeniem, bo gumka dobrze trzyma i trzeba trochę pokombinować żeby wszystkie włosy schować, potem przy masażu ciągle zwracać uwagę bo zjeżdża na oczy. 3 minuty jak w opisie na półdługie włosy było w sam raz, włosy są mokre, bardzo dobrze się rozczesują. Szampon się nie pieni, jest neutralny, bez parabenów i bezwonny. Wysuszyłam i włosy wyglądają jak po normalnym myciu, myślę że to dobra alternatywa, ale zwykłego mycia z użyciem wody w 100% nie zastąpi. Zulka jakoś bez entuzjazmu podeszła, dla cięższych przypadków i ludzi z wodowstrętem bardzo dobre rozwiązanie i tanie, bo sztuka za 1,90e. Pod namiot dla biwakowiczów też nie głupio parę sztuk mieć w razie W.

A to przez neta trzeba zamawiać czy gdzieś szukać po aptekach?Na pewno to alternatywa i nie majątek.A ja obczaiłam fajne preparaty p/odleżynowe jakby ktoś coś kiedyś to nazwy podam i są dostępne w aptece
27 kwietnia 2019 10:14 / 1 osobie podoba się ten post
A w sytuacji zaparć, czyli Verstopfung-u, polecam czopki Dulcolax Zaepfchen. Stosowałem je kiedyś u dziadka...Na stojąco mu go zaaplikowałem, potem szybko na kibelek i z reguły po 15 minutach było po wszystkim. Jest sporo rodzajów czopków w DE, ale piszę o tym, które stosował z powodzeniem mój pdp
27 kwietnia 2019 10:19 / 1 osobie podoba się ten post
Mój Adolf zakręcony jest, haha. Teraz mu się przypomniało,że musimy jechać do Sparkasse pieniążki wybrać, bo opiekun nie będzie miał 75 euro tytułem Koste reisen
27 kwietnia 2019 17:59 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

A to przez neta trzeba zamawiać czy gdzieś szukać po aptekach?Na pewno to alternatywa i nie majątek.A ja obczaiłam fajne preparaty p/odleżynowe jakby ktoś coś kiedyś to nazwy podam i są dostępne w aptece:-)

Na niemieckich stronach zobacz pod nazwą Shampoo Haube, w aptece nie pytałam.W Rossmanie można też popytać u nich zawsze duży wybór takich rzeczy do pielęgnacji.
27 kwietnia 2019 22:04 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Na niemieckich stronach zobacz pod nazwą Shampoo Haube, w aptece nie pytałam.W Rossmanie można też popytać u nich zawsze duży wybór takich rzeczy do pielęgnacji.

 Do Rossmana mam blisko dzieki
28 kwietnia 2019 14:16 / 3 osobom podoba się ten post
a kuku

już niedługo lato, słoneczko dziś lekko świeci. Czas szybko leci, mam już potwierdzenie od kierowcy,, że około 1 w nocy mnie zabierze. A zaraz kawa,spacer i laba, haha.
28 kwietnia 2019 17:31 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

a kuku

już niedługo lato, słoneczko dziś lekko świeci. Czas szybko leci, mam już potwierdzenie od kierowcy,, że około 1 w nocy mnie zabierze. A zaraz kawa,spacer i laba, haha.:-)

Pogoda zanosi się nie za bardzo jak na 1 Maja . Prognozują od piątku  ochłodzenie i deszcze . I dobrze, pożary lasów jak nigdy z częstotliwością nie do opanowania przez strazaków .Przyda się .
29 kwietnia 2019 14:59 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Pogoda zanosi się nie za bardzo jak na 1 Maja . Prognozują od piątku  ochłodzenie i deszcze . I dobrze, pożary lasów jak nigdy z częstotliwością nie do opanowania przez strazaków .Przyda się .

Z domu nie chce się wychodzić, prawdopodobnie ma padać cały tydzień. . 
29 kwietnia 2019 15:06
Evvex

Hurej, hurej !!!! Mam zmienniczkę i do tego imienniczkę. Pflegediensty mi przyniosły czepki z szamponem do mycia głowy dla osób leżących. Nazywa się to Shampoon Cap, trzeba podgrzać w mikrofalówce do 40 stopni, założyć na głowę, wymasować i fertig. Po południu wypraktykuję i opiszę efekty, byłoby to duże ułatwienie i mniej szarpania.

Prawda, ogromne ułatwienie, mówią na to mycie włosów bez wody. 
29 kwietnia 2019 20:02
Magdalenka

Z domu nie chce się wychodzić, prawdopodobnie ma padać cały tydzień. . 

U nas juz nie pada,niebo błekitne . Deszczu było tyle, co kot napłakał . Szkoda, susza na sto fajerek .
29 kwietnia 2019 21:03 / 3 osobom podoba się ten post
Niektórym nie chce się wychodzić z domu,podobnie jak mnie,jutro rano wyjdę jednak na dłużej
Koniec urlopu.Od jutra w pracy.Nowe miejsce,nowa podopieczna,znacie pewnie ten lekki niepokój i podenerwowanie,bo nie wiemy,co nas czeka
Podobno wszystko ok,podobno Pdp samodzielna i miła,ale to wszystko podobno,bo jadę jako pierwsza opiekunka,a wiadomo,ze agencja wie tyle,ile rodzina przekazała .
Czy miał ktoś jako pierwszy 98 letniaPdp?U tak wiekowej jeszcze nie byłam,wiec się trochę boje
Pozdrawiam wszystkich indycze miłego wieczoru ,a przede wszystkim,spokojnej i przespanej nocy
29 kwietnia 2019 21:09 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Niektórym nie chce się wychodzić z domu,podobnie jak mnie,jutro rano wyjdę jednak na dłużej
Koniec urlopu.Od jutra w pracy.Nowe miejsce,nowa podopieczna,znacie pewnie ten lekki niepokój i podenerwowanie,bo nie wiemy,co nas czeka
Podobno wszystko ok,podobno Pdp samodzielna i miła,ale to wszystko podobno,bo jadę jako pierwsza opiekunka,a wiadomo,ze agencja wie tyle,ile rodzina przekazała .
Czy miał ktoś jako pierwszy 98 letniaPdp?U tak wiekowej jeszcze nie byłam,wiec się trochę boje
Pozdrawiam wszystkich indycze miłego wieczoru ,a przede wszystkim,spokojnej i przespanej nocy

Ja miałam. Jeszcze chodziła przy rolatorku, prawie nie widziała , ale swoje mieszkanie znała dobrze i poruszała się w nim bez problemów. Z racji tego że już miała demencję, nie zdawała sobie sprawy z tego że nie widzi i zawsze do mnie mówiła -" Dziecko , jest tak ciemno- uważaj nie wywróć się "...To była osoba, którą lubiłam. Dożyła do stu lat.