Literatura piękna i mniej piękna

19 marca 2018 12:15 / 5 osobom podoba się ten post
Tej samej autorki" Z nienawisci do kobiet"- kilka reportarzy , a zwlasza o ks Romanie.
Zastanawia mnie we wszystkim bardzo niski wyrok ....
19 marca 2018 12:19
doda1961

Czy zycie  w sposób podporządkowany w zakonie ma być wytłumaczeniem bestialstwa w stosunku do podopiecznych? Czy zycie w celibacie ( pozornym jak zycie pokazuje) , zycie w seminarium jest wytłumaczeniem wszechobecnej pedofilii w kościele?
Dziwne to tłumaczenie. 
Fakt , że duchowni płci obojga, są traktowani przez sądy wyjątkowo pobłażliwie , jeśli juz ich zbrodnia ujrzy światło dzienne, pozostawiam bez komentarza.
Bestia zakonna Bernadetta otrzymała wyrok 2 lat więzienia, najpierw w zawieszeniu, a potem przez kilka dobrych lat migała się od tej kary. Nareszcie została doprowadzona do odbycia zasądzonej kary, ale czy ta kara jest adekwatna do jej zbrodni?
Zbrodni udręczenia dzieci, okrutnego udręczenia przez dziesięciolecia? 
To jakiś żart . Ponury żart!

To ta Bernadetta, co się zamknęła z siostrami w klasztorze i nie chciała policji tam wpuścić? Taka głośna akcja kilka lat temu była. 
19 marca 2018 12:22 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

Tej samej autorki" Z nienawisci do kobiet"- kilka reportarzy , a zwlasza o ks Romanie.
Zastanawia mnie we wszystkim bardzo niski wyrok ....

Tej ksiązki jeszcze nie czytałam, bo to świeżynka , ale słyszałam o niej. Z pewnoscią po powrocie do domu, udam się do księgarni i kupię. Wszelkie haniebne działania tej kasty uprzywilejowanych rodzą się z nienawiści do wszystkich ludzi. Nie tylko do kobiet, choć te jako słabsze, podobnie jak dzieci są ...........,,wdzięcznym" obiektem ich zbrodni. Przerażające to jest! :(
19 marca 2018 12:25
wichurra2

To ta Bernadetta, co się zamknęła z siostrami w klasztorze i nie chciała policji tam wpuścić? Taka głośna akcja kilka lat temu była. 

Jak znajdziesz chwilkę czasu, wpisz w wyszukiwarkę Siostra Bernadetta. Pokaże Ci się wszystko na temat tej kanalii. Przerażające opowieści. Nie wiem czy to ta sama , o ktorej piszesz, ale wiele zbrodniczych incydentów klasztornych ujrzało jak dotąd światło dzienne. Pamiętam reportaż o zakonnicach, ktore biły uposledzone dziewczynki w zakładzie opiekunczym, ktore prowadziły. Czym dalej w las, tym gęściej Wichurko. 
19 marca 2018 12:25 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Tej samej autorki" Z nienawisci do kobiet"- kilka reportarzy , a zwlasza o ks Romanie.
Zastanawia mnie we wszystkim bardzo niski wyrok ....

Na mnie duze wrażenie zrobila książka P.Dzedzeja "Porzucone sultanny".Autor przedstawia losy kilku bylych ksiezy i powody ich odejscia z kapłaństwa a takze to z czym po porzuceniu kaplanstwa przyszlo im sie zmierzyć.
19 marca 2018 12:29
doda1961

Jak znajdziesz chwilkę czasu, wpisz w wyszukiwarkę Siostra Bernadetta. Pokaże Ci się wszystko na temat tej kanalii. Przerażające opowieści. Nie wiem czy to ta sama , o ktorej piszesz, ale wiele zbrodniczych incydentów klasztornych ujrzało jak dotąd światło dzienne. Pamiętam reportaż o zakonnicach, ktore biły uposledzone dziewczynki w zakładzie opiekunczym, ktore prowadziły. Czym dalej w las, tym gęściej Wichurko. 

Aż mi nie mów i chyba nie chcę się wczytywać w te opowieści. Za słabe nerwy mam i już mnie ponosi, jak czytam, co piszesz. 
26 marca 2018 11:54 / 1 osobie podoba się ten post
Najlepsze ksiązki dla mnie Coben pisze lubię takie kryminalno-zagadkowe książki. Dobrym romansem też oczywiscie nie pogardzę. Na szteli czasem nawet mojemu podopiecznemu czytam.
26 marca 2018 16:05 / 1 osobie podoba się ten post
Do listy dopisuję książki Tolkiena, i Jacka Piekary.
26 marca 2018 16:55
Ostatnio Olivier Sacks.
26 marca 2018 17:58 / 2 osobom podoba się ten post
alesia

Do listy dopisuję książki Tolkiena, i Jacka Piekary.

Też ich bardzo lubię. 
A z tego gatunku czytam właśnie ostatnią część serii demonicznej Petera V.Brett - Otchłań. 
No i od dłuższego czasu poczytuję sobie Czarodziejską górę Thomasa Manna. W czasie studiów czytałam w oryginale, ale wtedy szybko na zaliczenie trzeba było czytać, a teraz się delektuję po polsku. 
26 marca 2018 18:57 / 1 osobie podoba się ten post
Na początek mogę polecić moich najbardziej ulubionych pisarzy. Stephena Kinga i Dana Browna.
26 marca 2018 21:20
Browna za bardzo nie lubię. O ile Kod da Vinci mnie wciągnął, to dwie kolejne książki okazały się rozczarowaniem, bo na tym samym schemacie bazowały i ostatniej to nawet nie skończyłam. A niedokończenie książki rzadko mi się zdarza.
Natomiast King pisze fajnie, ale dla ludzi o mocnych nerwach :) po Lśnieniu swojego cienia się bałam, więc niestety ale też podziękowałam temu panu.
27 marca 2018 16:07 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Też ich bardzo lubię. 
A z tego gatunku czytam właśnie ostatnią część serii demonicznej Petera V.Brett - Otchłań. 
No i od dłuższego czasu poczytuję sobie Czarodziejską górę Thomasa Manna. W czasie studiów czytałam w oryginale, ale wtedy szybko na zaliczenie trzeba było czytać, a teraz się delektuję po polsku. 

Do Brett'a jeszcze nie dotarłam. Wygooglowałam, i tytuł z okładką mi się podoba, będę go miała na uwadze. Lubię książki oderwane od szarej rzeczywistości.
27 marca 2018 16:25 / 2 osobom podoba się ten post
alesia

Do Brett'a jeszcze nie dotarłam. Wygooglowałam, i tytuł z okładką mi się podoba, będę go miała na uwadze. Lubię książki oderwane od szarej rzeczywistości.

Jeśli lubisz naszego rodzimego Lema to polecam "Dzienniki gwiazdowe".
27 marca 2018 16:27 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jeśli lubisz naszego rodzimego Lema to polecam "Dzienniki gwiazdowe".

A kto Lema nie lubi ? ten ma pod górke