Na wyjeździe 41

04 kwietnia 2019 19:55 / 1 osobie podoba się ten post
Coś mi zaszwankowało Wi-Fi, na smartfonie normalnie działa, na tablecie tylko ...trwa uwierzytelnianie, haha. Mimo podwójnego resetu modemu
04 kwietnia 2019 21:45 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

Popołudniowe dzień dobry, zlatałam się dzisiaj po sklepach i na pocztę dwa razy. Paczki poszły, dla wnuków słodycze i zające oraz kartki jak zawsze dla całej trójki osobno. Może komuś z Was się przyda informacja, że jak wysyłacie paczkę do 3kg to lepiej zawinąć w torbę bąbelkową bez pudełka, bo to kosztuje niecałe 8e, a w pudełku już 17e. Z kolei paczka od 3 do 10kg też 17e. Listy i kartki do przyjaciół też wysłałam :list: dawno tyle na raz nie pisałam, dobrze że znaczków nie musiałam lizać :hihi: Nasza praktykantka dzisiaj nie przyszła, mam nadzieję że nic się nie stało, dla Zulki to bez znaczenia przy tej pogodzie i tak śpi cały czas, musiałam ją nakarmić bo zasnęła z widelcem w ręce. Mnie też coś muli, chyba muszę kawę wypić. Spokojności :super1:

Dobrze wiedziec
04 kwietnia 2019 22:01 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Coś mi zaszwankowało Wi-Fi, na smartfonie normalnie działa, na tablecie tylko ...trwa uwierzytelnianie, haha. Mimo podwójnego resetu modemu

A to ciekawe ,że na smartku masz wi-fi ,może nie masz a net Ci idzie z Twojego prywatnego ? Ja kiedyś też na tablecie nie miałam wi-fi szukał ,mielił,uwierzytelnianial zwał jak zwał wszystkie kabelki wyjęłam z modemu ,nawet telefon stacj. wylączylam poczekałam 10 min powkładałam znów i załapało.
04 kwietnia 2019 22:08 / 1 osobie podoba się ten post
Coś się ruszy może. A na smartku idę właśnie z WiFi dziadków, a na tablecie takie rzeczy. Nic to, kontakt ze światem jest, haha, ale obrazków, emocji ni chu chu, haha
05 kwietnia 2019 07:21 / 1 osobie podoba się ten post
A ciekawa jestem czemu Ty na smartku emotikonek nie masz? Przecież one są
05 kwietnia 2019 12:54 / 1 osobie podoba się ten post
Mam małego LG i tylko pokazuje się kawałeczek emotek. Sprawię sobie teraz jakiegoś Galaxy.

Recepta w Brandenburgu odebrana od lekarza, zawieziona do tego Sanitathausu czy jakoś tak (pieluchomajtki i wkładki), zakupy zrobione, pomidorówka zjedzona. i teraz pauza.Pogoda nastraja do spanka. Pochmurno, ale nie pada. Dziś babcię kąpię, bo za często się drapie, z przodu i z tyłu, haha. Chociaż codziennie tam ją dokładnie myję.
05 kwietnia 2019 13:02 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Mam małego LG i tylko pokazuje się kawałeczek emotek. Sprawię sobie teraz jakiegoś Galaxy.

Recepta w Brandenburgu odebrana od lekarza, zawieziona do tego Sanitathausu czy jakoś tak (pieluchomajtki i wkładki), zakupy zrobione, pomidorówka zjedzona. i teraz pauza.Pogoda nastraja do spanka. Pochmurno, ale nie pada. Dziś babcię kąpię, bo za często się drapie, z przodu i z tyłu, haha. Chociaż codziennie tam ją dokładnie myję.

Inny płyn by się przydał do tych części ciała pogadaj z córką albo niech krem w aptece kupi Canesten1raz dziennie wieczorem , nawet przez dłuższy czas i po bólu
06 kwietnia 2019 14:36 / 1 osobie podoba się ten post
Słońca dziś w nadmiarze,cieplutko. W mojej wsi, na peryferiach rozgrywane są zawody motocrossowe. Warkot
silników aż tu słychać. Za
daleko iść z rolatorkami
tam, ale...ale jutro po

obiadku może ich tam autem zaciągnę, albo dziadka tylko, a babcia pośpi sobie.Babcia dziś wykąpana, jak na demencyjną osobę
lubi się kąpać
08 kwietnia 2019 07:25 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Mam małego LG i tylko pokazuje się kawałeczek emotek. Sprawię sobie teraz jakiegoś Galaxy.

Recepta w Brandenburgu odebrana od lekarza, zawieziona do tego Sanitathausu czy jakoś tak (pieluchomajtki i wkładki), zakupy zrobione, pomidorówka zjedzona. i teraz pauza.Pogoda nastraja do spanka. Pochmurno, ale nie pada. Dziś babcię kąpię, bo za często się drapie, z przodu i z tyłu, haha. Chociaż codziennie tam ją dokładnie myję.

Jeśli nosi pieluchomajtki to nic dziwnego, że sie drapie . Chociaż może to taka uroda babci, że se lubi podrapać . Kup taka wkładkę na WC jesli nie ma i ją podmywaj . Mnie też drazni jak  podopieczna  się drapie . Nie trzeba myć za często - jakby nie było to jednak pomaga .
08 kwietnia 2019 07:28 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Słońca dziś w nadmiarze,cieplutko. W mojej wsi, na peryferiach rozgrywane są zawody motocrossowe. Warkot
silników aż tu słychać. Za
daleko iść z rolatorkami
tam, ale...ale jutro po

obiadku może ich tam autem zaciągnę, albo dziadka tylko, a babcia pośpi sobie.Babcia dziś wykąpana, jak na demencyjną osobę
lubi się kąpać

Wśród wielu podopiecznych z mocną demencją tylko jedną miałam z " wodowstrętem" . Poradziłam sobie  tak - zagadałam ją jak katarynka, zorientowała sie jak juz w wannie siedziała .
08 kwietnia 2019 07:48 / 1 osobie podoba się ten post
Zauważyłem, że dementywni bez agresji, chętnie albo raczej chętnie się myją. Agresję miałem w dwóch ciężkich przypadkach. Do jednego przyjeżdżał Caritas, wtedy razem musieliśmy babcię myć. A do drugiego...cóż, spasowałem, powiadomiłem prawną i agencję. W pojedynkę nic się nie zrobi. Musiałem fortelu używać, żeby zmienić jej mokre pampersy
08 kwietnia 2019 16:36 / 1 osobie podoba się ten post
niedawno zauważyłem, że mieszkają w mojej wsi opiekunki i opiekunowie ...opiekunki i opiekunowie koni . Tacy młodzi ludzie i troszkę starsi...Blisko mnie jest stadnina koni i gospodarstwo rolne. Widocznie tam pracują. Na rowerach jak jadą do sklepu, to zawsze dzień dobry powiedzą. Ja z kolei ich się nie pytam o nic.
20 kwietnia 2019 13:33 / 2 osobom podoba się ten post
dziś nie ma kimanka w pauzie, haha. Mam pauzę, ale głupio kimać, jak córka przyjechała. Już szukaliśmy w ogrodzie jajek. Babci się trafiy jajka kolorowe, słodycze, dziadkowi słodycze, a dla mnie też słodycze w woreczku. Oczywiście małe jajka i zajączek i coś tam jeszcze.
21 kwietnia 2019 08:15 / 2 osobom podoba się ten post
Nie tylko tym na wyjeżdzie, Wszystkim spokojnych Świąt. Dla tych co na placówce niech czas zasuwa, wrócimy i choć czasu  odrobić i zaoszczędzić się nie da, to go mimo wszystko dobrze wykorzystujemy. Zawsze jest ciąg dalszy i dzięki tej pracy i zarobionej kasie czas przyszły wygląda obiecująco, Spełniajcie marzenia i tego Wam życzę
26 kwietnia 2019 10:15 / 4 osobom podoba się ten post
Hurej, hurej !!!! Mam zmienniczkę i do tego imienniczkę. Pflegediensty mi przyniosły czepki z szamponem do mycia głowy dla osób leżących. Nazywa się to Shampoon Cap, trzeba podgrzać w mikrofalówce do 40 stopni, założyć na głowę, wymasować i fertig. Po południu wypraktykuję i opiszę efekty, byłoby to duże ułatwienie i mniej szarpania.