Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

06 czerwca 2019 12:04 / 3 osobom podoba się ten post
Ixe otwierac puszki
06 czerwca 2019 15:03 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Zgoda, ale dziś czwartek. Rybkę na jutro planuję. I będę stać przy kuchence, choć się zgadzam- żadna przyjemność.

Pogubiłam się w tym tygodniu . Dobrze, ze gazety regionalnej nie kupowałam  która jest w piątki . A co tam , szczęśliwi czasu nie liczą .
06 czerwca 2019 19:30 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Napiszę krótko nie raz puszkę nożem otwierałam :-)nie raz korek z wina nożyczkami traktowałam a bywało i tak że się szyjka z butelki ukruszyła i trzeba było przez gazę ....myślę że nie ja jedna :-)ale to było bardzo dawno temu i nie tu w De.

Puszki do tej pory zdarza mi się nozem otwierać- raz w kryzysowej sytuacji musiałam do puszki włam zrobić  i spodobało mi się. Idzie szybko, sprawnie.
Korka od wina nożyczkami nie maltretowałam, ale śrubokrętem to i owszem 
06 czerwca 2019 19:35 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Puszki do tej pory zdarza mi się nozem otwierać- raz w kryzysowej sytuacji musiałam do puszki włam zrobić :-) i spodobało mi się. Idzie szybko, sprawnie.
Korka od wina nożyczkami nie maltretowałam, ale śrubokrętem to i owszem :hihi:

Taaa, miałyśmy trudności, jak byłyśmy w Gdańsku z koleżankami. To zapobiegliwie spakowałam ostatnio korkociąg w małym scyzoryku, jak wybierałyśmy się do Rzymu. Do samolotu Pierwszy raz leciałam. I od razu z atrakcjami- czyli przeszukaniem i ostentacyjnym wrzuceniem owego sprzętu do kosza.
Ale koleżanka potem z powrotem miała też przeszukanie, a ja nie, choć obie miałyśmy małe butelki z paroma łykami wody  na dnie. To atrakcje były
07 czerwca 2019 08:10 / 2 osobom podoba się ten post
Rybka , ziemniaczki opiekane i warzywa polane maselkiem. Na deser jogurt lub owoc. 
07 czerwca 2019 08:14 / 3 osobom podoba się ten post
Ryba, ziemniaki i buraczki.
07 czerwca 2019 08:42 / 2 osobom podoba się ten post
Pizza
07 czerwca 2019 08:49 / 4 osobom podoba się ten post
Pierwszy raz w czasie tego "turnusu " nie wiem jeszcze, co będzie na obiad
07 czerwca 2019 08:57 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Pizza

Plus piwko?
07 czerwca 2019 09:46 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Pierwszy raz w czasie tego "turnusu " nie wiem jeszcze, co będzie na obiad :-(

07 czerwca 2019 09:48 / 4 osobom podoba się ten post
Usiadłam z Pdp i powiedziałam, że nie mam pomysłu na obiad i liczę na jej pomysł. 
No i wymyśliła-Äpfelpfankuchen!
Znacie?Takie naleśniki, najpierw praży się pod pokrywką jabłka, pokrojone na ćwiartki, a później na cienkie plasterki, jak już będą  lekko miękkie, zalewa ciastem naleśnikowym ,spód gotowy, to zsuwa się na pokrywkę, przykrywa patelnią,odwraca i smaży drugą stronę .Gotowy naleśnik zsuwa na talerz i posypuje Zimtzuccker .
Nauczyłam się ich od jednej z Pdp, bardzo polubiłam i wszyscy, dla których je przygotowywałam. 
Świetne też z bananami. Na Mazurach takiej wersji nie znamy,podobno na Śląsku są popularne .Tyle,że dzisiaj ich nie zrobię, bo patelnie, którymi dysponuję, nie nadają się do...,właściwie do niczego.O zakupie nowej Pdp nie chce rozmawiać 
Korzystam z dwóch-grillowej do ryb i drugiej ze stali szlachetnej. Niestety, na tej drugiej można smażyć tylko wtedy, kiedy doda się sporo tłuszczu, inaczej wszystko się klei. 
Będą więc dzisiaj racuszki z jabłkami, te lubią gorący i głęboki tłuszcz 
07 czerwca 2019 09:49 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzięki za "pomysła"
07 czerwca 2019 09:49 / 3 osobom podoba się ten post
Taki obiad zrobię jak się na przykład zdenerwuje w domkuKONKRETNIE I TRESCIWIE 
07 czerwca 2019 10:05 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj bez ceregieli, w jednym garnku obiad . Skrzydełka kurczaczkowe podsmażyć na oleju z czosnkiem i cebulą . Dodać przyprawy, sól, pieprz, papryka, kurkuma . Ziemniaki pokrojone w gruba koche polozyć na tym co się przysmażyło i zalać wodą tak, żeby przykrywało wszystko co jest w garnku . Połozyć na to liste, ziele może być kostka bulionowa kto uzywa zamiast soli . Nie wolno miesząc ani dolewać wody to jest cały widz tej potrawy . Gotować na bardzo małym ogniu . Do tego sałata z ostrym sosem . Spróbujcie, jest to bardzo smaczna potrawa .  (Cebula w piórka a czosnek w plasterki )
Zapomniałam, gotować pod pokrywką a jesli tego sosu bedzie za dużo ,odkryć pokrywkę i odparować . NIE MIESZAC POTRAWY .
07 czerwca 2019 10:08 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dzisiaj bez ceregieli, w jednym garnku obiad . Skrzydełka kurczaczkowe:-) podsmażyć na oleju z czosnkiem i cebulą . Dodać przyprawy, sól, pieprz, papryka, kurkuma . Ziemniaki pokrojone w gruba koche polozyć na tym co się przysmażyło i zalać wodą tak, żeby przykrywało wszystko co jest w garnku . Połozyć na to liste, ziele może być kostka bulionowa kto uzywa zamiast soli . Nie wolno miesząc ani dolewać wody to jest cały widz tej potrawy . Gotować na bardzo małym ogniu . Do tego sałata z ostrym sosem . Spróbujcie, jest to bardzo smaczna potrawa .  (Cebula w piórka a czosnek w plasterki )
Zapomniałam, gotować pod pokrywką a jesli tego sosu bedzie za dużo ,odkryć pokrywkę i odparować . NIE MIESZAC POTRAWY .

A coś innego zamiast skrzydełek może być? U mnie nie przejdzie skórka na jakiejkolwiek części kurczaka nie przypiecznona na brązowo i taka sucha, nie w sosie.