Literatura piękna i mniej piękna

01 lipca 2017 21:20 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

"Małe eksperymenty ze szczęściem SEKRETNY DZIENNIK HENDRIKA GROENA,LAT 83 I 1/4"

Dzięki kochaneczko 
01 lipca 2017 21:23 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Dzięki kochaneczko :buziaki2:

Nie pisz tak skarbie do mnie ,bo zaraz będzie ,że my coś ten teges,buziaczki,hi hi hi :):):)
02 lipca 2017 16:20
O tej książce czytałam bardzo pochlebne recenzje i z racji tematu jest na pewno ciekawe jako kawałek historii.Co ciekawe napisała ją Amerykanka Diane Ackerman,polscy pisarze jakoś nie byli zainteresowani.Tytuł brzmi "Azyl" ,a rzecz traktuje o małżeństwie państwa Żabińskich,prowadzących warszawskie ZOO w czasach okupacji hitlerowskiej..Interesująca pozycja dla każdego myślę,naprawdę z życia wzięta.

07 sierpnia 2017 16:57 / 4 osobom podoba się ten post
I znów na mnie padło:)
Książki zza płota:
1/"Każdy szczyt ma swój Czubaszek"-ksiązka wywiad Marii Czubaszek z Arturem Andrusem
2/"Urodzeni by żyć"-Wendy Holden-historia trzech ciężarnych Żydówek,więźniarek obozu koncentracyjnego
3/"Po schodach do nieba" Betty J.Eadie-doświadczenia życia po śmierci....koleżanka przykazałą przeczytać i opowiedzieć bo mówi jak ciężki temat to nie będzie czytała.Czytałam swego czasu sporo nt temat Raymonda Moody i innych.Przeczytać przeczytam oczywiście ,zwłaszcza że mój osobisty tato 2x przeżył śmierć kliniczną i za każdym razem miał inne odczucia.Ale z drugiej strony ,nie ma nikogo na świecie kto byłby w tym stanie np.miesiąc ,wrócił do żywych i opowiedział,więc stricte naukowo trudno się odnieść i jednoznacznie powiedzieć ,że po śmierci co jest lub ,że nic nie ma.
16 sierpnia 2017 07:12 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

I znów na mnie padło:)
Książki zza płota:
1/"Każdy szczyt ma swój Czubaszek"-ksiązka wywiad Marii Czubaszek z Arturem Andrusem
2/"Urodzeni by żyć"-Wendy Holden-historia trzech ciężarnych Żydówek,więźniarek obozu koncentracyjnego
3/"Po schodach do nieba" Betty J.Eadie-doświadczenia życia po śmierci....koleżanka przykazałą przeczytać i opowiedzieć bo mówi jak ciężki temat to nie będzie czytała.Czytałam swego czasu sporo nt temat Raymonda Moody i innych.Przeczytać przeczytam oczywiście ,zwłaszcza że mój osobisty tato 2x przeżył śmierć kliniczną i za każdym razem miał inne odczucia.Ale z drugiej strony ,nie ma nikogo na świecie kto byłby w tym stanie np.miesiąc ,wrócił do żywych i opowiedział,więc stricte naukowo trudno się odnieść i jednoznacznie powiedzieć ,że po śmierci co jest lub ,że nic nie ma.

Sama siebie-recenzja po lekturze:)
Nr 3-tragedia i beznadzieja a nie książka,przeczytałam a raczej zmęczyłamz wielkim trudem,ale jak ktoś lubi nudne bajki...
Nr2 - bdb książka,napisana jednocześnie i stylem reportażowym i fabułą,ale czyta się doskonale,mimo że temat trudny.-tę polecam.
Nr1- w czytaniu:) 
16 sierpnia 2017 09:58 / 2 osobom podoba się ten post
A ja sobie czytam lekko ,łatwo i przyjemnie Diany Gabaldon seria Obca 8 części .W końcu na wyjeżdzie jestem.
16 sierpnia 2017 11:37 / 2 osobom podoba się ten post
teresadd

A ja sobie czytam lekko ,łatwo i przyjemnie Diany Gabaldon seria Obca 8 części .W końcu na wyjeżdzie jestem.

Ha ha,darowanemu "koniu" w zęby się nie zagląda-lektura zza płota ,od koleżanki,trza brac i nie marudzić:)
16 sierpnia 2017 15:38 / 4 osobom podoba się ten post
Dzięki za linka, obejrzałam  Innych też zachęcam. 
23 sierpnia 2017 08:41 / 2 osobom podoba się ten post
Kolejna książka "zza płota":)

"Pozdrowienia z Korei"-Suki Kim.Rzecz o nauczycielce angielskiego,która jako wolontariuszka uczyła młodzież północnokoreańskich elit.Kulisy,tj.to co pozwolono jej zobaczyć i to co sama zaobserwowała,codzienności Korei Płn.Polecam bardzo bardzo bo po przeczytania analogia nasuwa się sama.....
04 września 2017 22:32 / 2 osobom podoba się ten post
Znowu ja:)

"Kobiety dyktatorów - prawdziwe historie"cz.I Diane Durcet-życie żon i partnerek m.in Lenina,Hitlera,Bokassy,Ceausescu. Zabieram się do czytania:)
11 września 2017 21:53 / 3 osobom podoba się ten post
Jak ktoś lubi literaturę faktu,polecam spisane wspomnienia kilkunastu kobiet wywiezionych w głąb Syberii podczas fali deportacji 1939-1941 z tzw.Kresów, autorstwa Anny Herbich.Nie jest to może napisane fascynującym językiem,ale dla mnie bardzo ciekawe... wstrząsające i dające do myślenia

11 września 2017 23:07 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Jak ktoś lubi literaturę faktu,polecam spisane wspomnienia kilkunastu kobiet wywiezionych w głąb Syberii podczas fali deportacji 1939-1941 z tzw.Kresów, autorstwa Anny Herbich.Nie jest to może napisane fascynującym językiem,ale dla mnie bardzo ciekawe... wstrząsające i dające do myślenia

"Dziewczyny z Syberii".To  cykl "dziewczyn".Są jeszcze "Dziewczyny z Powstania " i "Z Solidarności"Recencje czytałam ,ksiązek jeszcze nie.
12 września 2017 10:03 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

"Dziewczyny z Syberii".To  cykl "dziewczyn".Są jeszcze "Dziewczyny z Powstania " i "Z Solidarności"Recencje czytałam ,ksiązek jeszcze nie.

Dokładnie tak," Dziewczyny z Powstania" też przeczytałam,tych drugich nie
12 września 2017 18:06 / 3 osobom podoba się ten post
Ja właśnie skończyłam "Dubaj. Prawdziwe oblicze" Jacka Pałkiewicza. Książka dość ciekawa, chociaż zawiera niepotrzebne moim zdaniem wstawki na temat żony autora. Jak czytam o Dubaju, to chcę czytać o Dubaju a nie o tym, jaka to jego żona jest cudowna i och ach ;) Druga sprawa, że autor żadnych szokujących faktów na temat ZEA dla mnie nie odkrył. A już na pewno nie takich, które na przykład miałyby mnie zniechęcić do podróży w to miejsce. Podsumowując - książka może i nie powala na kolana, ale czyta się ją całkiem lekko i przyjemnie.
12 września 2017 19:08 / 4 osobom podoba się ten post
Z zazdrością spoglądam na wasze lektury. Ostatnio wcale nie mam czasu czytać i jedynie audiobooki mnie trochę ratują. Niedawano  wysłuchałam książki Anchee Min - Cesarzowa Orchidea. O ostatniej chińskiej cesarzowej i o jej drodze z ludu na sam szczyt. Opowieść fabularyzowana i dlatego bardzo dla mnie ciekawa.