Na wyjeździe 41

12 grudnia 2019 16:09 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Szczególnie w łóżku :to nie ja::-)

Czy ja już dziś nie wspomniałam że Ty:?
12 grudnia 2019 16:13 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Co Wy wszyscy robicie? Gdzie jesteście? Nie ma do kogo gęby otworzyć na forum  :-(

Nogi moczą bez urządzeń elektrycznych Zlecą się jak poszelescisz papierkami z cukierków albo geldowymi papierkami
12 grudnia 2019 16:17 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Moja firma potrzebuje opiekunki a ja zmienniczki od 7 stycznia. Stawki podobne jak w Veritasie:-)

A gdzie jesteś, no i jak Ci tam, gdzie jesteś?
12 grudnia 2019 16:42 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Co Wy wszyscy robicie? Gdzie jesteście? Nie ma do kogo gęby otworzyć na forum  :-(

Ja wlasnie z zakupow wrocilam rozpakowalam. I za jakich czas czeka mnie kapiel pdo wiec di potem. Teraz rowerek ćwiczenia takze do potem
12 grudnia 2019 18:00 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Witam Was przy filiżance herbaty Earl Grey. Przesiedziałam cały dzień w domu, zasmarkana jakaś jestem i coś w gardle zaczyna mnie drapać.  Nie wiem gdzie się przeziębiłam,to chyba przez to, że ostatnio z gołą głową muszę spać, ciągle ktoś myckę mi zabiera :-(
Zaraz się chyba jednak na spacer, chociaż krótki wybiorę, podobno na przeziębienie też dobry. 
Jesteście super, dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w moje poszukiwania nowej szteli. 
Za to, że chciało się Wam do mnie dzwonić i pisać. O ile dobrze pamiętam, to chyba były, a może jeszcze są na Forum opiekunki, które  były dla siebie zmienniczkami. Jeśli jeszcze jesteście, napiszcie, proszę, jak to jest Waszym zdaniem ? 
 Spokojnego i miłego wieczoru :odpoczynek_kominek:


 


 


Dyskusja na wyjeździe. https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/3223/wzajemna-pomoc-/na-wyjezdzie-41/page/86

Gusia, zdrówka życzę. Ja jestem zdrowa, ale obawiam się złapania jakiejś infekcji. W moim Heimie połowę pensjonariuszy jest przeziębionych. Szaleje jakiś gardłowy wirus. Na nocnym dyżurze wybrzmiewa to szczególnie groźnie. Za tydzień jadę do domu i nie chciałabym jechać kaszlowata.
12 grudnia 2019 18:23 / 3 osobom podoba się ten post
Uwaga wychodzi na to ze w germani krąży podstepny gardlowy wirus
12 grudnia 2019 18:38 / 3 osobom podoba się ten post
Zofija

Gusia, zdrówka życzę. Ja jestem zdrowa, ale obawiam się złapania jakiejś infekcji. W moim Heimie połowę pensjonariuszy jest przeziębionych. Szaleje jakiś gardłowy wirus. Na nocnym dyżurze wybrzmiewa to szczególnie groźnie. Za tydzień jadę do domu i nie chciałabym jechać kaszlowata.

Nie daj się Zosiu choróbsku i w zdrowiu doczekaj wyjazdu i dojedż do domu. 
Koleżanka mi przed chwilą powiedziała, że na przeziębienie bardzo dobra jest zupa ogórkowa z dużą ilością tymianku oraz łykanie selenu. 
Zupę zaraz sobie nastawię do gotowania, mam ją  jeść jutro przez cały dzień, już nawet na śniadanie. Takie lekarstwa to lubię, nawet jak nie pomogą, to przyjemnie się łyka i nie zaszkodzą na pewno. 
Selenu nie mam, nigdy nie brałam-faktycznie ma takie dobre działanie?1
12 grudnia 2019 18:41 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

Gusia, zdrówka życzę. Ja jestem zdrowa, ale obawiam się złapania jakiejś infekcji. W moim Heimie połowę pensjonariuszy jest przeziębionych. Szaleje jakiś gardłowy wirus. Na nocnym dyżurze wybrzmiewa to szczególnie groźnie. Za tydzień jadę do domu i nie chciałabym jechać kaszlowata.

A i tu jest pies pogrzebany ,no to ja tego wirusa złapałam w zeszłym tygodniu ale już sobie poszedł do Gusi  czyli przekroczył rzekę.Duzo imbiru + vit.C + olej z wątroby rekina + tbl.do sssssania
12 grudnia 2019 19:03 / 6 osobom podoba się ten post
Gusia29

Witam Was przy filiżance herbaty Earl Grey. Przesiedziałam cały dzień w domu, zasmarkana jakaś jestem i coś w gardle zaczyna mnie drapać.  Nie wiem gdzie się przeziębiłam,to chyba przez to, że ostatnio z gołą głową muszę spać, ciągle ktoś myckę mi zabiera :-(
Zaraz się chyba jednak na spacer, chociaż krótki wybiorę, podobno na przeziębienie też dobry. 
Jesteście super, dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w moje poszukiwania nowej szteli. 
Za to, że chciało się Wam do mnie dzwonić i pisać. O ile dobrze pamiętam, to chyba były, a może jeszcze są na Forum opiekunki, które  były dla siebie zmienniczkami. Jeśli jeszcze jesteście, napiszcie, proszę, jak to jest Waszym zdaniem ? 
 Spokojnego i miłego wieczoru :odpoczynek_kominek:


 


 


Dyskusja na wyjeździe. https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/3223/wzajemna-pomoc-/na-wyjezdzie-41/page/86

Osobiście mam dobre doświadczenia ze zmienniczkami z forum.Jedna z nich zadomowiła  się tutaj. Jednak nie wprowadzałam nigdy takiej klasyfikacji, że jak zmienniczka jest z forum to musi być lepiej, lub gorzej. Tworzyły się tu przyjażnie prawdziwe i powierzchowne, gdzie z wielkiej sympatii powstawała niechęc i wzajemne obgadywanie się. To czy ktoś jest w stanie utworzyć dobrą relację - zawodową też zalezy od tego jakim jest człowiekiem.Sama musisz wyczuć. Ze swojego doświadczenia mogę napisać, że odrobina dobrej woli, chęci współpracy i troska o zmienniczkę ( jeśli to możliwe to zróbmy jej np. zakupy na te pierwsze dni, aby nie musiała zaraz o to zabiegać ) , w zupełności wystarczy aby się kręciło. To się tyczy współpracy nie tylko ze zmienniczką. Te wredne |Pflegi też można w dbanie o pacjenta zaangażować. Są i jednostki niereformowalne, ale bywa, że i one się poddają. Trzeba pamiętać , że najlepiej działa przykład. I tyle.
12 grudnia 2019 19:08 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nie daj się Zosiu choróbsku i w zdrowiu doczekaj wyjazdu i dojedż do domu. :serce:
Koleżanka mi przed chwilą powiedziała, że na przeziębienie bardzo dobra jest zupa ogórkowa z dużą ilością tymianku oraz łykanie selenu. 
Zupę zaraz sobie nastawię do gotowania, mam ją  jeść jutro przez cały dzień, już nawet na śniadanie. Takie lekarstwa to lubię, nawet jak nie pomogą, to przyjemnie się łyka i nie zaszkodzą na pewno. :-)
Selenu nie mam, nigdy nie brałam-faktycznie ma takie dobre działanie?1

Selen ma dobre działanie, ale nie doraźne. Tak, że jak teraz zaczniesz brać to Ci pomoże przy następnym przeziębieniu 
Tymianek ma działanie wykrztuśne- to jak Ci tam co zalega to wyrzucisz z siebie 
Natentychmiast, aby przeziębienie zatrzymać to wapno z wit C. Ma działanie uszczelniające naczynia krwionośne i jak już ten wirus się zalęgł , to się tak łatwo nie rozprzestrzeni. Przy wirusowym bólu gardła paracetamol najlepiej.Jak bardzo , bardzo boli- Tantum Verde w sprayu.
12 grudnia 2019 19:09 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Osobiście mam dobre doświadczenia ze zmienniczkami z forum.Jedna z nich zadomowiła  się tutaj. Jednak nie wprowadzałam nigdy takiej klasyfikacji, że jak zmienniczka jest z forum to musi być lepiej, lub gorzej. Tworzyły się tu przyjażnie prawdziwe i powierzchowne, gdzie z wielkiej sympatii powstawała niechęc i wzajemne obgadywanie się. To czy ktoś jest w stanie utworzyć dobrą relację - zawodową też zalezy od tego jakim jest człowiekiem.Sama musisz wyczuć. Ze swojego doświadczenia mogę napisać, że odrobina dobrej woli, chęci współpracy i troska o zmienniczkę ( jeśli to możliwe to zróbmy jej np. zakupy na te pierwsze dni, aby nie musiała zaraz o to zabiegać ) , w zupełności wystarczy aby się kręciło. To się tyczy współpracy nie tylko ze zmienniczką. Te wredne |Pflegi też można w dbanie o pacjenta zaangażować. Są i jednostki niereformowalne, ale bywa, że i one się poddają. Trzeba pamiętać , że najlepiej działa przykład. I tyle.

Takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałam. 
 
12 grudnia 2019 19:10 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja wszystko lubię oprócz grysiku z kompotem na obiad !:-)Tinuś jaka Ty młoda jesteś, dziecko mam starsze niż Ty:hihi:nie dołuj mnie:-)


 


Dyskusja na wyjeździe. https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/3223/wzajemna-pomoc-/na-wyjezdzie-41/page/86

Acha... ja mam smarkaty wygląd to tyle. Ale jestem dość stara, a nawet stara dusza. Tak mi jeden mądry człowiek powiedzioł 
12 grudnia 2019 19:12 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałam. :-)
 

A ja wiem, że Ty wiedziałaś, tylko chciałaś mieć pewność a tu Zonk 
Bo pewności nie ma. Ryzyk fizyk 
12 grudnia 2019 19:16 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Osobiście mam dobre doświadczenia ze zmienniczkami z forum.Jedna z nich zadomowiła  się tutaj. Jednak nie wprowadzałam nigdy takiej klasyfikacji, że jak zmienniczka jest z forum to musi być lepiej, lub gorzej. Tworzyły się tu przyjażnie prawdziwe i powierzchowne, gdzie z wielkiej sympatii powstawała niechęc i wzajemne obgadywanie się. To czy ktoś jest w stanie utworzyć dobrą relację - zawodową też zalezy od tego jakim jest człowiekiem.Sama musisz wyczuć. Ze swojego doświadczenia mogę napisać, że odrobina dobrej woli, chęci współpracy i troska o zmienniczkę ( jeśli to możliwe to zróbmy jej np. zakupy na te pierwsze dni, aby nie musiała zaraz o to zabiegać ) , w zupełności wystarczy aby się kręciło. To się tyczy współpracy nie tylko ze zmienniczką. Te wredne |Pflegi też można w dbanie o pacjenta zaangażować. Są i jednostki niereformowalne, ale bywa, że i one się poddają. Trzeba pamiętać , że najlepiej działa przykład. I tyle.

Trudno mi się wypowiedzieć w temacie bo nie wiem na 100% czy tu na forum jest jakaś osoba zarejestrowana z którą się zmieniałam, wątpię, chyba że podczytuje .No przecież jeśli widzisz dziewczynę pierwszy raz to nie pytasz o takie sprawy jak Forum  Co innego jest jeśli tu  dogadują się osoby i zaczynają się zmieniać na jednej szteli ale ja tak nie miałam,wszystko przede mną
12 grudnia 2019 19:19 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Selen ma dobre działanie, ale nie doraźne. Tak, że jak teraz zaczniesz brać to Ci pomoże przy następnym przeziębieniu :-)
Tymianek ma działanie wykrztuśne- to jak Ci tam co zalega to wyrzucisz z siebie :-)
Natentychmiast, aby przeziębienie zatrzymać to wapno z wit C. Ma działanie uszczelniające naczynia krwionośne i jak już ten wirus się zalęgł , to się tak łatwo nie rozprzestrzeni. Przy wirusowym bólu gardła paracetamol najlepiej.Jak bardzo , bardzo boli- Tantum Verde w sprayu.

Dzięki, dr Tina.  Nie wiedziałam o co z tym selenem chodzi. Tymianek to jedna z moich ulubionych przypraw, dodaję prawie do wszystkiego, z czym według mnie będzie smakowało. Witaminę C łykam, wapno zaraz dobiorę. Na szczęście mocno nie boli, postaram się nie dopuścić do rozwoju choroby. Nie lubię połykać żadnych tabletek. Wolę pić wapno czy witaminy w formie musujących, rozpuszczalnych tabletek. Wystarczy, czy łykać tabletki ?
Idę teraz po ogórki kiszone, dobrze że sklep mam w odległości 50m . Przy okazji spacerek mały zaliczę.