Na wyjeździe 41

30 listopada 2019 12:55 / 6 osobom podoba się ten post
koralia

Mycho, podziwiam cie,uzylas fortel jak Onufry,Zagloba mu bylo!:chaplin:

Koralio, uwierz mi jak zaczynałam tę robotę to byłam "ciemna masa". To babcie niemieckie mnie nauczyły i troska o siebie samą  Nie miałam wyjścia, albo się naumiem albo mnie wykończą. Obowiązki swoje muszę wykonać ale tak, abym nie była poszkodowana. Do tej pory pamiętam sztelę, na której pierwszy raz powiedziałam "nie". Potem już było z górki. 
30 listopada 2019 12:56 / 10 osobom podoba się ten post
I żona pdp wróciła, tabletki dostała, badania porobiłi i nie trzymali jej w szpitalu. Widocznie na tyle ma dobry stan zdrowia, że nie hospitalizowali jej. 
Dziadek chciał jej tosta zrobić i wstać, ale pasy zablokowały.Uparty jak wół.. Mówi mu się, że żadnego samodzielnego wstawania z wózka, echh..
 Ja zrobiłem tosty jego żonie,,zjadła i poszła, spać, a pdp zjadł kaczkę.... Nie mówiłem mu wcześniej, co je, tylko co chwila... sehr schmect... Widocznie dawno nie jadł kaczki, bo pytał się, co to za mięsko. 
Mam już pauzę, ale poodpoczywam sobie w domu. Na małe zakupy pójdę wieczorem. Jutro po obiadku spacerek do parku w poszukiwaniu jesiennej dziewczyny 
Miłego popołudnia mili ludkowie
30 listopada 2019 13:17 / 3 osobom podoba się ten post
Anka1

Najlepiej z górki:oklaski3:

30 listopada 2019 13:26 / 5 osobom podoba się ten post
Zmykam na jarmark przedświąteczny  może co kupię ,resztkami sił rower wyciągnę potem napiszę jak bylo
30 listopada 2019 14:29 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Zmykam na jarmark przedświąteczny  może co kupię ,resztkami sił rower wyciągnę potem napiszę jak bylo:hejka1:

Udanego wypoczynku! Ja  potem
30 listopada 2019 14:33 / 3 osobom podoba się ten post
koralia

Ciekawe 
A co zrobisz, jesli swieta pauza trwa, jestes w swoim pokoju i podopieczny potrzebuje twojej pomocy?
wywiesisz tabliczke ,,nie przeszkadzac?,,
 
 
A jak nie pozwalasz na dluzsze siedzenie niz do 21?
Podaj patent.
Nie kazdy pdp chce isc do lozka o 22.00
 
Sama gasisz mu tv o 21.00?:klotnia:
 
 

Ustalam na wstępie o której podopieczny idzie spać. Nie biorę zleceń do podopiecznych, którzy idą spać później. Teraz w poleceniu wyjazdu mam napisane, że podopieczna idzie spać najpóźniej o 21. Jak będzie jakiś problem to o tej godzinie udzielę jej stosownej pomocy i zostawiam pod opieką męża. Ja idę spać 
Przyznaje się bez bicia czasami przychylam się do prośby podopiecznego żeby mógł np obejrzeć do końca mecz piłki nożnej. Na ostatnim zleceniu 1 raz tak było. 
Co do pauzy to jak jestem w swoim pokoju to zajmuję się czym innym a nie nasluchiwaniem czy podopieczny mnie woła. W szczególnych wypadkach mogę zajrzeć oczywiście jak jestem w domu.
W tym przypadku, który odpisałam, że dziadek się przewrócił w czasie mojej przerwy zachowała się tak jak odpisałam. Rodzina i żona nie mieli mi nic do zarzucenia a dziadek już więcej sam do toalety nie chodził. Nawet jak chodził to ja za to odpowiedzialności nie bralam.
Ty jak sobie radzisz w takich sytuacjach? 
30 listopada 2019 14:33 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

:smiech3:

Tylko nie mów że pomyślałaś sobie że bez hamulca
30 listopada 2019 15:25 / 3 osobom podoba się ten post
Kika, niestety nie kazda firma opisuje, o ktorej pdp ida spac :((((
Tak,ze jestem zdana sama na siebie.
 
 
I jest problem,jesli pacjentka opiera sie,bo cale zycie chodzila spac pozniej.
wtedy co?
Zwrot na piecie i zjazd?
Bo babcia,czy dziadek chce obejrzec film do konca?
 
 
chcialabym znac opinie opiekunek, jak radza sobie z uparciuchami.
 
 
To niestety nie tak hop hop, mialas sporo szczescia,ze trafialas na spolegliwych podp.
 
 
Dawno jezdzisz?
30 listopada 2019 15:44 / 4 osobom podoba się ten post
koralia

Kika, niestety nie kazda firma opisuje, o ktorej pdp ida spac :((((
Tak,ze jestem zdana sama na siebie.
 
 
I jest problem,jesli pacjentka opiera sie,bo cale zycie chodzila spac pozniej.
wtedy co?
Zwrot na piecie i zjazd?
Bo babcia,czy dziadek chce obejrzec film do konca?
 
 
chcialabym znac opinie opiekunek, jak radza sobie z uparciuchami.
 
 
To niestety nie tak hop hop, mialas sporo szczescia,ze trafialas na spolegliwych podp.
 
 
Dawno jezdzisz?

Warto o to zapytać jak firma przedstawia Ci ofertę. 
Czasami podopieczni kombinują ale trzeba być konsekwentnym to ważne w naszej pracy 
Szacunek od podopiecznych nie zdobywa się siedząc z nimi i biegajac na każde skinienie palca ale właśnie będąc konsekwentnym (nie nieustepliwym) czasami trzeba iść na kompromis.
Zawsze warto poznać na nurtujące nas pytania i problemy opinie innych osób. 
Jeżdżę 4 lata i jak każdy z nas odnoszę i sukcesy i zaliczam porażki 
30 listopada 2019 16:06 / 1 osobie podoba się ten post
Koralia czasami można dzień regulować samemu prz stawiasz zegarek, przyspiesza sz lub opozniasz i powiem działa jak nic 
30 listopada 2019 16:07 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Koralia czasami można dzień regulować samemu:eureka: prz stawiasz zegarek, przyspiesza sz lub opozniasz i powiem działa jak nic :lol3:

To jest myśl 
30 listopada 2019 16:08 / 1 osobie podoba się ten post
... Albo robię prelekcje bardzo długa i... Zawsze dziala a potrafię dluuugo i skutecznie 
30 listopada 2019 16:10 / 1 osobie podoba się ten post
Kika no działa. Jak mi
30 listopada 2019 16:14 / 2 osobom podoba się ten post
Zależy jaka mam wene albo a  prelekcje a jak nie to se sama dzień planuje i gitara 
30 listopada 2019 16:16 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67 Radzę sobie jak potrafię. Ponieważ znamy się już doskonale z