Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

07 czerwca 2019 10:15 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

A coś innego zamiast skrzydełek może być? U mnie nie przejdzie skórka na jakiejkolwiek części kurczaka nie przypiecznona na brązowo i taka sucha, nie w sosie.

U mnie też skrzydełka bilet 
Czytając już myślałam, co by tam podsmażyć ,zamiast tych skrzydełek?
07 czerwca 2019 10:15 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

A coś innego zamiast skrzydełek może być? U mnie nie przejdzie skórka na jakiejkolwiek części kurczaka nie przypiecznona na brązowo i taka sucha, nie w sosie.

Pewnie może być byle z kosteczkami ( chodzi o smak ) . To potrawa która jadałam z Marokańczykami, zawsze były skrzydełka . Ja też tak robię . Kiedyś na wyjeżdzie urlopowym gotowaliśmy sami obiady, at potrawa zrobiła furorę, wszyscy prosili "do spróbowania" ponieważ sam zapach wydobywający się z garnka zaprasza do stołu . Można dodać jeszcze imbir, o którym zapomniałam .
07 czerwca 2019 10:18 / 1 osobie podoba się ten post
Przyprawy-moje ulubione, lubię takie trochę orientalne.
Zapach z Twojej kuchni doleciał aż do "Bona "
07 czerwca 2019 10:26 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Plus piwko?:hihi::dwa piwa:

Nie, dziadek wodę, a ja schłodzone kompot z rabarbaru i tak bym się nie napił, na antybiotykach jadę
07 czerwca 2019 10:28 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

U mnie też skrzydełka bilet :-)
Czytając już myślałam, co by tam podsmażyć ,zamiast tych skrzydełek?

BiletTy już jedną nogą w samolocie albo w busie 
07 czerwca 2019 10:29 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Nie, dziadek wodę, a ja schłodzone kompot z rabarbaru:-) i tak bym się nie napił, na antybiotykach jadę:-)

To na tą biżuterię antybiotyk ?
07 czerwca 2019 10:31 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Bilet:smiech3:Ty już jedną nogą w samolocie albo w busie :radosc:

W samolocie, we wtorek, ok 12 muszę na lotnisko wyjechać 
A w poniedziałek wieczorem będzie już zmienniczka!
07 czerwca 2019 10:52 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

:zaskoczenie1:To na tą biżuterię antybiotyk ?:-)

Oj tam, oj tam, wszystko byś chciała wiedzieć 
08 czerwca 2019 07:39 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zapiekanka z warzyw i parę wiórków szynki ( na ostro ) do tego sałata ( własna ) ze szczypiorkiem ( własny) i śmietaną   ( z Lidla ) .
08 czerwca 2019 07:58 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa kalafiorowa
08 czerwca 2019 08:02 / 4 osobom podoba się ten post
Mam zapiekane dorobię sobie sałatkę z warzyw. Babcia zupa z puszki. córeczki nakupiwakt, że aż się półka ugina.Budzet mały to trzeba żelazne zupy wyciągać. 
08 czerwca 2019 08:26 / 2 osobom podoba się ten post
Pałeczki z piekarnika+ frytki+ sałata  na deser owoce z bitą śmietaną 
08 czerwca 2019 08:41 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlety ziemniaczane z dużą ilością natki i szczypiorku,do tego takie coś a'la leczo-cebula+papryka+pomidory 
08 czerwca 2019 11:22 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dzisiaj bez ceregieli, w jednym garnku obiad . Skrzydełka kurczaczkowe:-) podsmażyć na oleju z czosnkiem i cebulą . Dodać przyprawy, sól, pieprz, papryka, kurkuma . Ziemniaki pokrojone w gruba koche polozyć na tym co się przysmażyło i zalać wodą tak, żeby przykrywało wszystko co jest w garnku . Połozyć na to liste, ziele może być kostka bulionowa kto uzywa zamiast soli . Nie wolno miesząc ani dolewać wody to jest cały widz tej potrawy . Gotować na bardzo małym ogniu . Do tego sałata z ostrym sosem . Spróbujcie, jest to bardzo smaczna potrawa .  (Cebula w piórka a czosnek w plasterki )
Zapomniałam, gotować pod pokrywką a jesli tego sosu bedzie za dużo ,odkryć pokrywkę i odparować . NIE MIESZAC POTRAWY .

Wprowadzam poprawkę z nadzieją, że jeszcze nikt nie robił tych pyszności . Przepraszam i chyba czas wybrać sie do odpowiedniego lekarza .
Na wierzch na kartofle nasypać groszku zielonego ( mrożony ) wg uznania . Groszek doda smaku i aromatu w połączeniu z resztą. 
08 czerwca 2019 11:29 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

A coś innego zamiast skrzydełek może być? U mnie nie przejdzie skórka na jakiejkolwiek części kurczaka nie przypiecznona na brązowo i taka sucha, nie w sosie.

Zapomniałam- przepraszam - na wierzch ziemniaków nasypać groszku zielonego , przykryć i na wolnym ogniu gotować . No tak bywa jak czlowiek już przestał myśleć " na zielono" to i o groszku zapomniał . Jak zrobisz to napisz czy smakowało